11. mar. 2024 o 12:29
Pelikan, obkec.sk

Top exotika Slovákov za pár stoviek? Toto sú najlepšie pobyty v Dubaji

placeholder
Dubaj je dlhodobo na čele rebríčka top exotických destinácií.
Zdroj: Shutterstock

Slnečný klenot Spojených arabských emirátov je ťahákom pre turistov. Navyše už dávno neplatí, že Dubaj je vyhradený len pre vyvolených.

Cestovanie
11. mar. 2024 o 12:29
Top exotika Slovákov za pár stoviek? Toto sú najlepšie pobyty v Dubaji

Slnečný klenot Spojených arabských emirátov je ťahákom pre turistov. Navyše už dávno neplatí, že Dubaj je vyhradený len pre vyvolených.

Slnečné lúče, ikonické mrakodrapy, luxusné nákupy, snehobiele pláže aj púštne dobrodružstvo. Dubaj je jednoducho miestom neobmedzených možností, kde rozmanitosť aktivít nepozná hranice. Nie je preto prekvapením, že o tomto supermodernom meste sníva nejeden dovolenkár. Dobrou správou je, že sny sa môžu stať skutočnosťou už za pár stoviek eur.

Dubaj je dokonca aj miestom, v ktorom každoročne pribudne najviac nových hotelov. Tie najlepšie z nich možno spoznávať aj vďaka kompletným pobytovým balíkom s ubytovaním aj letenkou, a to už od 379 eur.

Akciové letenky do Emirátov

4* Hilton Garden Inn Dubai Al Mina

Hotel Hilton Garden Inn Dubai Al Mina je ďalším skvelým mestským hotelom. Nachádza sa len kúsok od novej pláže La Mer a autom to ďaleko nie je ani k najvyššej budove sveta Burj Khalifa. Samozrejmou je reštaurácia s medzinárodnou kuchyňou, bar, strešný bazén či fitness centrum. Hostí poteší aj bezplatná kyvadlová doprava do vybraných nákupných centier a na pláž.

Pobyt v hoteli Hilton Garden Inn Dubai Al Mina sa začína na cenovke už od 399 eur. V cene je zahrnutá spiatočná letenka z Budapešti alebo Viedne, štvorhviezdičkové ubytovanie na tri noci aj stravovanie formou raňajok.

Hilton Garden Inn Dubai Al Mina
Hilton Garden Inn Dubai Al Mina
Zdroj: Hilton

5* Indigo Dubai Downtown

Perfektnou polohou v srdci mesta, v blízkosti nákupného centra Dubai Mall, sa pýši dizajnový boutique hotel Indigo. Hostí však okrem skvelej polohy láka aj na špičkové reštaurácie, koktejlový bar, fitness centrum či rozprávkový výhľad na mesto, ktorý si možno vychutnať z baru pri bazéne. Hotel je navyše ako jeden z mála v Dubaji pet-friendly, svojich domácich miláčikov tak nemusíte nechávať doma.

Dovolenka v päťhviezdičkovom hoteli Indigo Dubai Downtown sa začína na cenovke od 479 eur. V cene je zahrnutá spiatočné letenka z Viedne alebo Budapešti, luxusné ubytovanie na tri noci a stravovanie formou raňajok.

Indigo Dubai Downtown
Indigo Dubai Downtown
Zdroj: Pelipecky

4* Hilton Dubai The Walk

Ďalší moderný hotel zo siete Hilton je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Nachádza sa pri pláži JBR - jednej z najobľúbenejších verejných pláži v Dubaji. Hostia majú k dispozícii reštauráciu i fitness centrum, no veľkým benefitom je aj vlastný bazén. Hostia navyše môžu využívať privátnu pláž sesterského hotela Hilton Dubai Jumeirah Resort, ktorý sa nachádza hneď oproti.

V Hilton Dubai The Walk sa môžete ubytovať už od 79 eur na noc. V cene je okrem štvorhviezdičkového ubytovania zahrnuté aj stravovanie formou raňajok. Spiatočné letenky do Dubaja momentálne zoženiete už od približne 180 eur s odletom z viedenského letiska.

Hilton Dubai The Walk
Hilton Dubai The Walk
Zdroj: Dubajsk

3* Rove Dubai Marina

Neďaleko populárnej Dubai Marina leží mestský hotel Rove Dubai Marina, ktorý sa môže pochváliť sviežim konceptom pre mladých ľudí, ale aj blízkosťou k obľúbenej promenáde The Walk a k nemenej populárnej pláži JBR. Hostí potešia dizajnové izby, reštaurácia, posilňovňa aj bazén.

Pobyt v hoteli Rove Dubai Marina sa začína na cenovke od 469 eur. V cene je zahrnutá spiatočná letenka z Budapešti či Viedne, trojhviezdičkové ubytovanie na tri noci aj stravovanie formou bufetových raňajok.

Rove Dubai Marina
Rove Dubai Marina
Zdroj: Rove Hotels

5* Andaz Dubai The Palm

Andaz Dubai The Palm je luxusným novým hotelom na legendárnom ostrove Palm Jumeirah. Dokonca sa môže pochváliť slušnou zbierkou umeleckých diel v štýle pop-up, ktoré zdobia steny hotela. Okulahodiacim však nie sú iba krásne obrazy, ale aj panoramatický výhľad na mesto či more, ktorý je pýchou moderných izieb. Hostia majú k dispozícii niekoľko reštaurácií i barov, fitness a SPA centrum. Okúpať sa môžu na súkromnej pláži, ale aj v hotelových bazénoch.

Dovolenku v hoteli Andaz Dubai The Palm môžete zohnať už od 599 eur na tri noci. V cene je zahrnutá spiatočná letenka z Budapešti alebo Viedne, päťhviezdičkové ubytovanie aj stravovanie formou polpenzie.

Andaz Dubai The Palm
Andaz Dubai The Palm
Zdroj: Dubajsk

4* Aloft Palm Jumeirah

Aloft Palm Jumeirah je ďalším z palety nových hotelov vybudovaných na ostrove Palm Jumeirah. Hostia v ňom nájdu reštaurácie, bary, fitness centrum, vonkajší bazén aj bazén pre deti. Veľkým bonusom je okrem skvelej dostupnosti aj vlastná súkromná pláž.

Dovolenka v hoteli Aloft Palm Jumeirah sa začína na cenovke od 379 eur. V cene je zahrnutá spiatočná letenka s odletom z Budapešti alebo Viedne, štvorhviezdičkové ubytovanie na tri noci aj raňajky formou bufetu.

Aloft Palm Jumeirah
Aloft Palm Jumeirah
Zdroj: Marriott