07.03.2022 12:38
Miroslav Novysedlák, ladbible.com

Na Putinovu hlavu vypísal odmenu 1 milión dolárov: Je to masový vrah, tvrdí ruský podnikateľ

Ruský podnikateľ ponúka milión dolárov za zatknutie Putina
Zdroj: twitter.com/nitoiuflorina, twitter.com/rudigerdoreen

Ruský podnikateľ, Alex Konanykhin, ponúka neuveriteľnú sumu peňazí tomu, kto dokáže zastaviť ruského prezidenta, Vladimira Putina. A je jedno, či bude mŕtvy alebo živý.

07.03.2022 12:38
Na Putinovu hlavu vypísal odmenu 1 milión dolárov: Je to masový vrah, tvrdí ruský podnikateľ

Ruský podnikateľ, Alex Konanykhin, ponúka neuveriteľnú sumu peňazí tomu, kto dokáže zastaviť ruského prezidenta, Vladimira Putina. A je jedno, či bude mŕtvy alebo živý.

Podnikateľ z Ruska si myslí, že je jeho morálnou povinnosťou, aby vypísal štedrú odmenu na hlavu ruského prezidenta. Putina označil za masového vraha a napísal, že ho chce mŕtveho alebo živého, pretože je zodpovedný za masové vyvražďovanie, uvádza portál Ladbible.

Chce, aby bol Putin zatknutý

"Sľubujem, že zaplatím 1 000 000 dolárov dôstojníkom, ktorí v súlade so svojou ústavnou povinnosťou zatknú Putina ako vojnového zločinca, a to podľa ruských a medzinárodných zákonov. Putin nie je ruským prezidentom, pretože sa dostal k moci v dôsledku špeciálnej operácie, počas ktorej vyhodil do vzduchu obytné domy v Rusku, porušil ústavu zrušením slobodných volieb a vraždil svojich oponentov," napísal podnikateľ na sociálnej sieti.

"Ako pravý Rus a ruský občan vnímam ako svoju morálnu povinnosť uľahčiť denacifikáciu Ruska. Budem pokračovať vo svojej pomoci Ukrajine v jej hrdinskom úsilí odolať náporu Putinového gangu," poznamenal.

Pôvodný príspevok Alexa Konanykhina obsahoval fotku Putinovej tváre, nad ktorou bolo napísané: "Hľadá sa. Mŕtvy alebo živý. Za masové vraždy.“ Medzinárodný trestný súd (ICC) už oznámil, že Rusko bude vyšetrované za možné vojnové zločiny spáchané počas invázie na Ukrajinu. Hlavný prokurátor ICC, Karim Khan, vo vyhlásení prezradil, že je presvedčený, že na Ukrajine boli skutočne spáchané údajné vojnové zločiny i zločiny proti ľudskosti. Ubezpečil, že vyšetrovanie ruských činov sa začne čo najrýchlejšie.

Oznámenie vyšlo niekoľko dní po tom, čo kazetová munícia zabila jedno dieťa a dvoch dospelých civilistov v škôlke v Okhtyrka na Ukrajine. Kazetová munícia je v celosvetovom spoločenstve zakázaná, pretože exploduje a rozptýli desiatky alebo dokonca stovky výbušnín, ktoré pri náraze často nevybuchnú, ich zvyšky fungujú ako nášľapné míny a vážne ohrozujú životy civilistov.

Generálna tajomníčka Amnesty International, Agnès Callamard, uviedla, že neexistuje žiadne možné ospravedlnenie pre zhadzovanie kazetovej munície v obývaných oblastiach, nieto v blízkosti školy.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-logo-icon
© 2010 - 2023
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.