Zaujímavosti
photo Foto
video Video
04. máj. 2024 o 16:00
Miloš Audi, unilad.com

Muž s nezvyčajnou schopnosťou: Necítil bolesť v bruchu, nechal sa streliť aj delovou guľou

placeholder
Muž s nezvyčajnou schopnosťou
Zdroj: reprofoto/youtube.com/@GettyImagesTV

V 20. rokoch 20. storočia sa v Spojených štátoch preslávil kaskadér, ktorý mal neobyčajnú schopnosť. Dokázal totiž absorbovať akýkoľvek úder do brucha a dokonca aj ranu z kanóna.

Zaujímavosti
04. máj. 2024 o 16:00
Muž s nezvyčajnou schopnosťou: Necítil bolesť v bruchu, nechal sa streliť aj delovou guľou

V 20. rokoch 20. storočia sa v Spojených štátoch preslávil kaskadér, ktorý mal neobyčajnú schopnosť. Dokázal totiž absorbovať akýkoľvek úder do brucha a dokonca aj ranu z kanóna.

Aj keď každý z nás vie, že superhrdinovia v reálnom svete neexistujú, môžeme ešte stále nájsť ľudí s nezvyčajnými schopnosťami. Muž menom Frank Richards, ktorý sa stal hviezdou v prvej polovici 20. storočia, však mal taký impozantný a jedinečný talent, že ním ohromuje aj dnešné generácie. Ako informoval portál Unilad, jeho nadanie odhalilo aj šialené video, na ktorom sa nechal streliť delovou guľou priamo do brucha.

Zabávač s neobyčajnou schopnosťou

Richards bol známy americký karnevalový umelec, ktorý dokázal premeniť svoj nezvyčajný talent na show pre ľudí po celých Spojených štátoch. Muž s prezývkou Cannonball bol pôvodom z Kansasu, ale po 1. svetovej vojne žil v Kalifornii. Preslávil sa tým, že mal neuveriteľne silnú strednú časť tela, čo mu umožňovalo absorbovať viacero úderov zdanlivo bez akéhokoľvek zranenia.

Nešlo však len o pár úderov od obyčajných ľudí. Svoj talent predviedol aj v prítomnosti niekoľkých boxerských šampiónov v ťažkej váhe vrátane Jima Jeffriesa, Jacka Johnsona, Joea Riversa, Jessa Willarda či Jacka Dempseyho. Richards však túžil po väčšom uznaní, čo spôsobilo, že prešiel k omnoho nebezpečnejším kúskom. Nechal totiž ľudí skákať po jeho bruchu, pričom iní ho zase udierali doskami dreva či dokonca obrovskými kladivami.

Delová guľa

Od roku 1924 sa však Richards chválil svojím najnebezpečnejším kúskom. Rozhodol sa totiž, že sa nechá streliť do brucha obrovskou 47-kilovou delovou guľou, a to pomocou kanóna poháňaného stlačeným vzduchom. Vďaka tomuto kaskadérskemu kúsku získal aj svoju prezývku Cannonball. Hoci do jeho brucha narazila ťažká guľa, muž nemal žiadne zranenia. Dokonca sa rozhodol, že to bude predvádzať dvakrát denne. Ak by kúsok robil viackrát, bolo by to príliš bolestivé.

Hoci to pre mnohých môže znieť až príliš neskutočne na to, aby to bola pravda, existujú aj videozáznamy, ktoré potvrdzujú, že Richards tento trik skutočne vykonával. Na nich je možné vidieť, ako kaskadér v čiernych okuliaroch stojí pred obrovským kanónom a necháva sa streliť do brucha. "Úžasné, čoho je ľudské telo schopné. Vyzerá to tak, že pred akýmkoľvek nárazom napne brušné svaly. Zaujímalo by ma, či by sa ľudia mohli vytrénovať, aby niečo také urobili," uviedol jeden z používateľov.

Hoci nie je jasné, či Richards mal v dôsledku svojich kaskadérskych kúskov nejaké dlhodobé zdravotné problémy, lekári zistili, že to nebol dôvod jeho smrti. Zabávač zomrel v roku 1969 vo veku 81 rokov z prirodzených príčin.