11. feb. 2024 o 19:30
Miloš Audi, unilad.com

Kanibal prezývaný The Raincoat Killer: Zabíjal bohatých a ženy, priznal sa k 26 vraždám

placeholder
Vrah s prezývkou The Raincoat Killer.
Zdroj: twitter.com/macarambles, istock.com

Pred dvoma desaťročiami vyčíňal v uliciach Južnej Kórei masový vrah, ktorý sa zameriaval na bohatých ľudí a ženy. Polícia ho však nakoniec chytila kvôli ľahkovážnej chybe.

Zaujímavosti
11. feb. 2024 o 19:30
Kanibal prezývaný The Raincoat Killer: Zabíjal bohatých a ženy, priznal sa k 26 vraždám

Pred dvoma desaťročiami vyčíňal v uliciach Južnej Kórei masový vrah, ktorý sa zameriaval na bohatých ľudí a ženy. Polícia ho však nakoniec chytila kvôli ľahkovážnej chybe.

Pred viac ako 30 rokmi sa v Južnej Kórei začali diať strašidelné incidenty, ktoré mal na svedomí muž menom Yoo Young-chul. Hoci pôvodne skončil vo väzení kvôli znásilneniu, po uplynutí trestu sa vydal na ešte horšiu cestu, a to sériového zabíjania. Ako informoval portál Unilad, zabijaka známeho pod prezývkou The Raincoat Killer však prezradila jedna ľahkovážna chyba, ktorá nakoniec ukončila jeho vyčíňanie.

Násilník od mladého veku

Juhokórejský občan Young-chul už v mladosti páchal množstvo zločinov, ktoré sa udiali v rokoch 1988 až 1998. Na prelome tisícročí sa však muž ocitol za mrežami po tom, čo bol odsúdený za znásilnenie 15-ročného dievčaťa, pričom dostal trest tri roky a šesť mesiacov.

Vo väzení sa však zmýšľanie Young-chula zmenilo. Tam sa totižto stal posadnutým kórejským sériovým vrahom Jeong Du-yeongom, ktorý bol známy tým, že sa zameriaval na bohatých ľudí. Po odsúdení za znásilnenie sa rozviedol so svojou manželkou a hoci si neskôr našiel ďalšiu známosť, ani tento románik neskončil šťastne, čím sa ešte viac prehĺbila jeho nenávisť k ženám.

Prvé obete

S týmto vedomím sa Young-chul po prepustení z väzenia začal zameriavať nielen na bohatých, ale aj na ženy. "Ženy by nemali byť povoľné a zámožní ľudia by mali vedieť, čo urobili pre to, aby získali bohatstvo," tvrdil vrah.

Menej ako dva týždne po prepustení zavraždil The Raincoat Killer svoje prvé obete. Boli nimi 72-ročný univerzitný profesor Lee Deok-su a jeho 68-ročná manželka Lee Eun-ok. Počas nasledujúcich mesiacov tento sériový vrah zabil ďalších päť ľudí z bohatých rodín. Hoci sa polícia snažila nájsť spojenie medzi obeťami vraždy, nedokázala určiť, kto by mohol byť za činy zodpovedný.

Young-chul okrem bohatých ľudí zabíjal aj sexuálne pracovníčky. Tie lákal priamo z ulice, pričom ich telá údajne mrzačil sekerami, nožmi a dokonca nožnicami. Dôvodom bolo, že ich po zavraždení chcel rozrezať na niekoľko kusov a zjesť z nich niektoré časti, aby si očistil ducha. Ukázalo sa však, že "najväčšou pochúťkou" bola pre neho pečeň.

Chytili ho kvôli ľahkovážnej chybe

Sériový vrah pokračoval vo svojom vyčíňaní až do roku 2004, kedy urobil obrovskú chybu, ktorá viedla k jeho zatknutiu. Zavolal totiž do masážneho salónu, kde sa zameral na niekoľko zamestnancov pomocou telefónu jednej z jeho obetí. Majiteľ salónu, ktorý spoznal telefónne číslo pracovníka, však vedel, že niečo nie je v poriadku. Preto si dohodol miesto stretnutia s Young-chulom, no predtým oznámil polícii, že sa možno stretne s vrahom.

Hoci polícia vyslala na miesto jedného z dôstojníkov, policajt nakoniec odišiel ešte pred príchodom sériového vraha. Toho napokon museli zadržať samotní zamestnanci salónu. Young-chulovi sa však onedlho podarilo utiecť. Svoju slobodu si ale užíval len približne 12 hodín, pretože ho príslušníci nakoniec polapili.

Zločinec sa počas výsluchu priznal k zavraždeniu až 26 ľudí, pričom si vyslúžil prezývku The Raincoat Killer, pretože mal na sebe žltý pršiplášť, keď viedol políciu k telám svojich obetí. V roku 2005 sériového vraha odsúdili na trest smrti obesením, no muž dodnes žije vo svojej v cele.