13.11.2022 16:29
Miroslav Novysedlák, english.elpais.com

Pribral 100 kíl, aby bol slávny: Muž sa neustále prejedá, zarobil na tom milióny dolárov

Nicholas Perry
Nicholas Perry
Zdroj: instagram.com/nikocadoavocado_real

Príbeh tohto youtubera je ako zo zlého filmu. Fanúšikovia boli viackrát svedkami jeho milostných eskapád, ktoré následne zajedal. V priebehu pár rokov pribral 100 kíl, no zarobil si tučný balík peňazí.

13.11.2022 16:29
Pribral 100 kíl, aby bol slávny: Muž sa neustále prejedá, zarobil na tom milióny dolárov

Príbeh tohto youtubera je ako zo zlého filmu. Fanúšikovia boli viackrát svedkami jeho milostných eskapád, ktoré následne zajedal. V priebehu pár rokov pribral 100 kíl, no zarobil si tučný balík peňazí.

Sledovať niekoho, kto skonzumuje tisíce kalórií v priebehu jedného vysielania, môže byť pre niekoho zábavné, no v prvom rade je to nezdravé. Youtuber známy ako Nikocado Avocado túto výzvu doviedol do nečakaných rozmerov. Jeho váha dosiahla závratnú úroveň a spôsobuje mu nemalé zdravotné problémy, uvádza portál ElPaís.

Od detstva má psychické problémy

V roku 2010 sa na juhokórejskej streamovacej platforme AfreecaTV rozšíril neobyčajný trend. Stovky mladých ľudí si sadli za počítač, pochutnávali si na jedle a so svetom sa rozprávali o svojom každodennom živote. Tento trend dostal názov mukbang a ide o termín, ktorý kombinuje kórejské označenie pre jedlo (muk-da) so živým vysielaním (bang).

Novinka mala v Kórei úspech a uchytila sa. Primárnym cieľom takejto "spovede" bolo najmä vyrozprávanie sa. Južná Kórea totiž patrí ku krajinám, kde milióny obyvateľov žijú osamote a chýba im sociálny kontakt. Čochvíľa sa tento trend rozšírili aj do iných krajín sveta. Aj keď si možno poviete, že ide o neškodnú zábavku, opak je pravdou.

Príkladom je Nicholas Perry, ktorý sa narodil na Ukrajine a prešiel si nešťastným detstvom. So svojím príbehom sa zveril youtuberke Trishi Paytas, ktorá má taktiež záľubu v mukbangu. Priznal, že keď bol dieťa, adoptovala si ho rodina z Pennsylvánie a od piatich rokov navštevoval terapeuta. Ako tínedžerovi mu diagnostikovali OCD (obsedantno-kompulzívna porucha) a ADD (porucha pozornosti).

Aj napriek tomu sa snažil bojovať a v rokoch 2011 až 2012 sa živil ako huslista na voľnej nohe. Jeho snom bolo hrať v orchestri na Broadwayi, a tak sa v roku 2013 presťahoval do New Yorku. Vtedy bol vegánom a dodržiaval pomerne striktný jedálniček. Po čase sa vďaka facebookovej skupine, ktorá združovala vegánov, stretol s Kolumbijčanom menom Orlin Home.

Po mesiacoch chatovania sa stretli na Woodstock Fruit Festival v New Yorku, podujatí, ktoré sa organizuje pre raw vegánov. Dobre si rozumeli a začiatkom roka 2014 Nicholas odložil svoje hudobné túžby, aby sa usadil s Orlinom v Južnej Amerike. Vo svojom prvom oficiálnom videu, v ktorom sa predstavili ako pár, tvrdili, že sa najčastejšie hádajú kvôli jedlu.

Od vegánstva prešiel k fast foodu

Orlin, ktorý mal kanál na YouTube už dlhšie, povzbudil Nicholasa, aby sa aj on stal tvorcom. Vytvoril si pseudonym Nikocado Avocado a zdalo sa, že rozbehne úspešnú kariéru. Vo svojich prvých videách hovoril o tom, ako cvičí a s partnerom svetu zdieľali mnohé výhody vegánskej stravy. Všetko sa zmenilo 1. septembra 2016, kedy uverejnil príspevok s názvom "Prečo už viac nie som vegánsky YouTuber".

Vo videu hovoril o tom, že ľudia, ktorí odmietajú potraviny živočíšneho pôvodu, sú nevyrovnaní, nepriateľskí a psychicky labilní. Fanúšikov týmto prístupom priam šokoval a uštedrili mu niekoľko negatívnych komentárov. V priebehu nasledujúcich týždňov natočil svoj prvý mukbang. Vo videu si pochutnával na pokrme, ktorý je rozšírený v Španielsku a hovoria mu empanadas. Ide o pšeničnú kapsičku naplnenú mäsom, no tá jeho mäso neobsahovala.

Fanúšikom však neuniklo, že Nicholas má naozaj neutíchajúci apetít. V ďalších videách konzumoval pizze a iné nezdravé jedlá, ktoré boli na míle vzdialené jeho filozofii o zdravom životnom štýle. Fanúšikov jeho tvorba začala čoraz viac znepokojovať a pýtali sa ho, či netrpí poruchou príjmu potravy. On však poprel, že by mal akýkoľvek problém.

Hlad po zhliadnutiach

Nicholas sa do povedomia nedostal len tým, že konzumoval obrovské množstvá hamburgerov či vyprážaných kurčiat. Orlin ho po čase požiadal o ruku, no práve v tom období sa Nicholasov YouTube kanál zmenil na hotovú telenovelu. Vo videách neraz hovoril o problémoch, ktoré mal so svojím nastávajúcim. Povedal napríklad aj to, že sa Orlin pokúsil spáchať samovraždu.

Jediným Nicholasovým cieľom sa stalo dosiahnutie čo najväčšieho počtu zhliadnutí. Zakrátko oznámil, že sa rozchádzajú, pretože bol Orlinovi neverný s dvanástimi mužmi a nakazil ho pohlavnou chorobou. O dva týždne neskôr však bola dvojica už zosobášená. Lenže kolumbijské úrady Nicholasovi zamietli manželské víza a z krajiny ho deportovali.

Po týchto škandáloch pritvrdil a internet zavalil depresívnymi videami, v ktorých neustále plakal, kričal alebo ho len sekundy delili od nervového zrútenia. Vo videu s názvom "Nikto ma nemá rád, skončil som" sa zmohol iba na plač a popri holení hlavy si pochutnával na obrovskej porcii praženice s rezancami.

Fanúšikov svojím obsahom oklamal

Vo videách sa so svojím manželom priam vyžívajú v tom, ako sa navzájom urážajú a fyzicky napádajú, pričom si potierajú tváre jedlom. V súčasnosti žijú na Floride a sú stále manželmi, no počas existencie ich vzťahu došlo k nespočetným rozchodom a zmiereniam, ktoré pôsobia až komicky.

Nicholas v jednom rozhovore priznal, že to, čo diváci vidia, nie je reálne: "Všetko je napísané v scenári. YouTube je platforma, kde sa vytvorí nejaká postava a ľuďom ponúkne zábavu. To, čo vidíte, je prehnané, aby som ja získal viac kliknutí. Ľudia sledujú wrestling a vedia, že je to iba hra. Vedia, že reality šou nie je reálna, ale ani to im nebráni v tom, aby si to užili. Som dosť inteligentný na to, aby som vedel o tom, že dráma predáva. Orlin so mnou neustále praktizuje falošné hádky o jedlo a výnimkou nie sú ani naše vzťahové krízy. Vôbec to neodráža, aký je náš vzťah v reálnom živote."

"Vždy som o dva kroky popredu. Toto bol najväčší sociálny experiment. Je vzrušujúce pozorovať všetky tieto choré, nevyrovnané, dezorientované bytosti, ktoré blúdia po internete a hľadajú príbehy. Stačí sa pozrieť na všetkých tých spotrebiteľov, všetkých tých stratených a znudených ľudí, ktorí konzumujú čokoľvek, čo im prikážu konzumovať. Uvedomujem si, že som darebák," poukázal na tienisté stránky internetu.

Kvôli prejedaniu má problém s erekciou

Youtuberovi bolo jasné, že ak chce žať úspechy, musí vyvolať kontroverziu. Publikum očakávalo, že uvidí šou, nie jedlo. Okrem svojich šiestich aktívnych kanálov na YouTube má Nicholas účet na Patreone, profil na Onlyfans a predáva tričká a mikiny s podobizňou jeho tváre. Okrem toho mu fanúšikovia platia za to, že si s ním môžu písať, za čo si účtuje 139 eur a videohovor stojí 232 eur. Jeho majetok má odhadovanú výšku 7 miliónov dolárov.

"Z psychologického hľadiska by toto správanie mohlo pripomínať poruchu príjmu potravy," uviedla Julia Vázquez, klinická neuropsychologička a výskumníčka z inštitútu Vall d’Hebron v Barcelone. "Pri tejto poruche sú prítomné pocity nepohodlia a nedostatku kontroly. Z toho, čo vidno na jeho videách, sa uňho spomínané aspekty nevyskytujú. Plánuje si množstvo jedla, ktoré sa chystá zjesť, ako aj čas, kedy ho zje," podotkla.

Bez ohľadu na to, či sú jeho online drámy iba fikciou alebo realitou, aktuálne sa jeho váha vyšplhala na približne 166 kíl. Ide o 100 kíl viac, ako keď na YouTube debutoval. "Je jasné, že ak bude pokračovať na tejto diéte, skončí s mnohými fyzickými a psychickými problémami," varuje Vázquez.

Youtubera už začínajú trápiť prvé neblahé účinky jeho životného štýlu. Priznal, že má problémy s erekciou a tvrdí, že to má súvis s mukbangom. Uviedol, že tento problém pred prejedaním sa nikdy nemal. Poznamenal, že často nemôže zaspať, pretože má pocit, akoby mu horel tráviaci trakt. A hoci tieto signály zľahčuje, jeho fanúšikovia sú znepokojení. Najmä preto, že ho v obchode videli nakupovať s elektrickým skútrom pre invalidov alebo ich do pozoru postavilo priznanie, v rámci ktorého bez okolkov povedal, že si v dôsledku silného kašľa zlomil tri rebrá.

Nicholasov plán bol jasný. Skončiť s mukbangom, keď bude mať 30 rokov. Ak by to tak naozaj bolo, s prejedaním by raz a navždy skoncoval. Všetci však vedia, že youtuber rád trolluje a zavádza. Okrúhliny oslávil 19. mája a do dnešných dní si pokojne natáča videá, v ktorých konzumuje obrovské porcie jedál. Zdá sa, že na svoj sľub dávno zabudol. Otázkou však je, dokedy jeho telo vydrží takýto nezdravý spôsob života.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-logo-icon
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.