Mathew Plumb a Lauren Youngs tvoria šťastnú dvojicu, ktorá žije v lesoch v North Monmouthshire vo Walese. Na účty mesačne míňajú 25 libier, čo je v prepočte 30 eur a tvrdia, že sú šťastní, uvádza portál Ladbible. V ich jedinečnom príbytku by ste márne hľadali výdobytky modernej doby, ako wifi, televíziu či vaňu.
PREČÍTAJTE SI TIEŽ: >>>Ekosexuáli zachraňujú planétu milovaním sa s prírodou. Ako môžete mať sex so Zemou?<<<
Nemajú internet ani televíziu
Pozemok, ktorý Mathewov otec kúpil pred niekoľkými rokmi, zdieľajú s mačkou Baby, štyrmi prasiatkami a niekoľkými sliepkami. Svoj nekonvenčný život milujú.
Prvýkrát sa spoznali v roku 2014. Vtedy Mathew býval vo svojej dodávke, a potom sa presťahoval do lesa, kde dva roky žil sám. Dlho uvažoval aj o kúpe domu. Mal našetrené peniaze a vedel, že si to bude môcť dovoliť. Zakrátko si položil otázku, čo by s takým domom robil. Preto svoje rozhodnutie zvážil. A zdá sa, že urobil dobre.
Lauren sa k nemu presťahovala len na istý čas, no postupom času zistila, že keď sa presťahovala späť do Londýna, nenávidela to. Počas pandémie prišla o prácu a aj ona sa vrátila do lesa, kde odvtedy žije so svojím partnerom.
Chcú, aby ich deti vyrastali mimo mestského ruchu
Hoci priznávajú, že občas im je v lesoch zima, pomaličky si na to zvykajú. Dvojica používa provizórnu sprchu, ktorou je vedierko s otvorom v strede visiace na reťazi. V drevenom domčeku majú aj klasickú "lesnú" toaletu. Ich ekologický životný štýl im ušetrí veľa peňazí.
Nemusia nič míňať na nájom, elektrinu, keďže všetko, čo potrebujú, získavajú zo solárnych panelov. Ošípané a dvadsať sliepok im úplne stačia na to, aby mali čo jesť.
"V tridsatich rokoch som si uvedomil, že nechcem žiť konvenčný život. Keď som videl, ako sa drevo rúbe v lese, sám seba som sa pýtal, prečo chcú ľudia bývať v tehlách. Predstavujem si budúcnosť, v ktorej sa ľudia vrátia k životu v zalesnenej krajine, budú ťažiť drevo a stavať trvalo udržateľné, nulové domy," hovorí o svojej vízii Mathew.
"Chceme si založiť rodinu a chceme, aby naše deti žili zdravší a šťastnejší život, než tí, ktorí žijú v modernom svete. Stále viac ľudí sa zaujíma o život mimo ruchu. Myslím si, že pandémia bola budíček," uzavrel.