17. sep. 2023 o 09:30
Miloš Audi, ladbible.com

Muž vďaka permanentke do lietadla precestoval 37 miliónov kilometrov. Koľko peňazí ušetril?

placeholder
V 90. rokoch si kúpil permanentku do lietadla.
Zdroj: twitter.com/KiranKS, facebook.com/United

69-ročný Tom Stoker v 90. rokoch využil jedinečnú ponuku a kúpil si permanentku do lietadla za takmer 300-tisíc dolárov. V súčasnosti s aerolinkou nalietal viac ako 37 miliónov kilometrov a ušetril státisíce dolárov.

Cestovanie
17. sep. 2023 o 09:30
Muž vďaka permanentke do lietadla precestoval 37 miliónov kilometrov. Koľko peňazí ušetril?

69-ročný Tom Stoker v 90. rokoch využil jedinečnú ponuku a kúpil si permanentku do lietadla za takmer 300-tisíc dolárov. V súčasnosti s aerolinkou nalietal viac ako 37 miliónov kilometrov a ušetril státisíce dolárov.

V dnešnej dobe už mnoho ľudí cestovalo lietadlom, ale len pár vyvolených sa môže označiť za skúsených cestovateľov. Muž menom Tom Stuker však všetkých prekonal svojím rekordom, pričom tvrdí, že nalietal viac ako 37 miliónov kilometrov. Ako informoval portál LADbible, Američan sa dokonca podelil o niekoľko rád, ktoré by vám mohli spríjemniť zážitok z cestovania v lietadle.

Najlepšia investícia jeho života

Stuker, ktorý pochádza z New Jersey, sa nazýva pasažierom s najviac preletenými kilometrami na svete. Tento 69-ročný muž si totiž v roku 1990 kúpil doživotnú permanentku aerolinky United Airlines za 290-tisíc dolárov a odvtedy nerobí nič iné, len cestuje.

Permanentka, ktorú dnes už nie je možné kúpiť, umožňuje cestujúcim letieť prvou triedou na ktoromkoľvek z letov dopravcu po celom svete. Preto nie je prekvapením, že to Stuker považuje za najlepšiu investíciu svojho života.

V roku 2019 sa tak stal prvým pasažierom, ktorý preletel viac ako 30 miliónov kilometrov s United Airlines po tom, čo nasadol na 373 letov. Tvrdí pritom, že bez permanentky by ho tieto lety stáli ohromujúcich 2,44 milióna dolárov. To znamená, že ušetril viac ako 2 milióny dolárov.

Rady pre cestovateľov

V nedávnom rozhovore pre portál The Washington Post Stuker odhalil niekoľko vlastných tipov, ktoré by dovolenkárom mohli pomôcť vyťažiť z ich ciest čo najviac. Na začiatku pritom vždy predstiera, že pozná prvú letušku, ktorú stretne na palube lietadla. Dôvodom je, že táto osoba je zvyčajne hlavnou sprievodkyňou, a to vám môže zaručiť väčšiu šancu na nejaké VIP služby. "Vždy hovorím: 'Pamätám si vás! Minule ste sa o mňa veľmi pekne postarali. Chcel som vám ešte raz poďakovať'," poznamenal.

Pokiaľ ide o miesto, kde sedíte, Stuker má odpoveď aj na túto otázku. Ak si totiž nemôžete rezervovať konkrétne sedadlo, odporúča skontrolovať aplikáciu pri nástupe do lietadla. Ak sa nejaké predtým rezervované miesto náhle uvoľní, palubnému personálu nebude prekážať, keď si tam sadnete vy. A pokiaľ ide o batožinu, Stuker má jedno pravidlo, a tým je nezobrať si so sebou takmer nič. Uviedol pritom, že on lieta iba s príručnou batožinou, ktorá podľa neho šetrí čas pri check-ine.

Stuker sa tiež podelil o niektoré svoje nepríjemné incidenty, ktoré počas letu zažil. Išlo konkrétne o štyroch ľudí, ktorí dostali infarkt priamo v sedadle. "Niektorí zomreli priamo v lietadle. Posledný chlap so mnou letel zo Chicaga do Tokia. Prikryli ho dekou a zapli mu bezpečnostný pás. Čo iné mohli urobiť?" uviedol. Napriek takýmto hrozným incidentom 69-ročný muž priznal, že ho veľmi baví cestovanie a rozprávanie sa s ľuďmi, ktorých počas letu stretne.