24. mar. 2022 o 12:35
Lucia Rumanová, indy100.com

Zažite skutočné Raňajky u Tiffanyho: 10 filmových kaviarní a reštaurácií, ktoré existujú

placeholder
reštaurácie
Zdroj: northfoto.com, netflix.com

Každý má nejaké to miesto z filmového plátna, ktoré by raz chcel vidieť na vlastné oči. Spoznajte 10 filmových reštaurácií a kaviarní, ktoré môžete navštíviť a zažiť ich atmosféru na vlastnej koži.

Zaujímavosti
24. mar. 2022 o 12:35
Zažite skutočné Raňajky u Tiffanyho: 10 filmových kaviarní a reštaurácií, ktoré existujú

Každý má nejaké to miesto z filmového plátna, ktoré by raz chcel vidieť na vlastné oči. Spoznajte 10 filmových reštaurácií a kaviarní, ktoré môžete navštíviť a zažiť ich atmosféru na vlastnej koži.

Niektoré obľúbené podniky z filmov či seriálov sú nanešťastie fiktívne, no mnohé existujú, a tak si aj vy môžete dať napríklad koláče v pekárni Magnólia (Sex v meste), či zavítať na večeru do Los Pollos Hermanos (Perníkový tatko). Portál Indy100 vám prináša 10 takýchto lokalít.

Ktoré miesto by ste chceli navštíviť vy?
Ktoré miesto by ste chceli navštíviť vy?
Zdroj: northfoto.com, netflix.com

1. The Blue Box Café - Raňajky u Tiffanyho

Milovníci filmovej klasiky z roku 1961, Raňajky u Tiffanyho, si zrejme budú pamätať úvodnú scénu. Herečka Audrey Hepburn si v nej vychutnáva croissant a kávu v Tiffany & Co v New Yorku.

Do roku 2017 to všetko bolo ešte stále fikciou, no potom sa majitelia miesta na 5. Avenue rozhodli otvoriť The Blue Box Café. Prirodzene, môžete si tu objednať kávu a chutné croissanty a zrejme nebudete prekvapení, keď sa tu vyskytne aj nejaký ten fanúšik oblečený ako hlavná postava.

2. Les Deux Compères - Emily in Paris

Netflixový seriál, ktorý sa koncom minulého roka vrátil s druhou sériou, sa často točí okolo Gabrielovej reštaurácie. Toto miesto naozaj existuje, no v skutočnosti ide o taliansku reštauráciu, ktorá sa volá Terra Nera. Pokiaľ tam budete chcieť zavítať aj vy, nájdete ju na námestí Place de l'Estrapade v Paríži.

3. Pekáreň Magnólia - Sex v meste

Známe lavičky pred pekárničkou, na ktorých každé ráno maškrtili Carrie spolu s Mirandou sú presné také, aké sme ich videli v seriáli. Miesto sa dokonca aj volá rovnako. Lokalita v blízkosti apartmánu hlavnej postavy sa stala vďaka mnohým sériám veľmi populárnou, takže ju vďaka dlhším radom neprehliadnete.

4. The Lighthouse Café - La La Land

Ryan Gosling (Seb) zoberie Emmu Stone (Mia) po prvýkrát na jazzové vystúpenie do vychytenej kaviarne zo 40. rokov. Toto miesto môžeme dnes nájsť v Kalifornii na Hermosa Beach. Až do dnešného dňa si udržuje svoju tradíciu a zachováva aj jazzový klub, ktorý funguje vždy v stredu a počas víkendov.

5. Los Pollos Hermanos - Perníkový tatko

Fanúšikovia učiteľa, ktorý sa stal drogovým barónom, zrejme poznajú rýchle občerstvenie Los Pollos Hermanos. Odohralo sa tu mnoho dôležitých scén a aj napriek tomu, že ide o fiktívne miesto, natáčanie prebiehalo v reštaurácii siete Twisters Burgers & Burritos v South Valley v Novom Mexiku.

6. Cafe Debussy - Počiatok

Jedna z najdôležitejších scén filmu Počiatok sa odohrávala vo francúzskej kaviarni v Paríži. V súčasnosti už ale ide o taliansku reštauráciu s menom Il Russo neďaleko stanice metra Segur.

7. Bar De La Marine - Láska nebeská

Spomínate si na to, keď Jamie (Colin Firth) nájde Auréliu v malom mestečku? Miesto z tejto scény patrí taktiež medzi francúzske lokality. Bar s reštauráciou sa nachádza v Marseille.

8. Double R Diner - Mestečko Twin Peaks

Ktorý z divákov by opovrhol lahodným čerešňovým koláčom z Double R Diner? Toto miesto sme mohli v sérii vidieť najprv v roku 1989 a neskôr aj v revival z roku 2017. V reálnom živote sa nazýva Twede's a nájdeme ho v North Bend vo Washingtone.

9. Monk's Cafe - Seinfeld

Kaviareň zo seriálu je síce reštauráciou s názvom Tom's Restaurant a jej exteriér bol taktiež upravený pre potreby seriálu, no i tak je obľúbenou a stojí za návštevu. Nájdete ju na Broadwayi v New York City.

10. Luke's Diner - Ženy z rodu Gilmorovcov

V mestečku Stars Hollow je Lukeove bistro jedným z najvýznamnejších podnikov. Samotná spisovateľka Amy Sherman-Palladino prehlásila, že fiktívne bistro bolo založené na základe podniku, ktorý v minulosti navštívila. Za touto populárnu lokalitu je teda údajne Marty's Cafe vo Washington Depot v Connecticute.