"Bola silná búrka a keď ustúpil príliv, tak medzi skalami bolo veľa peny. Keď som to zazrela v diaľke, nevedela som, či ide o penu alebo o vyplavené pozostatky nejakej ryby," uviedla. Vo chvíli, ako pristúpila bližšie, zistila, že nejde o penu, ale o neznámy druh, ktorý silne páchol, uvádza portál ATI.
Mrož, delfín alebo tuleň?
Mal dĺžku 4,8 metra a škvrnitú bielu kožu. "Pozostatky boli veľmi rozložené, cez kožu vyčnievali kosti a na jednej strane zas hromada tuku. Odkryté kosti vyzerali ako kly podobné mrožom. Žiadnu hlavu ani chvost som nevidela, no zápach vychádzajúci z mŕtvoly bol veľmi silný," vysvetlila. Pindar si nebola istá, o aké stvorenie ide, pretože nič podobné predtým nevidela. "Videla som v okolí mŕtve sviňuchy v rôznom štádiu rozkladu a videla som aj rozkladajúce sa telo veľryby na Orknejách, no také niečo ešte nikdy," ozrejmila.
Pindar sa preto rozhodla zverejniť zábery záhadného morského živočícha na internete v skupine, ktorá sa špecializovala na morský život a živočíchy. Nikto z nich sa ale nedokázal zhodnúť na tom, o akého živočícha ide. Niektorí tvrdili, že je to mrož, delfín, tuleň alebo vráskavec minke. Pindarove fotografie skúmali aj experti z UK Cetacean Strandings Investigation Program, no ani oni nevedeli, čo by to mohlo byť. Zviera im však pripomína zhnité pozostatky väčšieho veľrybotvarého cicavca.
Odborníci následne zdôraznili, že na základe veľkosti tvora by skutočne mohlo ísť o vráskavca minke. Tieto veľryby môžu dorásť až do veľkosti 11 metrov. Kvôli rozkladu tvora bolo ale náročné identifikovať, čo je to. Tajuplná morská príšera by mohla byť nejakým druhom veľryby, avšak odborníci ju nedokážu jednoznačne určiť. Podobná neidentifikovateľná organická hmota bola vyplavená aj v Mexiku v roku 2016, v Rusku v roku 2018 a v Papue-Novej Guinei v roku 2023. Zdá sa, že pravdu o tom, čo sa vynorilo na pláži v Yorkshire, sa nikdy nedozvieme.