06. feb. 2024 o 09:28
Pelikan, obkec.sk

Najvyhľadávanejšia dovolenka Slovákov. Do Španielska cestujeme od 40 eur spiatočne

placeholder
Španielsko je tradične jednou z najvyhľadávanejších destinácií Slovákov.
Zdroj: Shutterstock

Slnko, more, história či chutná gastronómia. Španielsko sa môže pochváliť lákadlami, za ktorými do krajiny na Pyrenejskom polostrove prúdia milióny dovolenkárov.

Cestovanie
06. feb. 2024 o 09:28
Najvyhľadávanejšia dovolenka Slovákov. Do Španielska cestujeme od 40 eur spiatočne

Slnko, more, história či chutná gastronómia. Španielsko sa môže pochváliť lákadlami, za ktorými do krajiny na Pyrenejskom polostrove prúdia milióny dovolenkárov.

Španielsko je už roky útočiskom cestovateľov, ktorí si zamilovali jeho podmanivú kultúru či zlatisté pláže. Čarovných miest je v krajine neúrekom, počnúc od slnkom zaliatych promenádach Barcelony, až po úzke uličky Sevilly nachádzajúcej sa v srdci vášnivej Andalúzie.

Zabudnúť nemožno ani na gastronomické špeciality, ktorými je Španielsko preslávené. Tradičnú paellu nájdete v jej rodisku - Valencii, no poklady španielskej kuchyne ukrýva aj baskické Bilbao.

Do Španielska navyše cestujeme so spiatočnými letenkami, ktorých cenovka sa začína už od približne 44 eur s odletom z Viedne, Budapešti, Krakova, Bratislavy či Košíc.

Letenky do Španielska

Barcelona

Barcelona je celoročným citybreakom - počas leta sem cestujeme za mestskými plážami ako Barceloneta a počas jarných a jesenných mesiacov nás láka kultúra či umenie Antoniho Gaudího, ktorý je autorom diel ako Park Guell či Sagrada Familia. Milovníkov futbalu poteší napríklad zápas domácich a jedného z najlepších klubov na svete - FC Barcelona.

Spiatočné letenky do Barcelony momentálne začínajú na cenovke od približne 44 eur s odletom z Viedne, Budapešti, Krakova, Košíc či Prahy.

Barcelona, Španielsko
Barcelona, Španielsko
Zdroj: Shutterstock

Malaga

Na slnečnom pobreží Španielska sa pýši rodisko legendárneho Pabla Picassa - Malaga. Zablúďte v jej historických uličkách, cestujte v čase v starobylej pevnosti Alcazaba, slňte sa na malebných plážach či ochutnávajte tapas v miestnych reštauráciách. V Malage je vďaka jej rozmanitej palete zážitkov vždy čo robiť.

Spiatočné letenky do Malagy sa začínajú na sume od približne 80 eur s odletom z Viedne, Budapešti, Krakova, Katovíc, Košíc či Ostravy.

Malaga, Španielsko
Malaga, Španielsko
Zdroj: Shutterstock

Madrid

Temperamentné srdce Španielska láka zmesou bohatej histórie, umeleckých pokladov aj pulzujúcou energiou. Pozrite si na vlastné oči majstrovské diela Goyu či Velázqueza v múzeu Prado, zastavte sa v očarujúcej kaviarni na námestí Plaza Mayor a preskúmajte rušný trh Mercado de San Miguel. Kráľovskú okázalosť mesta umocňuje aj Kráľovský palác, ktorý je sídlom španielskeho monarchu.

Spiatočné letenky do Madridu sa začínajú na cenovke od približne 60 eur s odletom z viedenského letiska alebo Budapešti.

Madrid, Španielsko
Madrid, Španielsko
Zdroj: Shutterstock

Sevilla

Sevilla je destináciou, ktorú netreba prehliadať. Perla Andalúzie má celoročne príjemné a slnečné počasie, jej hlavným lákadlom sú však jedinečná kultúra, bohatá história a úžasná gastronómia. Práve tu sa natáčal napríklad seriál Hra o tróny v kráľovskom paláci Real Alcazar. Zároveň je Sevilla domovom najväčšej gotickej katedrály v Európe. Milovníkov mora tiež poteší jeho blízkosť - do Malagy sa jednoducho dostanete vlakom za zhruba dve hodiny.

Spiatočné letenky do Sevilly začínajú na cenovke od 90 eur s odletom z viedenského letiska alebo Budapešti.

Sevilla, Španielsko
Sevilla, Španielsko
Zdroj: Shutterstock

Malorka

Kam v Európe za najväčším výberom pláží? Baleársky ostrov Malorka je jasnou voľbou. 262 pláží sa rozprestiera na 50 kilometroch, z toho každá je krajšia ako tá predtým. V zime si na nich vychutnáte krásne západy slnka či len úžasné výhľady na okolie. Malorka láka tiež na malebné historické mestečká ako Valldemossa či Sóller, z ktorého sa starou električkou môžete presunúť k moru do Port de Sóller.

Spiatočné letenky na Malorku sa začínajú na cenovke od približne 55 eur s odletom z Viedne, Bratislavy alebo Budapešti.

Malorka, Španielsko
Malorka, Španielsko
Zdroj: Shutterstock

Valencia

Ak už máte prejdenú Barcelonu a Madrid, presuňte sa do tretieho najväčšieho mesta Španielska - Valencie. Podobne ako obe spomenuté, aj Valencia ponúka bohatú kultúru a nočný život. O gastronómii ani nemusí byť reč - práve Valencia je rodiskom španielskej pochúťky paella. Valencia je známa i 300 slnečnými dňami v roku, počas teplejších mesiacov poteší aj sedem kilometrov pláží.

Spiatočné letenky do Valencie začínajú na cenovke od 64 eur s odletom z viedenského letiska. K dispozícii je aj odlet z Budapešti, Krakova či Košíc.

Valencia, Španielsko
Valencia, Španielsko
Zdroj: Shutterstock

Bilbao

Bilbao je podmanivým mestom, ktoré spája priemyselné dedičstvo so špičkovým umením. Vynechať nemožno návštevu ikonického Guggenheimovo múzea či prechádzku pôvabnými uličkami nábrežnej štvrti Casco Viejo. Za najkrajším výhľadom zamierte pozemnou lanovkou na vyhliadku Mirador de Artxanda. Doprajte si aj gastronomické pôžitky baskickej kuchyne na trhu Ribera, ktorý láka na chutné miestne špeciality.

Spiatočné letenky do Bilbaa sa začínajú na cenovke od 90 eur s odletom z Viedne alebo Košíc.

Bilbao, Španielsko
Bilbao, Španielsko
Zdroj: Shutterstock

Santander

K dokonalým dovolenkovým destináciám na severe Španielska patrí aj prímorský Santander. Práve ten je vstupnou bránou do regiónu Kantábria, ktorá ponúka kultúrne a prírodné bohatstvo. V Santanderi nájdete najkvalitnejšie gastronomické špeciality, ale aj historickú časť mesta v kombinácii s pozadím mora. Vaše kroky by mali smerovať do kráľovského paláca Palacio de la Magdalena či na elegantnú promenádu Paseo de Pereda.

Spiatočné letenky do mesta Santander sa začínajú na cenovke od 60 eur s odletom z viedenského letiska.

Útesy neďaleko mesta Santander, Španielsko
Útesy neďaleko mesta Santander, Španielsko
Zdroj: Shutterstock

Tenerife

Tenerife je najväčším z Kanárskych ostrovov a ponúka širokú paletu nezabudnuteľných zážitkov. Zábavné aktivity vás čakajú na živých plážach s bohatou ponukou vodných športov či barov. Nevynechajte ani výlet loďou a pozorujte veľryby, delfíny, korytnačky a iné živočíchy v ich prirodzenom prostredí. Ostrov je ideálnou destináciou aj pre milovníkov hôr. Nachádza sa tu najvyšší bod Španielska - Pico del Teide, ktorý turistov odmeňuje panoramatickým výhľadom.

Spiatočné letenky na Tenerife sa začínajú na cenovke od 135 eur s odletom z Viedne alebo Budapešti.

Tenerife, Španielsko
Tenerife, Španielsko
Zdroj: Shutterstock

Alicante

Slnečné pobrežie Costa Blanca je domovom mesta Alicante, ktoré láka historickým šarmom i azúrovými vodami Stredozemného mora. Objavte ikonický hrad Santa Bárbara, ktorý sa týči na vrchu Benacantil a ponúka krásne panoramatické výhľady. Nemenej zaujímavé je aj historické centrum plné farebných domov a dláždených uličiek, ktoré vedú k palmami lemovanej mestskej promenáde.

Spiatočné letenky do Alicante sa začínajú na cene od 55 eur s odletom z Budapešti, Viedne alebo českých Pardubíc.

Alicante, Španielsko
Alicante, Španielsko
Zdroj: Shutterstock