Zábava 22.08.2021 07:29

8 neuveriteľne zábavných faktov, z ktorých padneš na zadok (1)

Tentokrát máme pre vás pripravenú dávku ďalších super zábavných faktov, ktoré prekvapia nejedného z vás. Ste pripravení na spŕšku nových poznatkov, o ktorých vie len málokto?

Zdieľať
instagram Facebook twitter

1. Avokádo patrí do skupiny ovocia, nie zeleniny. Technicky sa považujú za jednosemenné bobule. Dobre vedieť, no nie?

2. Eiffelova veža môže byť počas leta až o 15 cm vyššia z dôvodu tepelnej rozťažnosti. Ide o jav, kedy sa oceľová konštrukcia vplyvom tepla roztiahne.

3. Austrália má väčší priemer ako mesiac. Mesiac má priemer 3 400 km, kým priemer Austrálie od východu na západ je takmer 4 000 km.

4. Populárna dievčenská skupina Spice Girls boli pôvodne kapelou s názvom Touch. Keď začali s menom Touch, boli dosť nevýrazné. Túto skutočnosť priznala jedna z členiek skupiny.

5. Ľudské zuby sú jedinou časťou tela, ktorá nie je schopná samoliečby. Sú pokryté smaltom, ktorý nie je živým tkanivom.

6. Starí Rimania verili, že skalopevné zdravie im zaručí to, ak si do vína namočia kúsok toastového chleba.

7. Srdce krevety sa nachádza v jej hlave. Tieto živočíchy majú otvorený obehový systém, čo znamená, že nemajú žiadne tepny a ich orgány plávajú priamo v krvi.

8. Jednorožec je národným zvieratkom Škótska. Je to preto, lebo podľa Škótov má jednorožec súvislosť s dominanciou a rytierstvom, rovnako je spätý aj s čistotou a nevinnosťou, a to v samotnej keltskej mytológii.

Zdieľať
instagram Facebook twitter
Sme na sociálnych
sieťach
Logo Ringier Axel Springer
© 2010 - 2021
Ringier Axel Springer Communities, s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.