04. aug. 2021 o 11:11
Ivan Rosa, forbes.sk

Najväčší influenceri Slovenska v roku 2021: Dominuje zdravý životný štýl, vzdelanie a zábava

placeholder
Kto sú top influenceri Slovenska v roku 2021?
Zdroj: instagram.com/dejepisinak, maros_molnar

Slovenskí influenceri neúnavne bojujú o priazeň sledovateľov a podľa najnovšej ankety, ktorej sa zúčastnilo viac ako 15-tisíc respondentov, vznikol rebríček najlepších z nich. Kto sú teda najväčšie internetové osobnosti Slovenska?

Zaujímavosti
04. aug. 2021 o 11:11
Najväčší influenceri Slovenska v roku 2021: Dominuje zdravý životný štýl, vzdelanie a zábava

Slovenskí influenceri neúnavne bojujú o priazeň sledovateľov a podľa najnovšej ankety, ktorej sa zúčastnilo viac ako 15-tisíc respondentov, vznikol rebríček najlepších z nich. Kto sú teda najväčšie internetové osobnosti Slovenska?

Najväčší slovenskí influenceri boli určení s pomocou elektronických dotazníkov agentúry GroupM, ktoré vyplnilo viac ako 15-tisíc ľudí. Podmienkou bolo, aby mali dokopy minimálne 45-tisíc sledovateľov na Facebooku, Instagrame či YouTube a, zároveň, nadväzovali komerčné spolupráce s cieľom zarobiť, či mali pre značky marketingový potenciál. Rebríček najväčších influencerov Slovenska zverejnil portál Forbes.

#1 Maroš Molnár

Kondičný tréner Maroš Molnár je známy najmä vďaka reality šou Extrémne premeny. Patrí k najuznávanejším trénerom na Slovensku, pričom v minulosti spolupracoval aj s viacerými známymi slovenskými športovcami. V roku 2007 založil fitko Molfit, kde praktizuje funkčný a silový tréning, a vytvoril aj appku Molfit's Functional Training. Minulý rok bol v rebríčku na 12. mieste, tentoraz sa vyšvihol na najvyššiu priečku.

#2 Dejepis inak

Youtubový kanál Dejepis inak založila v roku 2016 Sandra Sviteková, ktorá vyštudovala filozofiu a históriu. Vo svojich videách, ktoré už majú viac ako 13 miliónov zhliadnutí, vysvetľuje rôzne udalosti z histórie a dáva ich do súvislostí. V rebríčku najväčších influencerov je po prvý raz, hneď sa jej podarilo obsadiť druhé miesto.

#3 JurajVie

Kanál JurajVie založil na YouTube v roku 2017 Juraj Šlauka. Vytvára vzdelávacie videá, v ktorých odpovedá na najrôznejšie otázky z bežného života i ďalších oblastí. Vysvetľuje v nich napríklad infláciu, rakovinu, triky obchodníkov či podvod pyramídovej schémy a celkovo už nazbieral viac ako 40 miliónov zhliadnutí.

#4 Garáž.tv

Kanál Garáž.tv založil Rasťo Chvála a v roku 2019 obsadil dokonca 1. miesto v rebríčku influencerov. Chvála sa venuje téme motorizmu už od roku 1995, keď ešte pôsobil v rádiu Lumen, no vlastný kanál založil v roku 2015. Spolupracuje s ním aj jeho manželka Katka, ktorá má pri tvorbe úlohu kameramanky.

#5 Nina Skalíková

Nina Skalíková sa pôvodne venovala blogerstvu a úprave už existujúcich fotografií vo Photoshope. Neskôr sa sama začala venovať fotografovaniu, pričom najskôr sa zameriavala viac na módu a portréty, v súčasnosti fotí aj svadby. Na jej fotkách sa už objavilo viacero známych osobností, ale rada fotografuje aj obyčajných ľudí a ich život. Okrem toho precestovala niekoľko krajín Ázie, odkiaľ si taktiež priniesla množstvo zaujímavých záberov.

#6 PPPeter

Peter Popluhár, známy pod prezývkami PPPeter či PPPíter, odštartoval svoju internetovú slávu vtipnou paródiou na Harryho Pottera s názvom Dano Drevo. V súčasnosti na YouTube spravuje dva kanály, aktívnejší je na tom s prezývkou PPPíter, kde sa venuje vlogom, cestovaniu, komediálnym skečom či parodovaniu jednotlivých krajín sveta.

#7 MRPyco

Martin "Pyco" Rausch sa preslávil ako moderátor a redaktor Fun Rádia, neskôr moderoval aj spevácke súťaže Slovensko hľadá Superstar či Tvoja tvár znie povedome. Na internete si však našiel inú oblasť, venuje sa vareniu a svojimi kulinárskymi videami sa snaží motivovať ľudí, aby aj oni začali variť.

#8 Natália Pažická

Natália Pažická bola modelkou, blogerkou a neskôr študovala módu na Amsterdam Fashion Institute, kde sa zameriavala na udržateľnosť v odevnom priemysle. Na internete zaujala svojou iniciatívou #everyindividualmatters, ku ktorej vzniklo video o fast fashion a plastovom znečistení. Na sociálnych sieťach sa venuje neetickým praktikám známych módnych značiek. Taktiež patrí k aktivistom, ktorí iniciovali petíciu Klíma ťa potrebuje.

#9 Petra Vlhová

Lyžiarka Petra Vlhová dosiahla počas svojej kariéry už 20 víťazstiev v pretekoch Svetového pohára a tento rok získala aj veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo. Na sociálnych sieťach svojim sledovateľom prináša zaujímavý pohľad do zákulisia lyžovania i zábery zo svahu. Spolupracuje s viacerými známymi značkami, minulý rok bola v rebríčku influencerov na 5. mieste, tento rok klesla o štyri priečky nižšie.

#10 Simona Kozerawski

Simona Kozerawski je fitnes trénerka zo Žiliny, ktorá na svojom Instagrame propaguje zdravý životný štýl. Zdieľa rôzne fitnes návody a informácie o cvičení, tipy na zdravé jedlá a rady o doplnkoch stravy. Propaguje viacero značiek, ktoré sa venujú zdravému životnému štýlu, no podobne ako Petra Vlhová oproti minulému roku v rebríčku klesla o štyri miesta.

Celý rebríček nájdeš na tomto odkaze.