Zaujímavosti 10.01.2022 10:05

Štedré karanténne balíčky vyrážajú dych. Čo dostávajú v Japonsku izolovaní ľudia?

Obyvatelia Japonska dostávajú v prípade karantény vládny balíček s potravinami. Na internete sa objavil obsah balíčka a obyvatelia ostatných krajín len slepo závidia.

Zdieľať
instagram Facebook twitter

Japonsko však nie je jedinou krajionu, ktorá poskytuje vládne karanténne balíčky. Podobné dostávajú aj ľudia v Južnej Kórei či na Novom Zélande. Portál Unilad ukázal, čo je obsahom japonského karanténneho balíčka a treba uznať, že je to skutočne slušná nádielka.

Jedlo i ďalšia starostlivosť

Fotka sa objavila na sociálnej sieti Reddit a mnohým ľuďom vyrazila dych. Balík obsahuje viacero instantných jedál, napríklad kari, udon či rezance soba. Ďalej tam nájdete kávu, balenú vodu, balené ovocie, fazule, instantnú polievku, instantnú ryžu a čipsy.

Užívateľ, ktorý fotku zverejnil, priblížil, ako prebieha karanténa v Tokiu: "Každé ráno mi zatelefonujú a pýtajú sa, ako sa cítim. Podám informácie o teplote, symptómoch či úrovniach kyslíka. Spýtali sa ma, či chcem domov doručiť jedlo, s čím som súhlasil a priniesli mi ho zdarma. Dostal som však oveľa viac, ako som očakával."

Okrem poskytnutia karanténneho balíčka úrady každé ráno kontrolujú zdravotný stav izolovaných ľudí.
Okrem poskytnutia karanténneho balíčka úrady každé ráno kontrolujú zdravotný stav izolovaných ľudí.
Zdroj: pixabay.com

Závidia aj obyvatelia Británie či USA

Príspevok medzičasom nazbieral stovky komentárov ľudí, ktorí sú uchvátení množstvom potravín, ktoré používateľ dostal. Závidia mu aj obyvatelia Veľkej Británie či USA. Ktovie, či sa niekedy niečoho podobného dočkajú aj ľudia na Slovensku.

Zdieľať
instagram Facebook twitter
Sme na sociálnych
sieťach
Logo Ringier Axel Springer
© 2010 - 2021
Ringier Axel Springer Communities, s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.