Cestovanie
photo Foto
video Video
22. sep. 2023 o 12:00
Pelikan, obkec.sk

3 dni v Dubaji? Pripravili sme itinerár pre začiatočníkov aj pokročilých cestovateľov

placeholder
Tri dni v Dubaji nemusia byť málo aj keď ste v ňom po prvý raz.
Zdroj: Shutterstock

Poznáte top exotiku Slovákov? My áno. Emiráty na čele s Dubajom sú posledné roky absolútnym miláčikom slovenských cestovateľov a nevzdávajú sa ho ani pri svojich ďalších cestách. S multicity letenkami teraz máte k svojej letenke do exotiky grátis aj tri dni v Dubaji. Ako ich stráviť?

Cestovanie
22. sep. 2023 o 12:00
3 dni v Dubaji? Pripravili sme itinerár pre začiatočníkov aj pokročilých cestovateľov

Poznáte top exotiku Slovákov? My áno. Emiráty na čele s Dubajom sú posledné roky absolútnym miláčikom slovenských cestovateľov a nevzdávajú sa ho ani pri svojich ďalších cestách. S multicity letenkami teraz máte k svojej letenke do exotiky grátis aj tri dni v Dubaji. Ako ich stráviť?

Dubaj je destináciou, v ktorej vás každý rok čaká niečo nové - či ste v ňom prvý, alebo desiaty raz. Teraz ho môžete navštevovať aj pri svojich ďalších cestách do exotiky. Najväčší vyhľadávač leteniek Pelikan.sk spustil v spolupráci s prémiovými aerolinkami cestovateľský produkt multicity. V cene jednej letenky tak máte teraz na výber dve až tri destinácie - vždy s automaticky pridanou trojdňovou zastávkou v Dubaji.

Dá sa však Dubaj stihnúť za tri dni? S Pelikánom sme dali dokopy dva itineráre. Na svoje si tak prídete v prípade, že sa do Dubaja chystáte po prvý raz a aj v prípade, že sa doň opakovane vraciate a túžite zažiť niečo nové.

Tenkrát poprvé

Dubaj vám na prvý raz môže prísť ohromujúci a budete mať problém vybrať si, čo skôr vidieť. Aj za tri dni si však stihnete v pokoji pozrieť jeho hlavné lákadlá a vychutnáte si všetko, čo vám toto úžasné mesto ponúka.

Deň 1:

 • Ráno: Začnite deň návštevou najvyššej budovy sveta Burj Khalifa a vyhliadkovej plošiny na 124. poschodí pre úžasný výhľad na mesto.
 • Popoludní: Nebudete sa musieť presúvať ďaleko, hneď vedľa Burj Khalify sa nachádza aj Dubai Mall, najväčšie nákupné centrum na svete, kde si môžete pozrieť nielen obchody, ale aj Dubajské akvárium a symbol mesta - Dubajskú fontánu, najväčšiu tancujúcu fontánu na svete. Vychutnajte si tiež obed v niektorej z mnohých reštaurácií.
 • Večer: Navštívte Dubajský Opera House, kde môžete zažiť skvelé kultúrne predstavenie alebo koncert.
Burj Khalifa - najvyššia budova sveta
Burj Khalifa - najvyššia budova sveta
Zdroj: ZQ Lee, Unsplashjpg

Deň 2:

 • Ráno: Vyberte sa na výlet do Dubajských záhrad, konkrétne do Miracle Garden a Butterfly Garden, kde uvidíte nádherne kvetinové kompozície a tisíce motýľov. Práve v Miracle Garden nájdete aj kvetinový model lietadla A380 - dokonca v nadživotnej veľkosti.
 • Popoludní: Navštívte Mall of the Emirates, v ktorom sa nachádza Ski Dubai, kde si môžete vychutnať lyžovanie priamo v obchodnom centre - aj uprostred leta.
 • Večer: Urobte si adrenalínový výlet na Dubajské pieskové duny. Okrem adrenalínovej jazdy na púšti si môžete vyskúšať jazdu na štvorkolke a tradičnú arabskú večeru v beduínskom kempe.

Deň 3:

 • Ráno: Čas na oddych? Prejdite sa po Jumeirah Beach a užite si oddych na pláži s výhľadom na Burj al Arab.
 • Popoludní: Premiestnite sa na umelo vybudovaný ostrov Palm Jumeirah, kde sa môžete ísť pozrieť k ikonickému hotelu Atlantis the Palm. Po ceste môžete navštíviť vyhliadku The View at the Palm, s krásnym výhľadom na celý Dubaj.
 • Večer: Prejdite sa pozdĺž Marina Walk, kde nájdete mnoho reštaurácií a kaviarní s výhľadom na modernú architektúru Dubajskej maríny. Tu môžete stráviť príjemný večer.
Dubai Marina
Dubai Marina
Zdroj: Shutterstock

Zas a znovu

Burj Khalifu, fontány a aj výhľady máte dávno prejdené? Nevadí, v Dubaji sa nebudete nudiť ani pri ďalšej návšteve a ešte vždy nájdete nové miesta, ktoré treba objaviť. Pripravili sme si pre vás itinerár s novinkami, ktoré v emiráte pribudli v posledných dvoch rokoch.

Deň 1:

 • Ráno: Navštívte Sky View Dubai, vyhliadku v hoteli Address Sky View, ktorá ponúka nádherné výhľady na celé mesto a predovšetkým na ikonickú budovu Burj Khalifa. V cene lístku si môžete užiť aj šmykľavku "Sky Glass Slide". Pre viac adrenalínu si môžete priplatiť "Sky Edge Walk" a prejsť sa tak po okrajoch vyhliadky vo vzduchu.
 • Popoludní: Navštívte Museum of the Future - podľa niektorých najkrajšiu budovu sveta, kde sa môžete dozvedieť viac o budúcnosti technológií, umenia a inovácií.
 • Večer: Pozrite sa do novootvorenej časti Chinatown v najväčšom nákupnom centre na svete The Dubai Mall, ktorá vás prenesie do inej kultúry.
Múzeum budúcnosti - najkrajšia budova sveta
Múzeum budúcnosti - najkrajšia budova sveta
Zdroj: Shutterstock

Deň 2:

 • Ráno: Urobte si výlet na ostrov Palm Jumeirah, a navštívte novootvorený luxusný rezort The Royal Atlantis. Tu si môžete vychutnať luxusný obed a relaxovať pri bazénoch.
 • Popoludní: Navštívte vodný zábavný park Aquaventure s novými atrakciami, ktorý sa nachádza v susednom hoteli Atlantis the Palm.
 • Večer: Deň na Palmovom ostrove zakončite vyhliadkou The View at the Palm a užite si západ slnka s nádhernými výhľadmi nielen na Palmu, ale na celý Dubaj.

Deň 3:

 • Ráno: Zrelaxujte na novootvorenej pláži Dubaj Islands Beach, ktorá ponúka množstvo aktivít od volejbalu, futbalu, paddle boarding-u, a iných vodných športov. Je taktiež family a dog friendly.
 • Popoludní: Navštívte Dubai Crocodile Park, otvorený v apríli 2023, ktorý je domovom pre viac ako 250 krokodílov nílskych.
 • Večer: Navštívte pohlcujúci zábavný park AYA, ktorý sa nachádza v átriu nákupného centra WAFI City Mall. AYA ponúka špičkové zvuky, svetlá a grafiku s 12 rôznymi zónami, ktoré dohromady tvoria vesmír AYA a každá z nich rozpráva iný príbeh.