Zaujímavosti 10.01.2022 19:50

Lietadlo spadlo na koľajnice, rozmetal ho vlak. Pilota zachránili v poslednej sekunde

Pilot, ktorý havaroval na koľajniciach, bol zachránený policajtmi len pár sekúnd predtým, než sa cez jeho lietadlo prehnal vlak. Celú záchrannú akciu zachytila kamera na uniforme jedného z policajtov a na mobil ju nakrútil aj okoloidúci mladík.

Zdieľať
instagram Facebook twitter

V nedeľu 9. januára havarovalo lietadlo typu Cessna na vlakovú trať v Los Angeles. Zranenému pilotovi prišli na pomoc policajti, ktorým sa podarilo ho vytiahnuť z kokpitu len pár sekúnd predtým, než poškodené lietadlo definitívne zdemoloval rútiaci sa vlak, píše portál Unilad.

Muža zachránili v poslednej chvíli.
Muža zachránili v poslednej chvíli.
Zdroj: twitter.com/LAPDHQ

Záchrana prišla sekundy pred tragédiou

Luis Jimenez je meno 21-ročného muža, ktorý situáciu nakrúcal na mobilný telefón. Uviedol, že lietadlu sa nepodarilo vzlietnuť z neďalekého letiska a havarovalo na blízku železničnú križovatku v štvrti Pacoima. Len pár sekúnd pred prichádzajúcim vlakom dokázali policajti vytiahnuť pilota z kokpitu.

Vlak potom nemilosrdne rozmetal lietadlo na kúsky, pričom trosky z neho takmer zasiahli aj Jimeneza s mobilom v ruke. Policajný zbor mesta Los Angeles zverejnil aj kamerový záznam z uniformy jedného z policajtov, ktorí pilotovi pomáhali. Upozorňujeme, že vo videu je vidno skrvaveného pilota i desivú nehodu.

Nikto sa nezranil

Podľa informácií síce pilot utrpel odreniny a tržné rany, ale jeho zdravotný stav je stabilný. Nezranil sa ani žiadny pasažier vo vlaku, takže celá nehoda sa našťastie zaobišla bez obetí či vážnejšej zdravotnej ujmy.

Zdieľať
instagram Facebook twitter
Sme na sociálnych
sieťach
Logo Ringier Axel Springer
© 2010 - 2021
Ringier Axel Springer Communities, s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.