Zaujímavosti 14.01.2022 20:20

Zomrela 15-ročná youtuberka Adalia Rose. Trpela zriedkavým "ochorením Benjamina Buttona"

Youtuberka Adalia Rose Williams zomrela vo veku 15 rokov. Trpela progériou, syndrómom predčasného starnutia, ktorý postihuje menej ako 500 detí po celom svete.

Zdieľať
instagram Facebook twitter

Adalia Rose Williams bola youtuberkou, ktorá trpela Hutchinson-Gilfordovým syndrómom, ktorý je známy tiež ako progéria. Ide o ochorenie, spôsobujúce predčasné starnutie, prezývané tiež "choroba Benjamina Buttona". Podľa príspevku na jej sociálnych sieťach, Williams "bola oslobodená z tohto sveta" v stredu 12. januára, píše portál Unilad.

Progéria je zriedkavá genetická porucha, ktorá spôsobuje, že deti veľmi rýchlo starnú už v útlom veku. Hoci niektorí pacienti sa dožijú dospelosti, priemerná dĺžka života s týmto syndrómom je 13 rokov. Príčinou smrti býva najčastejšie mŕtvica či problémy so srdcom. Adalii ochorenie diagnostikovali, keď mala 3 mesiace.

Mala milióny fanúšikov

"Potichu do tohto sveta prišla a potichu z neho odišla, no jej život taký nebol ani zďaleka. Dotkla sa miliónov ľudí a v každom, kto ju spoznal, zanechala obrovskú stopu. Už ju nič nebolí a teraz tancuje na všetky pesničky, ktoré miluje. Naozaj si želám, aby to nebola naša realita, ale bohužiaľ je. Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí ju milovali a podporovali. Ďakujem všetkým lekárom a sestrám, ktorí sa roky snažili, aby bola zdravá," píše sa v príspevku na jej Instagrame.

Adalia Rose Williams skutočne mala množstvo fanúšikov, na Facebooku ju sledovalo 12 miliónov ľudí, na YouTube odoberalo jej obsah 2,91 milióna účtov a ďalších 408-tisíc followerov mala na Instagrame.

Zdieľať
instagram Facebook twitter
Sme na sociálnych
sieťach
Logo Ringier Axel Springer
© 2010 - 2021
Ringier Axel Springer Communities, s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.