05. okt. 2023 o 12:00
Pelikan, obkec.sk

Turkish Airlines vypredávajú oblaky. Do exotiky letíme od 99 eur

placeholder
Ha Long Bay je jednou z najobľúbenejších oblastí Vietnamu.
Zdroj: Shutterstock

Obdobie exotických dovoleniek je tu - práve s jeseňou a zimou sa slovenskí dovolenkári začínajú presúvať do teplejších krajín. Dominuje u nich Juhovýchodná Ázia či Indický oceán a Karibik.

Cestovanie
05. okt. 2023 o 12:00
Turkish Airlines vypredávajú oblaky. Do exotiky letíme od 99 eur

Obdobie exotických dovoleniek je tu - práve s jeseňou a zimou sa slovenskí dovolenkári začínajú presúvať do teplejších krajín. Dominuje u nich Juhovýchodná Ázia či Indický oceán a Karibik.

Na záujem o exotiku reaguje aj najväčší slovenský predajca leteniek Pelikan.sk, ktorý zlacnil letenky tureckého dopravcu Turkish Airlines. Na ich krídlach tak momentálne lietame od 99 eur spiatočne do najobľúbenejších exotických destinácií.

Turkish Airlines patria medzi najobľúbenejšie aerolinky slovenských cestovateľov. Lákavou je najmä ponuka - Turkish Airlines sú aerolinkami, ktoré lietajú do najviac destinácií na svete. Dopravca operuje 52 domácich liniek a 262 medzinárodných v 129 krajinách.

Letenky Turkish Airlines

Istanbul, Turecko

Mesto na hranici dvoch svetov je ideálnou destináciou na jesenný citybreak. Nevynechajte Veľký bazár, trhovisko s viac ako 2000 obchodmi, ktoré je plné potravín, korenín, suvenírov, ale aj ostatných domácich produktov. Vynechať nemožno ani Modrú mešitu či Chrám sv. Múdrosti známy ako Hagia Sofia, ktoré patria medzi tie najkrajšie a najvyhľadávanejšie miesta v Istanbule. Nevynechajte ani poctivú tureckú kávu, ktorej pitie je v Turecku rituálom, o čom svedčí aj bizarný zákon z 15. storočia - žena mala právo rozviesť sa so svojím mužom, ak ju nezásoboval dostatkom kávy.

Spiatočné letenky do Istanbulu na krídlach domáceho dopravcu začínajú na cene od 99 eur s odletom z budapeštianskeho letiska.

Istanbul, Turecko
Istanbul, Turecko
Zdroj: Shutterstock

Bali, Indonézia

Top destinácia Indonézie láka dovolenkárov na kultúru, krásnu prírodu aj lacné služby. Ulice plné vône klinčekového oleja či stánkov s miestnymi dobrotami sú láskou na prvý pohľad, ktorú umocňuje pôvab nádherných chrámov. Na svoje si príde každý typ cestovateľa. Surferi sem prichádzajú za legendárnymi vlnami, aktívni dovolenkári môžu putovať po džungľových sopečných vrcholoch až k hmlistým vodopádom a na tých menej aktívnych dovolenkárov čakajú špičkové relaxačné procedúry.

Spiatočné letenky na Bali sa začínajú na cene od necelých 770 eur s odletom z Viedne.

Bali, Indonézia
Bali, Indonézia
Zdroj: Shutterstock

Bangkok, Thajsko

Hlavné mesto Thajska do bodky napĺňa všetky očakávania. Je hlučné, farebné a vzrušujúce. Stovky rokov staré chrámy dopĺňajú moderné mrakodrapy a občas i trochu gýčové nákupné centrá. Na svoje si prídu aj gurmáni, Bangkok je totiž domovom najživšej kultúry pouličného stravovania na svete. Dominantou mesta je Kráľovský palác, neďaleko ktorého sa nachádza pozoruhodný chrám Wat Pho s obrovskou sochou zlatého ležiaceho Budhu. Ukážkou autentickej tváre mesta je plávajúci trh Taling Chan, za zábavou sa treba vybrať na populárnu ulicu Khaosan Road. Bangkok slúži aj ako vstupná brána do mnohých ďalších častí krajiny a na okolité rozprávkové ostrovy smeruje množstvo letov.

Spiatočné letenky do Bangkoku na krídlach Turkish Airlines začínajú na cene od 599 eur s odletom z viedenského letiska.

Bangkok, Thajsko
Bangkok, Thajsko
Zdroj: Shutterstock

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Mesto neobmedzených možností? Jednoznačne Dubaj. Je to mesto, v ktorom každoročne pribudne najviac nových hotelov, ale aj miesto, kde sa nachádza najviac svetových rekordov. V Emirátoch na čele s Dubajom nájdete všetko - najvyššiu budovu sveta, krásne pláže, katalógy dostupných, ale aj ultraluxusných hotelov, úžasné výhľady či dokonca kryté lyžiarske stredisko priamo v nákupnom centre. Do Dubaja je možné cestovať každý rok, vždy sa v ňom nájde niečo nové, čo vás môže prekvapiť.

Spiatočné letenky do Dubaja s aerolinkami Turkish Airlines momentálne začínajú na cene od 349 eur s odletom z budapeštianskeho letiska.

Dubaj, Spojené arabské emiráty
Dubaj, Spojené arabské emiráty
Zdroj: Shutterstock

Hočiminovo mesto, Vietnam

Hlučné, avšak nádherné a prekvapivo zelené. Aj tak sa dá opísať Hočiminovo mesto, ktoré patrí k najobľúbenejším destináciám vo Vietname. To však nemusí byť vašou konečnou zastávkou. Vyberte sa na spoznávanie tejto nádhernej krajiny - navštívte zátoku Halong Bay, ktorá sa skladá zo zhruba tritisíc ostrovov, pozrite si hlavné mesto Hanoj, piesočné duny Mũi Né či navštívte Hang Son Doong, najväčšiu jaskyňu na svete nachádzajúcu sa práve vo Vietname.

Spiatočné letenky do Hočiminovho mesta začínajú na cene od necelých 660 eur spiatočne s odletom z Viedne.

Hočiminovo mesto, Vietnam
Hočiminovo mesto, Vietnam
Zdroj: Shutterstock

Kapské mesto, Juhoafrická republika

Mesto, ktoré ešte stále mnoho Slovákov neobjavuje, pritom robia veľkú chybu! Cape Town, alebo aj Kapské mesto, je výbornou destináciou, ktorá vás dostane svojou architektúrou, prírodou, ale aj napríklad výborným vínom. Určite nevynechajte výlet na Mys dobrej nádeje, najjuhozápadnejší cíp Afriky, kde si vychutnáte opustené pláže či rozmanité vtáctvo, ale aj výlet na Stolovú horu - dá sa na ňu vyjsť pešo (potrvá vám to niečo cez dve hodiny) alebo lanovkou. Pozrite si kolóniu tučniakov v Simon’s Town či objavujte pláže Kapského mesta - nudiť sa rozhodne nebudete.

Spiatočné letenky do Kapského mesta na krídlach tureckých aerolínií začínajú na cene od 499 eur s odletom z budapeštianskeho letiska.

Kapské mesto, Juhoafrická republika
Kapské mesto, Juhoafrická republika
Zdroj: Shutterstock

Nové Dillí, India

Pulzujúca krajina je pestrofarebným mixom ľudí, prírodných krás a tradícií. V Dillí nájdete magickú atmosféru a jedinečnosť Indie. V tomto meste žije 25 miliónov ľudí a je plné starodávnych ruín a príbehov. Nájdete tu zmes chutí, vôní, zvukov, ktoré si zamilujete a budete naň navždy spomínať. Samotná India je lacnou destináciou - pamiatky, doprava aj jedlo. Práve jedlo je samostatnou kategóriou - v Indii nájdete úžasný street food, medzi iným aj veľký výber vegetariánskeho jedla. Z každého kúska krajiny cítiť spiritualitu. India je kultúrny šok takmer na každom kroku.

Spiatočné letenky do Nového Dillí začínajú na cene od 539 eur s aerolinkami Turkish Airlines a s odletom z Budapešti či Viedne.

Nové Dillí, India
Nové Dillí, India
Zdroj: Shutterstock

Nairobi, Keňa

Kam na dovolenku za nezabudnuteľnými zážitkami? Dobrou voľbou môže byť napríklad Keňa, ktorej históriu a kultúru možno objavovať napríklad v Národnom múzeu či si pozrieť prvý národný park krajiny - Národný park Nairobi. V ňom nájdete nosorožce, levy, ale napríklad aj Žirafie centrum, kde možno žirafy nakŕmiť priamo z vlastných rúk.

Spiatočné letenky do Nairobi s aerolinkami Turkish Airlines začínajú na cene od necelých 450 eur s odletom z budapeštianskeho letiska.

Národný park Nairobi
Národný park Nairobi
Zdroj: Shutterstock

Srí Lanka

Destinácia jogy, meditácie a spoznávania. Srí Lanka láka na svoju krásnu prírodu, medzi ktorú patria aj národné parky so slonmi či národný park Udawalawe alebo Yala, ktoré sú porovnateľné s africkým safari. Vynechať nemožno ani kultúru - navštívte staroveké mesto Sigiriya, známe aj ako Pevnosť v oblakoch či známe budhistické miesta ako Kandy alebo pútnické miesto Kataragama. Zastávkou môže byť aj Adamova hora, na ktorej možno vidieť údajný odtlačok Adamovej nohy. Nezabudnite ani na nekonečné pláže, ktoré sú ako stvorené na surfovanie, či ochutnávku čaju – na plantáže sa presuňte vlakom a vychutnajte si počas jazdy jedinečnú prírodnú scenériu krajiny.

Spiatočné letenky do srílanského Colomba začínajú na cene od necelých 630 eur s odletom z viedenského letiska.

Srí Lanka
Srí Lanka
Zdroj: Shutterstock

Dar es Salaam, Tanzánia

Tanzánia nie je len o snehobielych plážach Zanzibaru, aj keď patria jednoznačne k najväčším lákadlám. Vyskúšajte si tú pravú Afriku - vychutnajte si krásnu flóru aj faunu, pozrite si najväčšie mesto Tanzánie Dar es Salaam, vylezte na najvyššiu horu Afriky Kilimandžáro či sa prevezte cez národný park Serengeti. Nevynechajte ani pestré koralové útesy - práve Zanzibar a Tanzánia ako celok sú výbornou voľbou pre milovníkov potápania sa a objavovania podmorského života.

Spiatočné letenky do tanzánijského Dar es Salaam začínajú na cene od necelých 460 eur s odletom z Budapešti.

Kilimandžáro, Tanzánia
Kilimandžáro, Tanzánia
Zdroj: Shutterstock