12.07.2022 16:03
Miroslav Novysedlák, unilad.co.uk

Žena odišla z práce, šéfovi prekážalo, že nemá telo na crop top. Mala sa celá zakryť

Abigayle Canterbury
Zdroj: tiktok.com/abigaylecanterbury

To, čo jej v správe napísal nadriadený, ju poriadne vytočilo. Tiktokerka zostala z jeho požiadavky, aby sa celá zahalila, poriadne zaskočená. Jej štíhlejšie kolegyne sa s niečím takým nestretli, a preto sa rozhodla, že z práce odíde. Ostatné ženy ju v jej kroku podporili.

12.07.2022 16:03
Žena odišla z práce, šéfovi prekážalo, že nemá telo na crop top. Mala sa celá zakryť

To, čo jej v správe napísal nadriadený, ju poriadne vytočilo. Tiktokerka zostala z jeho požiadavky, aby sa celá zahalila, poriadne zaskočená. Jej štíhlejšie kolegyne sa s niečím takým nestretli, a preto sa rozhodla, že z práce odíde. Ostatné ženy ju v jej kroku podporili.

Abigayle Canterbury na TikToku zdieľala video, v ktorom vysvetlila, že odišla z práce kvôli diskriminácii zo strany nadriadeného. "V tejto práci som od nadriadeného dostala kódex - pravidlá obliekania. Vykonávala som však prácu, kde nie je potrebný žiaden dress code," vysvetlila a priblížila, že pracovala v obchode s tabakovými výrobkami, uvádza portál Unilad.

Ostatné ženy ju podporili

Abigayle pokračovala: "Som žena, ktorá má kyprejšie tvary. Nikdy som v obchodoch tejto značky nevidela pracovať ženu, ktorá by mala väčšiu váhu. Vždy to boli veľmi útle, drobné dievčatá, ktoré si vždy nosili, čo chceli."

Neformálny dress code bol jedným z dôvodov, prečo Abigayle cítila, že práve táto práca bude pre ňu ako stvorená. Imponovalo jej, že sa môže obliekať akokoľvek chce. Vždy si však bola vedomá toho, že nechce svojím štýlom poburovať. "Jedného dňa som si chcela k rifliam obliecť crop top. Mala som pocit, že to nebude veľký problém," začala s vysvetľovaním príbehu.

Keď ju v práci zbadal manažér a videl, ako je oblečená, poslal jej textovú správu: "Majiteľ firmy sa so mnou včera rozprával o vašom oblečení. Povedal, aby ste si obliekli niečo krajšie a aby ste mali zakryté brucho. Ďakujem." Abigayle odpovedala svojmu šéfovi s tým, aby jej objasnil túto požiadavku. Ten jej odvetil, že bude lepšie, ak si zakryje celé telo.

Abigayle spočiatku s návrhom súhlasila a vedúcemu sa ospravedlnila, no zakrátko zistila, že jej kolegyne nikdy nepodliehali takýmto požiadavkám. Z toho dôvodu sa cítila vyčlenená. "Hneď na druhý deň, keď som prišla do práce, moja kolegyňa mala na sebe veľmi roztomilé oblečenie. Páčilo sa mi a dokonca som jej to povedala," uviedla.

Ostatné kolegyne podľa nej neboli diskriminované

Abigayle sa následne spýtala kolegyne, ktorá pracovala v obchode dlhšie ako ona, či ju niekedy šéf obmedzoval v obliekaní. Tá jej odvetila, že s niečím takým sa nestretla. Keď pracovala s ďalšou kolegyňou, opakoval sa ten istý scenár. Tiktokerka dokonca uviedla, že dievčatá mali na sebe crop top - teda odev, ktorý je podľa šéfa nevhodný.

Manažér sa s ňou chcel porozprávať, pretože sa dopočul, že sa sťažovala svojim kolegyniam. Abigayle vo videu povedala, že zaobchádzanie s ňou bolo nehanebné a diskriminačné. "Chcela som len rovnaké zaobchádzanie, chcela som možnosť nosiť to, v čom sa cítim pohodlne, rovnako ako všetci ostatní," dodala vo videu a prezradila, že manažérovi zaslala správu, v ktorej mu oznámila, že končí.

"Som rada, že si sa rozhodla skončiť pre jednoduchý princíp. To, čo ti urobili, nie je v poriadku. Si krásna," znel jeden zo stovky podporných komentárov pod videom. "Ako žena, ktorá bola kedysi tučná a dnes je štíhla, vidím rozdiel v tom, ako sa ku mne správali v práci. Boli ku mne takí milí, keď som schudla,“ napísala ďalšia používateľka.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-logo-icon
© 2010 - 2023
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.