21.01.2023 13:00
Miloš Audi, unilad.com

Ženu z vraždy manžela usvedčil papagáj. Neustále opakoval jeho posledné slová pred smrťou

Ženu z vraždy manžela usvedčil papagáj.
Zdroj: twitter.com/cahulaan, twitter.com/10breakingnews2

Glenna Duram zabila svojho manžela Martina a neskôr chcela spáchať samovraždu. Súd ju na základe dôkazov uznal vinnou, pričom jedným z dôležitých svedkov v prípade sa takmer stal vták.

21.01.2023 13:00
Ženu z vraždy manžela usvedčil papagáj. Neustále opakoval jeho posledné slová pred smrťou

Glenna Duram zabila svojho manžela Martina a neskôr chcela spáchať samovraždu. Súd ju na základe dôkazov uznal vinnou, pričom jedným z dôležitých svedkov v prípade sa takmer stal vták.

Jedným z kľúčových svedkov prípadu vraždy zo Spojených štátov amerických sa takmer stal vták, ktorý neustále opakoval posledné slová obete. Reč je o papagájovi Budovi, ktorý bol pri usmrtení 46-ročného Martina Durama. Ako informoval portál Unilad, vyjadrenia vtáka započula bývalá manželka zavraždeného, ktorá sa ho po smrti muža ujala.

Po vražde chcela usmrtiť aj seba

Duram bol zabitý vo svojom dome v štáte Michigan v máji 2015 po piatich výstreloch z pištole. Jeho manželku Glennu našli príslušníci polície ležať vedľa neho, pričom aj ona bola postrelená.

Dvojicu prvýkrát našla suseda, ktorá niekoľko dní nevidela žiadnu aktivitu v dome. Preto sa rozhodla vojsť dnu a na podlahe v spálni našla ležať dve telá. Spočiatku si myslela, že boli obaja mŕtvi, no po príchode polície sa zistilo, že Glenna stále žije. 49-ročná manželka zavraždeného sa neskôr stala hlavnou podozrivou a prokuratúra uviedla, že po zastrelení Durama chcela spáchať samovraždu, čo sa jej však nepodarilo.

Kľúčovým svedkom sa takmer stal papagáj

V roku 2017 Glennu súd uznal vinnou z vraždy, pričom policajná správa odhalila, že pár mal pred incidentom veľké finančné problémy. Vyšetrovatelia však okrem týchto dôkazov mali k dispozícii aj svedka, ktorým bol papagáj Bud. Toho sa po vražde ujala Christina Keller, bývalá manželka Durama, ktorá si všimla, že vták neustále opakoval frázu "Nestrieľaj". "Myslím si, že je to kúsok skladačky. Podľa mňa to boli jeho posledné slová," povedala.

Papagáj sa nakoniec súdneho procesu nezúčastnil. Prokuratúra však zvažovala, že ho použije pri pojednávaní, nakoľko podľa jej slov existovali dôkazy, ktoré podporovali tvrdenia bývalej manželky zavraždeného. "Prezrela som si policajnú správu. Asi štyria susedia povedali: 'Musíte sa porozprávať s vtákom.' Viem, že to znie smiešne, ale Bud je veľmi inteligentný a mnoho ľudí verilo, že bol svedkom tohto činu," dodala Keller.

Súd nakoniec Glennu poslal do väzenia na doživotie, ktoré si v súčasnosti odpykáva v nápravnom zariadení Women's Huron Valley Correctional Facility v Michigane. V roku 2019 však odsúdená poslala žiadosť, v ktorej požadovala nový proces. Uviedla pritom, že prokuratúra pri pojednávaní použila údaje získané z mobilných telefónov, čím mala porušiť jej práva. Odvolací súd však jej žiadosť zamietol.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-logo-icon
© 2010 - 2023
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.