17. aug. 2023 o 16:00
Pelikan, obkec.sk

Čínske aerolinky sú späť v Európe! Vrátila sa s nimi aj lacná exotika

placeholder
Do Thajska cestujeme s čínskymi aerolinkami lacnejšie o zhruba 20 percent.
Zdroj: Shutterstock

Čínski dopravcovia sa po pandémii konečne vrátili späť do Európy. Pre slovenských dovolenkárov je to skvelá správa, keďže sú to práve čínske aerolinky, ktoré zosekávajú ceny obľúbenej exotiky. Prakticky hneď po ich návrate tak klesli ceny leteniek do vybraných destinácií aj o polovicu.

Cestovanie
17. aug. 2023 o 16:00
Čínske aerolinky sú späť v Európe! Vrátila sa s nimi aj lacná exotika

Čínski dopravcovia sa po pandémii konečne vrátili späť do Európy. Pre slovenských dovolenkárov je to skvelá správa, keďže sú to práve čínske aerolinky, ktoré zosekávajú ceny obľúbenej exotiky. Prakticky hneď po ich návrate tak klesli ceny leteniek do vybraných destinácií aj o polovicu.

Aerolinky ako Air China či China Eastern sú späť a pocítili to najmä cestovatelia z nášho regiónu - napríklad také letenky do Japonska prakticky okamžite zlacneli o polovicu. Thajské destinácie ako Phuket a Bangkok sa stali počas leta jednými z najpredávanejších a to práve vďaka svojej cene - tá je momentálne o 20 percent nižšia ako je priemerná cena spiatočnej letenky do Thajska.

Pandémia v oblakoch tým oficiálne skončila a vy si tak môžete vyberať zo širokej ponuky top destinácií s nízkymi cenami. Vybrali sme tie najzaujímavejšie, do ktorých aktuálne lietame s cenou od 470 eur za spiatočnú letenku.

Akciové letenky do exotiky

custom-css-url="cdn.pelikan.sk/widgets/obkec/calendar-widget/external.css"

Bangkok, Thajsko

Hlavné mesto Thajska do bodky napĺňa očakávania. Je hlučné, farebné a vzrušujúce. Stovky rokov staré chrámy dopĺňajú moderné mrakodrapy a občas i trochu gýčové nákupné centrá. Na svoje si prídu aj gurmáni, Bangkok je totiž domovom najživšej kultúry pouličného stravovania na svete.

Dominantou mesta je Kráľovský palác, neďaleko ktorého sa nachádza pozoruhodný chrám Wat Pho s obrovskou sochou zlatého ležiaceho Budhu. Ukážkou autentickej tváre mesta je plávajúci trh Taling Chan, za zábavou sa treba vybrať na populárnu ulicu Khao San Road.

Bangkok slúži aj ako vstupná brána do mnohých ďalších častí krajiny a na okolité rozprávkové ostrovy smeruje množstvo letov. Spiatočné letenky do Bangkoku sa začínajú na cene od 540 eur s odletom z Budapešti. K dispozícii je aj odlet z Viedne. Priemerná cena letenky sa pritom pohybuje na úrovni o 20 percent viac a nie je výnimkou ani fakt, že počas hlavnej sezóny dosahuje cenu viac ako 1000 eur.

Bangkok, Thajsko
Bangkok, Thajsko
Zdroj: Shutterstock

Phuket, Thajsko

Phuket je najväčší a najznámejší thajský ostrov, ktorý láka milióny návštevníkov na krištáľovo modrú vodu, ohromujúcu prírodu aj pikantnú thajskú kuchyňu. Najväčším ťahákom sú však rozprávkové pláže. Možností leňošenia na rozpálenom piesku je neúrekom, najviac dovolenkárov však vyhľadáva pláž Patong.

Pozornosti by nemala ujsť ani jedna z najuctievanejších pamiatok ostrova – Veľký Budha. Ostrov sa môže pochváliť tiež niekoľkými fantastickými nočnými trhmi, sloními rezerváciami či panenskými národnými parkmi.

Spiatočné letenky na Phuket sa momentálne začínajú na cene od necelých 550 eur s odletom z Budapešti.

Phuket, Thajsko
Phuket, Thajsko
Zdroj: Shutterstock

Tokio, Japonsko

Spojenie hlbokej tradície a modernej energie. Tokio je jedným z najlepších miest v Ázii, v ktorom sa skĺbila cesta minulosti a budúcnosti. Prvé kroky návštevníkov smerujú na ikonickú Tokijskú vežu a nemenej známu svätyňu Meidži.

Tokio je tiež rajom pre skutočných pôžitkárov. V meste sa totiž nachádzajú viac ako dve stovky reštaurácií ocenené michelinskými hviezdičkami. Atraktívnymi sú aj miestne múzeá, festivaly či športové zápasy špičkových bejzbalových, futbalových i sumo klubov.

Spiatočné letenky do Tokia sa začínajú na cene od 550 eur s odletom z Budapešti. K dispozícii je aj odlet z Viedne. Pri priemernej cene 860 eur tak možno ušetriť takmer tri stovky eur.

Tokio, Japonsko
Tokio, Japonsko
Zdroj: Shutterstock

Manila, Filipíny

Rušná Manila je vzrušujúcou metropolou, ktorá je podobne ako ďalšie ázijské veľkomestá, dokonalou zmesou moderných atrakcií a bohatej histórie. Naskočte na ikonické autobusy jeepney a objavte zákutia tohto elektrického mesta.

Zvezte sa k najstaršiemu zachovanému kostolu krajiny, ktorý je zasvätený svätému Augustínovi, oddýchnite si v mestskom parku Rizal Park alebo si užite západ slnka v miestnom prístave popri tanieri plnom čerstvých morských plodov. Zároveň práve Manila je skvelou vstupnou bránou na objavovanie ďalších viac ako 7000 ostrovov.

Spiatočné letenky do Manily sa začínajú na cene od necelých 570 eur s odletom z Budapešti. K dispozícii je aj odlet z viedenského letiska. Cestovatelia navyše ušetria vyše sto eur, priemerná cena leteniek do Manily sa totiž pohybuje na úrovni takmer 700 eur.

Manila je vstupnou bránou Filipín.
Manila je vstupnou bránou Filipín.
Zdroj: Shutterstock

Bali, Indonézia

Top destinácia Indonézie láka dovolenkárov na kultúru, krásnu prírodu aj lacné služby. Ulice plné vône klinčekového oleja či stánkov s miestnymi dobrotami sú láskou na prvý pohľad, ktorú umocňuje pôvab nádherných chrámov.

Na svoje si príde každý typ cestovateľa. Surferi sem prichádzajú za legendárnymi vlnami, aktívni dovolenkári môžu putovať po džungľových sopečných vrcholoch až k hmlistým vodopádom a na tých menej aktívnych dovolenkárov čakajú špičkové relaxačné procedúry.

Spiatočné letenky na Bali sa začínajú na cene od necelých 880 eur s odletom z Viedne.

Bali, Indonézia
Bali, Indonézia
Zdroj: Shutterstock

Soul, Južná Kórea

Mesto plné palácov a supermoderných budov, kde stáročia staré uličky prechádzajú do širokých bulvárov plných mrakodrapov. V obchodných centrách nájdete tie najnovšie svetové vychytávky, zatiaľ čo v centre meste sa pýši palác Gyeongbokgung postavený pred viac ako 600 rokmi.

Soul ponúka aj bohatý výber aktivít, a to v lone prírody i za stenami Hanoku. Objavte horu Namsan a jej okolitý park. V múzeách sa priučte fascinujúcej histórii Kórejského polostrova či niekdajšieho kráľovstva.

Spiatočné letenky do Soulu sa začínajú na cene od necelých 570 eur s odletom z Budapešti. Priemerná cena letenky sa pritom v tomto roku pohybuje na úrovni 900 eur.

Soul, Južná Kórea
Soul, Južná Kórea
Zdroj: Shutterstock

Sydney, Austrália

Najstaršie mesto Austrálie je dnes prosperujúcou metropolou, ktorá priťahuje milióny návštevníkov, no svoj príbeh začala písať ako trestanecká kolónia. V súčasnosti možno v úzkych dláždených uličkách štvrte Rocks spoznávať históriu Sydney či objavovať život domorodých kmeňov.

Nevynechateľnou zastávkou je ikonická budova Opery v Sydney. Unikátnou aktivitou je lozenie po hornom oblúku mosta Harbour Bridge, aktívnych dovolenkárov potešia aj zeleno-bordové vlny na plážach mesta, ktoré sú ako stvorené pre surfovanie.

Spiatočné letenky do Sydney sa začínajú na cene od necelých 790 eur s odletom z Budapešti. K dispozícii je aj odlet z Viedne. Vďaka čínskym aerolinkám tu možno dokonca ušetriť viac ako šesťsto eur, priemerná cena leteniek do Sydney sa na webe Pelikána pohybuje tento rok na úrovni 1400 eur.

Sydney, Austrália
Sydney, Austrália
Zdroj: Shutterstock

Singapur

Singapur je ukážkovým príkladom ázijského tigra. Je supermoderným veľkomestom, ktorému prischla prezývka ihriska pre bohatých. Singapur však ponúka viac než len špičkové nákupné centrá, luxusné hotely a vynikajúce reštaurácie. Cestovateľov čakajú rozmanité etnické štvrte, neobyčajné parky či množstvo aktivít pre rodiny s deťmi.

Top atrakciou je najnavštevovanejšia botanická záhrada sveta. Singapurské botanické záhrady sa pýšia vyše 10-tisíc druhmi rastlín a tiež zápisom do zoznamu UNESCO. Za návštevu stojí aj ostrov Pulau Ubin, ktorý je poslednou baštou vidieckeho života v Singapure.

Spiatočné letenky do Singapuru sa začínajú na cene od necelých 590 eur s odletom z Budapešti.

Singapur
Singapur
Zdroj: Shutterstock

Tchaj-pej, Taiwan

Tchaj-pej je svetovou metropolou, v ktorá ponúka rozmanité možnosti pre každého cestovateľa. Nenechajte si ujsť nádherné výhľady z ikony mesta - mrakodrapu Taipei 101. Tento architektonický zázrak, ktorý sa týči do výšky 508 metrov, bol dokonca kedysi najvyššou budovou na svete.

Vyhraďte si deň aj na oddych v kúpeľoch či návštevu Národného palácové múzea, ktorý je domovom pre viac ako 700-tisíc umeleckých diel a artefaktov. Večer nevynechajte nočné trhy, ktoré sú tou najlepšou gastronomickou prehliadkou miestnych špecialít.

Spiatočné letenky do Tcha-jpeja sa momentálne začínajú na cene od necelých 470 eur s odletom z Budapešti. K dispozícii je aj odlet z Viedne. Cena je tak nižšia o 43 percent v porovnaní s ročným priemerom.

Tchaj-pej, Taiwan
Tchaj-pej, Taiwan
Zdroj: Shutterstock

Hongkong, Čína

Hongkong je vďaka svojej bohatej histórii a kultúrnej rozmanitosti nekonečne fascinujúcou destináciou, kde po svojom boku kohabitujú moderné mrakodrapy a stáročné chrámy. Zoznam mestských atrakcií je dlhý, do itinerára však treba zapísať jazdu na najdlhšom eskalátore sveta, ktorý nesie názov Central-Mid-Levels a meria viac ako 800 metrov.

Vynechať by ste nemali ani návštevu Budha Tian Tan, teda Veľkého Budhu, z ktorého sa stala azda najznámejšia hongkonská pamiatka. Nepretržitú zábavu zabezpečuje štvrť Lan Kwai Fong, ktorá je výkladnou skriňou nočného života.

Spiatočné letenky do Hongkongu sa momentálne začínajú na cene od necelých 520 eur s odletom z Budapešti. Priemerná cena leteniek je tento rok pritom vyššia o takmer 40 percent.

Hong Kong
Hong Kong
Zdroj: Shutterstock