30. jan. 2024 o 12:30
Pelikan, obkec.sk

Oslávte sviatok lásky cestovateľským zážitkom. TOP valentínske pobyty zoženiete už od 99 eur

placeholder
Sviatok zamilovaných možno osláviť aj v hlavnom meste Talianska.
Zdroj: Shutterstock

Blíži sa ten deň v roku, kedy naše srdcia bijú rýchlejšie než vo všedný deň, vzduchom sa ponáša láska a na každom kroku striehne valentínske dobrodružstvo.

Cestovanie
30. jan. 2024 o 12:30
Oslávte sviatok lásky cestovateľským zážitkom. TOP valentínske pobyty zoženiete už od 99 eur

Blíži sa ten deň v roku, kedy naše srdcia bijú rýchlejšie než vo všedný deň, vzduchom sa ponáša láska a na každom kroku striehne valentínske dobrodružstvo.

Sviatok zaľúbencov je za rohom a bola by škoda z neho spraviť tuctový deň, keď si ho možno osladiť cestovateľským zážitkom. V objatí malebnej slovenskej prírody na vás čaká relax v termálnej vode aj valentínske prekvapenia.

Sviatok zaľúbencov nemusíte nutne stráviť iba doma na Slovensku. Valentín so sebou prináša nezameniteľné čaro, ktoré posunie spoznávanie nových krajín na ďalšiu úroveň. Vykročte tak do historických ulíc svetových metropol a obohaťte svoj vzťah o medzinárodné zážitky.

Navyše romantické zážitky nemusia byť vôbec cenovo nedostupné - valentínske pobyty na webe Pelikána začínajú na cenovke od 99 eur na osobu.

4* Hotel Lesná, Stará Lesná

V malebnej podtatranskej obci Stará Lesná sa nachádza štvorhviezdičkový adults-friendly Hotel Lesná. Pre svojich hostí si pripravil nielen štýlové ubytovanie, ale aj relax v jedinečnom wellness centre či skvelú kuchyňu so špeciálnym valentínskym menu. Počas romantického večera dokonca nebude chýbať ani hudobný program.

Valentínsky pobyt v Hoteli Lesná môžete zohnať už od necelých 200 eur na dve noci. V cene je zahrnuté okrem ubytovania aj stravovanie formou raňajok, špeciálne valentínske menu, ochutnávky pred večerou, neobmedzený vstup do wellness a fitness centra.

Hotel Lesná, Stará Lesná
Hotel Lesná, Stará Lesná
Zdroj: Hotel Lesná

Rím, Taliansko

Najromantickejší deň v roku môžete stráviť v jednej z najvyhľadávanejších destinácií sveta. Rím je posiaty krásnymi pamiatkami, ktoré sú zrkadlom bohatej histórie mesta. Fotka spred Kolosea či Fontány di Trevi tak nemôže v spoločnom albume chýbať. Navyše, láska prechádza cez žalúdok a talianska kuchyňa je toho najlepším príkladom.

Valentínsky výlet do Ríma sa začína na cenovke od približne 309 eur na dve noci. V cene je zahrnutá spiatočná letenka s odletom z Viedne, štvorhviezdičkové ubytovanie aj raňajky formou bufetu.

Rím, Taliansko
Rím, Taliansko
Zdroj: Shutterstock

4* Sitno, Štiavnické vrchy

V objatí Štiavnických vrchov leží hotel Sitno, ktorý prešiel rozsiahlou a vkusnou rekonštrukciou. Jeho najväčším lákadlom je wellness centrum s termálnou vodou a širokou ponukou služieb. Relaxovať možno aj v rozsiahlom areáli s vonkajším bazénom, golfovým ihriskom či tenisovými kurtami. Milovníkov dobrého jedla poteší a lá carte reštaurácia s rozmanitou vínnou kartou, a tiež kulinárske štúdio ponúkajúce zábavné kurzy varenia.

Pobyt v hoteli Sitno sa začína na cenovke od necelých 229 eur na dve noci. V cene je zahrnuté štvorhviezdičkové ubytovanie, stravovanie formou raňajok a večere, neobmedzený vstup do wellness a fitness centra, a tiež súkromný relax vo vírivke.

Hotel Sitno, Vyhne
Hotel Sitno, Vyhne
Zdroj: Sitno

Istanbul, Turecko

Niet lepšie stráveného Valentína, ako na výlete s vašou polovičkou, pri ktorom objavíte novú kultúru a čarovné miesta. Magických lokalít má Istanbul hneď niekoľko, všetky pritom navštívite vďaka poznávaciemu zájazdu. Prehliadka Hagie Sofie či výhľad na Bospor nebudú jediným unikátnym zážitkom. O ten sa totiž postará aj exkluzívny workshop tureckej kávy.

Romantický výlet do Istanbulu sa začína na cenovke od približne 1029 eur. V cene pobytu je zahrnutá spiatočná letenka s odletom z Viedne, štvorhviezdičkové ubytovanie na štyri noci, stravovanie, slovensky hovoriaci sprievodca, všetky vstupné poplatky do pamiatok aj transfer počas programu a na letisko.

Istanbul, Turecko
Istanbul, Turecko
Zdroj: Shutterstock

4* Magnólia, Piešťany

V ikonickom hoteli v srdci Piešťan si zaľúbenci užijú príjemný wellness aj romantické kúpanie pri sviečkach. Núdza nebude ani o hudobné vystúpenie či gastronomické zážitky obohatené o elixír lásky. Na izbách dokonca čaká hostí valentínske prekvapenie.

Romantický pobyt v hoteli Magnólia možno zohnať už od 99 eur za noc. V cene je zahrnuté štvorhviezdičkové ubytovanie, stravovanie formou raňajok i romantická večera, nočné kúpanie aj vstup do hotelového bazénu.

Hotel Magnólia, Piešťany
Hotel Magnólia, Piešťany
Zdroj: Magnolia

Benátky, Taliansko

Stovky kanálov, nad ktorými sa týčia pôvabné mosty, gondoly a spleť historických uličiek. Benátky už snáď ani nemôžu byť romantickejšou destináciou. Nechajte sa unášať vôňou morského vetra, zatiaľ čo vám na Námestí svätého Marka servírujú pohár svetového vína.

Romantický pobyt v Benátkach môžete zohnať už za približne 439 eur na tri noci. V cene je zahrnutá spiatočná letenka s odletom z Viedne, štvorhviezdičkové ubytovanie aj stravovanie formou raňajok.

Benátky, Taliansko
Benátky, Taliansko
Zdroj: Shutterstock