12. okt. 2023 o 12:00
Pelikan, obkec.sk

Dovolenka doma už za necelých 80 eur? Toto sú najkrajšie tatranské hotely

placeholder
Najkrajšie hotely v Tatrách začínajú na cene od 80 eur.
Zdroj: Shutterstock

Čo tak vymeniť dovolenku v zahraničí za dovolenku u nás? Slovensko sa pýši majestátnymi horami, skvelými zjazdovkami, fascinujúcimi hradmi, zaujímavými turistickými chodníkmi i liečivými prameňmi.

Cestovanie
12. okt. 2023 o 12:00
Dovolenka doma už za necelých 80 eur? Toto sú najkrajšie tatranské hotely

Čo tak vymeniť dovolenku v zahraničí za dovolenku u nás? Slovensko sa pýši majestátnymi horami, skvelými zjazdovkami, fascinujúcimi hradmi, zaujímavými turistickými chodníkmi i liečivými prameňmi.

Všetky hlavné lákadlá našej krajiny je dokonca možné zažiť už za pár dní. To najlepšie zo Slovenska totiž často spájajú pobytové balíčky. Tie ponúkajú dokonalú kombináciou výletov do prírody a relaxu v termálnej vode. Obzvlášť lákavými sú pre nás Tatry, ktoré ponúkajú atraktívne zoskupenie ikonických hotelov, veľkolepých hôr a dobrodružných akvaparkov.

Na kompletný relax navyše nie je vždy potrebná týždňová dovolenka na pláži. Využite víkendové voľno, nasadnite do auta a užite si to najlepšie, čo Slovensko ponúka. Za kvalitnými hotelmi a krásnou prírodou skutočne netreba cestovať ďaleko.

Grandhotel Starý Smokovec, Vysoké Tatry

Ikona Starého Smokovca je už viac ako sto rokov útočiskom rekreantov, ktorí si v romantickej atmosfére hotela môžu po aktívnom dni na horách oddýchnuť v kvalitnom wellness centre či pôvabných izbách. Navyše má skvelú východiskovú polohu k turistike aj výletom.

Pobyt v Grandhoteli Starý Smokovec si môžu návštevníci rezervovať už za necelých 150 eur na dve noci. V cene je zahrnuté stravovanie formou bufetových raňajok, vstup do wellness centra, aj lístky na lanovky a vstupy do akvaparkov.

Grandhotel Starý Smokovec, Vysoké Tatry
Grandhotel Starý Smokovec, Vysoké Tatry
Zdroj: TMR, Marek Hajkovsky

Holiday Village Tatralandia, Liptovský Mikuláš

Holiday Village Tatralandia je výnimočným komplexom, ktorý v útulných chatkách spája relax, zábavu a priateľskú atmosféru. Navyše leží hneď pri najväčšom akvaparku na Slovensku. A keď návštevníci práve nešantia vo vode, môžu stráviť čas aj pri vonkajších krboch a ohniskách na grilovanie. Športových nadšencov zase potešia tenisové kurty či basketbalové ihrisko.

Pobyt v Holiday Village Tatralandia s ubytovaním v chatkách aktuálne zoženiete od necelých 110 eur na osobu na noc. V cene je zahrnuté stravovanie vo forme bufetových raňajok, parkovanie a neobmedzený vstup do akvaparku Tatralandia, lístky na lanovky vo Vysokých Tatrách a Jasnej, a tiež vstup do akvaparku Bešeňová.

Holiday Village Tatralandia, Liptov
Holiday Village Tatralandia, Liptov
Zdroj: TMR

Hotel SKI, Nízke Tatry

Obľúbený hotel s retro dizajnom je ideálnym pre milovníkov zimných športov. Nachádza sa priamo na svahu, pričom nástupná stanica lanovky je len pár krokov od hotelovej izby. V lete je zas skvelou základňou pre turistiku. Hostia sa môžu tešiť na reštauráciu s tradičnou slovenskou kuchyňou, aprés-ski bar, wellness centrum či detský kútik.

Pobyt v Hoteli SKI sa začína na cene od necelých 80 eur na noc. Cena zahŕňa ubytovanie s raňajkami, vstup do wellness centra a skipasy v lyžiarskych strediskách vo Vysokých Tatrách a Jasnej, a tiež vstupy do akvaparku Tatralandia či Bešeňová.

Hotel SKI, Nízke Tatry
Hotel SKI, Nízke Tatry
Zdroj: TMR

Grandhotel Praha, Vysoké Tatry

Neprehliadnuteľný Grandhotel Praha je legendou Tatranskej Lomnice, ktorý na svojom mieste stojí už od roku 1905. Jej chodbami sa v tom čase premávala európska aristokracia, no svoj pôvab si hotel udržal aj v súčasnosti. Nechajte sa tak kráľovsky rozmaznávať v prvotriednom wellness centre s bohatou ponukou masáží či ošetrení, alebo sa ponorte do exteriérového bazéna s výhľadom na Vysoké Tatry.

Pobyt v Grandhoteli Praha je možné aktuálne rezervovať od necelých 120 eur na noc. V cene je zahrnuté stravovanie formou bufetových raňajok, vstup do wellness centra a tiež lístky na lanovky a vstupy do vodných parkov.

Grandhotel Praha, Vysoké Tatry
Grandhotel Praha, Vysoké Tatry
Zdroj: TMR

Hotel Akvamarín, Bešeňová

Tento štvorhviezdičkový hotel sa nachádza priamo v areáli vodného parku Bešeňová, čo je jedným z dôvodov, prečo sa tu návštevníci môžu cítiť ako v prímorskom rezorte. Vody si každý užije do sýtosti, a to buď v samotnom akvaparku, v privátnom bazéne s termálnou vodou alebo dokonca v neďalekej Liptovskej Mare. Návštevníci majú k dispozícii tiež reštauráciu a na najvyššom poschodí aj vlastný sky bar s jacuzzi.

Pobyt v Hoteli Akvamarín si návštevníci vychutnajú od necelých 90 eur na noc. V cene sú okrem neobmedzeného vstupu do vodného parku Bešeňová aj lístky na lanovky v strediskách Vysoké Tatry, Jasná a tiež vstupy do vodného parku Tatralandia.

Hotel Akvamarín, Liptov
Hotel Akvamarín, Liptov
Zdroj: TMR

Hotel Tri Studničky, Demänovská Dolina

Dokonalý súzvuk harmónie s prírodou. Hotel je navyše dobre známy svojou pozitívnou energiou a útulnou atmosférou. Nové sily možno načerpať v saunách, na horskej pláži a tí odvážnejší aj v horskom potôčiku Demänovka. Služby hotela sú adult friendly, takže sa tu nenachádza detský kútik či detské menu. Cena za ubytovanie detí je rovnaká ako pre dospelých a wellness centrum je otvorené len pre osoby staršie ako 15 rokov.

Pobyt v hoteli Tri Studničky sa začína na cene od necelých 80 eur na noc. V cene je zahrnuté stravovanie formou bufetových raňajok, vstup do wellnessu a tiež lístky na lanovky vo Vysokých Tatrách a v Jasnej, a vstupy do vodných parkov Bešeňová alebo Tatralandia.

Hotel Tri Studničky, Nízke Tatry
Hotel Tri Studničky, Nízke Tatry
Zdroj: TMR

Hotel Galeria Thermal Bešeňová, Bešeňová

Bešeňová nie je len o dobrodružstvách na tobogánoch, a Galeria Thermal je toho príkladom. Ide o prvý a doposiaľ jediný holistický hotel na Slovensku. Inými slovami - absolútne zrelaxuje vaše telo, myseľ i duch. Celosvetovo rozšírený koncept totiž pristupuje k ľudskej bytosti ako k jednému celku a pozornosť venuje všetkým trom spomínaným úrovniam. Hostí však hotel poteší aj modernými presvetlenými izbami s výhľadom na hory či priamym prístupom do bazénov s geotermálnou vodou.

Pobyt v Galeria Thermal Bešeňová zoženú dovolenkári už od približne 120 eur na noc. V cene je zahrnuté stravovanie formou raňajok, vstup do vodného parku Bešeňová, vstup do saunového sveta, lístky na lanovky vo Vysokých Tatrách a Jasnej, a tiež vstup do akvaparku Tatralandia.

Galeria Thermal Bešeňová, Liptov
Galeria Thermal Bešeňová, Liptov
Zdroj: TMR

Wellness hotel Grand Jasná, Nízke Tatry

Skvelou voľbou pre rodinnú dovolenku je hotel Grand Jasná, ktorý sa radí medzi špičku kategórie kids friendly hotelov. Dôkazom toho je aj detský kútik, množstvo spoločenských hier či športových aktivít. Rodičia môžu medzitým zrelaxovať vo wellness centre s viacerými bazénmi, saunovým svetom či vonkajšou vírivkou s výhľadom na Chopok.

Pobyt v Grand Jasná s ubytovaním v izbe DeLuxe si dovolenkári vychutnajú od necelých 100 eur za noc. V cene je zahrnuté stravovanie formou raňajok, vstup do wellness centra, lístky na lanovky a vstupy do vodných parkov. Deti do 12 rokov majú dokonca pobyt zadarmo.

Hotel Grand Jasná, Nízke Tatry
Hotel Grand Jasná, Nízke Tatry
Zdroj: TMR, Marek Hajkovsky

Hotel FIS, Vysoké Tatry

Štrbské pleso je domovom hneď niekoľkých legendárnych tatranských hotelov, a hotel FIS je jedným z nich. Atraktívna poloha, štýlové wellness centrum, posilňovňa či športová hala sú lákadlami, ktoré priťahujú turistov zo všetkých kútov Slovenska. Dovolenku si užijú aj štvornohí miláčikovia, keďže ide o vôbec prvý hotel s označením dog friendly v celých Tatrách.

Pobyt v Hoteli FIS si môžu návštevníci vychutnať za menej ako 90 eur za noc, a to so stravovaním vo forme raňajok, vstupom do wellness centra, skipasmi v lyžiarskych strediskách vo Vysokých Tatrách a Jasnej, a vstupmi do akvaparku Tatralandia či Bešeňová.

Hotel FIS, Vysoké Tatry
Hotel FIS, Vysoké Tatry
Zdroj: TMR

Hotel Srdiečko, Nízke Tatry

Na južnej strane Chopku leží obľúbený hotel Srdiečko. Návštevníci ocenia vkusnú rekonštrukciu, ktorá zachovala atmosféru horského hotela, ale aj priamy prístup k lanovke či k mnohým turistickým trasám. Nechýba ani možnosť relaxácie vo wellness centre, ktoré ponúka niekoľko víriviek, sáun aj bohatú ponuku masáží. Pýchou hotela je bar Ski Lounge s výhľadom na tretí najvyšší vrch Nízkych Tatier.

Dovolenkári môžu aktuálne nájsť pobyty v Hoteli Srdiečkood necelých 80 eur na noc. V cene je zahrnuté stravovanie vo forme raňajok, vstup do wellness centra, aj lístky na lanovky a vstupy do vodných parkov.

Hotel Srdiečko, Nízke Tatry
Hotel Srdiečko, Nízke Tatry
Zdroj: TMR