Írku ošetrili v zariadení St. Vincent's University Hospital v Dubline. Röntgen odhalil extrémne množstvo bateriek v útrobách jej tela, no podľa všetkého neupchávali tráviaci trakt. Tím lekárov spočiatku zvolil konzervatívny prístup, čo znamená, že pozorne sledovali pacientku a čakali, či batérie časom prejdú traktom, uvádza portál LiveScience. To sa však napokon nepodarilo.
Ženu potrápili silné bolesti brucha
V priebehu týždňa sa z tela prirodzene dostalo päť AA batérií, no röntgenové snímky, ktoré lekári urobili počas nasledujúcich troch týždňov, ukázali, že väčšina z nich sa z tela nevylúči samovoľne. Zakrátko sa žena začala sťažovať na intenzívne bolesti brušnej dutiny.
Pacientka následne podstúpila laparotómiu, vďaka čomu sa chirurgovia dostali do brušnej dutiny. Zistili, že žalúdok sa kvôli váhe batérií roztiahol a zasahoval až do oblasti nad lonovou kosťou. Lekári vyrezali malú dieru do žalúdka a vybrali až 46 AA a AAA batérií.
V oficiálnej správe uviedli, že ide o najvyšší počet batérií vyoperovaných z ľudského tela. Väčšina prípadov požitia batérií, ktoré boli publikované v lekárskych časopisoch, sa týkala detí a tie zväčša prehĺtajú ploché gombíkové batérie. "Úmyselné požitie viacerých veľkých AA batérií ako forma úmyselného sebapoškodzovania je vskutku nezvyčajná," uviedli lekári.
Prehltnuté batérie pri deťoch môžu byť vylúčené tráviacim traktom a nespôsobujú žiadne vážne poškodenie. Pokiaľ však uviaznu v hrdle, môžu ohroziť život. Je to preto, že sliny naštartujú v batériách elektrický prúd, čím sa spustí chemická reakcia, ktorá popáli pažerák a môže viesť k vážnemu poškodeniu tkanív či krvácaniu.