Cestovanie
photo Foto
video Video
24. júl. 2023 o 09:08
ab, Obkec

VIDEO: Nový aquapark za vyše 60 miliónov len kúsok od Slovenska. Na tobogan vás vyvezie výťah

placeholder
Nový vodný svet v Maďarsku
Zdroj: Facebook.com/RQ

V maďarskom Győri v júni otvorili nový vodný svet, ktorý je súčasťou zrekonštruovaných termálnych kúpeľov. Návštevníkov čaká množstvo atrakcií a až 21 bazénov.

Cestovanie
24. júl. 2023 o 09:08
VIDEO: Nový aquapark za vyše 60 miliónov len kúsok od Slovenska. Na tobogan vás vyvezie výťah

V maďarskom Győri v júni otvorili nový vodný svet, ktorý je súčasťou zrekonštruovaných termálnych kúpeľov. Návštevníkov čaká množstvo atrakcií a až 21 bazénov.

Iba hodinku od Bratislavy sa nachádza nový aquapark, ktorý bol vybudovaný v rámci rekonštrukcie známych maďarských kúpeľov Rába Quelle. Slávnostné otvorenie bolo 17. júna tohto roka, informuje portál dnes24.sk.

Investícia do nového projektu bola 60,6 milióna eur, ide tak o historicky najvyššiu investíciu do kúpeľov v Maďarsku, informuje portál Dailynewshungary.com. Celá rekonštrukcia trvala 2,5 roka a v rámci projektu museli postaviť aj priehradu, nakoľko sa kúpele nachádzajú v blízkosti až troch riek. Podľa stránky kúpeľov ide o prvý kúpeľný komplex na svete, ktorý získal až 7-hviezdičkové hodnotenie. Každá hviezdička znamená inú skupinu služieb, ako napríklad rôzne liečebné procedúry, reštaurácie a bary či detský svet a vodné ihrisko.

Hlavnou atrakciou je obrovská toboganová veža v tvare sifónu na vodu, ktorá meria až 32 metrov. Hore na vežu vás vyvezie panoramatický výťah pre 15 osôb. Z neho máte výhľad na historické mesto Győr. Z tejto veže vychádzajú štyri ďalšie tobogany rôznych výšok. Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť až na 21 bazénov a 11 gastro prevádzok.

Nechýba ani nový tobogan s hudobnými a svetelnými efektmi vo vnútri. Vo večerných hodinách púšťajú svetelnú show v hlavnej toboganovej veži. Okrem toho tam nájdete aj takzvaný džungľový svet plný šmykľaviek pre deti. Tie sa zabavia aj na vodnom ihrisku, kde z obrovských rastlín strieka voda a lozia po nich mravce či motýle. Deti budú mať pocit, že sa ocitli v ríši obrov.

Vyblázniť sa dá aj na takzvanom rodinnom tobogane, kde sa šmyknete na kolese, do ktorého sa zmestia až 4 ľudia. Najdlhší tobogan v parku meria až 195 metrov. Stránka aquaparku uvádza, že v ponuke majú aj tobogan, ktorý je tak rýchly, že vás odstredivá sila udrží pri otočke 360 stupňov.

V areáli veľkom 4,5 hektára nájdete japonský saunový svet, ktorý má kapacitu až 150 ľudí. Zaujímavosťou je aj efektný trojúrovňový bazénový systém, ktorý je panoramatický a má kapacitu až 500 ľudí. Z toho najvyššieho bazénu máte krásny výhľad na kúpele a aj mesto. Nechýba ani vírivkový bazén s kapacitou 36 ľudí, kde si môžete vychutnať aj pohár vínka či iného nápoja.

Celodenný vstup do vodného sveta stojí pre dospelého 9 700 forintov, čo je v prepočte okolo 26 eur. V cene nie je zahrnutý vstup do saunového sveta. Deti do 18 rokov a dôchodcovia si zaplatia za celodenný vstup 7 300 forintov, čo je asi 19 eur.

POZRITE SI VIDEO: