14.07.2022 15:36
Miroslav Novysedlák, Facebook.com

Podľa Kuriaka ženy nemajú nosiť sukne a spotiť sa. Tabák mu odkázala, aby nepil omšové víno

placeholder
Milan Kuriak a Romana Tabák
Zdroj: facebook.com/kusdobrej, facebook.com/romanatabak

Prepil sa omšového vína? To si myslí poslankyňa Romana Tabák, ktorá reagovala na kontroverzný status poslanca Milana Kuriaka. V ňom bolo spísaných niekoľko rád, ako sa majú ženy obliekať v horúčavách. V lete by nemali mať žiaden výstrih a obliekať sa cudne.

14.07.2022 15:36
Podľa Kuriaka ženy nemajú nosiť sukne a spotiť sa. Tabák mu odkázala, aby nepil omšové víno

Prepil sa omšového vína? To si myslí poslankyňa Romana Tabák, ktorá reagovala na kontroverzný status poslanca Milana Kuriaka. V ňom bolo spísaných niekoľko rád, ako sa majú ženy obliekať v horúčavách. V lete by nemali mať žiaden výstrih a obliekať sa cudne.

Poslanec za stranu OĽaNO Milan Kuriak na svojom profile na Facebooku zdieľal status organizácie Slovenský dohovor za rodinu. V statuse bolo spísaných niekoľko rád o tom, že by sa ženy počas leta nemali obliekať vyzývavo. Jeho status o tom, ako by sa ženy mali obliekať, ľudí poriadne rozohnil.

Žiadne sukne ani výstrihy

Ženy, ktoré necudne odhalia hrudník alebo končatiny, sa podľa výroku svätého Alfonza dopúšťajú smrteľného hriechu pohoršenia. S jeho citátom úplne súhlasí aj Kuriak. Poslanec v statuse napísal, že cudnosť je pre dnešné ženy neznámym pojmom, no najviac ho zaráža to, keď sa odhaľujú vydaté ženy, prípadne ženy v rokoch.

Status, ktorý zdieľal, obsahuje viaceré tipy venované hlavne katolíckym ženám o tom, ako sa majú počas letných horúčav obliekať, aby tým nikoho nepohoršovali. "Ako katolíci máme povinnosť obliekať sa dôstojne a cudne, a to aj počas najhorúcejších letných mesiacov. Čistota a cudnosť je obliekať svoje telo a prezentovať sa úctivým spôsobom, ktorý nie je založený na svetskej definícii krásy. Je motivovaný opovrhovaním hriechu a túžbou chrániť si svoju dôstojnosť a zároveň upriamiť pozornosť na Boha," uvádza sa v statuse.

Ženy by určite nemali nosiť hlboké výstrihy, krátke sukne, zvoliť by si mali bielu alebo svetlé farby, v zásade by mali nosiť voľné a vzdušné oblečenie z ľanu a bavlny a určite nie obtiahnuté odevy. Okrem toho v statuse kritizujú aj súčasnú módu, ktorá je príliš vyzývavá.

Sukňa či šaty sa nesmú vydvihnúť po stehne

Okrem týchto tipov je ženám odporúčaná aj dostatočná hydratácia, ochrana pred slnkom opaľovacím krémom, klobúkom či okuliarmi. Niektoré rady však vyvolali rozruch: "Prepotený vzhľad nepôsobí žensky, takže noste so sebou malú fľaštičku s pleťovým rozprašovačom, aby ste sa počas dňa mohli osviežovať." Podľa autorov príspevku je dôležité aj to, že sukňa alebo šaty by sa nemali vydvihnúť po stehne.

Pod jeho status sa vyjadrilo množstvo ľudí, ktorí sa k týmto vyjadreniam postavili veľmi kriticky. Mnohí ho totiž upozorňovali na to, prečo sa nevenuje téme kňazov, ktorí zneužívajú deti. Iný mu odkázal, že niektorí ľudia by nemali odhaľovať svoje myšlienkové pochody verejne, hlavne vtedy, ak uviazli v 16. storočí.

Jeho status sa stal rýchlosťou blesku virálom slovenského internetu. Vznikli viaceré meme, ktoré si z tipov v rámci cudného obliekania žien začali uťahovať. Prinášame vám výber tých najlepších z najlepších.

Okrem toho sa k téme vyjadrila aj poslankyňa Romana Tabák. "Milan Kuriak, krásne leto ti prajem! Nepi toľko toho omšového vína. Sila a dôstojnosť je jej odevom a s úsmevom sa díva na budúci deň," odkázala.

Žeby boli v Kuriakovej rodine nastolené takéto prísne módne trendy?

Zdá sa, že poslanec by mal vážiť slová, aby na neho nezaútočil dav moslimiek v burkách.

Akoby na Slovensku nebolo tých problémov dosť...

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-logo-icon
© 2010 - 2023
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.