V prírode žije množstvo strašidelných živočíchov, ktoré vyzerajú, ako keby pochádzali z nejakého katastrofického filmu. Jedným z nich sa stalo aj stvorenie, ktoré odhalil používateľ na sociálnych sieťach. Ako informoval portál LADbible, červ pritom na mužove zápästie vyplazil biely cuciak, ktorý sa doslova prisal na jeho kožu a vytvoril obrazce podobné konárom stromov.
Video uverejnil na sociálnych sieťach v júni 2022 profil s názvom Interesting Channel, ktorý často pridáva podobné bizarné príspevky. Na záberoch je možné vidieť, ako sa po ruke muža plazí dlhý červ. Slizký živočích neskôr vypustil podivnú bielu látku na jeho zápästie, ktorá sa okamžite rozšírila až k predlaktiu.
Strašidelný klip, ktorý získal viac ako 4,3 milióna pozretí, znechutil obrovské množstvo používateľov. "Často mávam sny o tom, že sa mi deje niečo podobné. Zvyčajne mi však tieto stvorenia idú pod kožu a potom vylezú niekde inde. Najhoršie je, že to cítim aj keď sa v skutočnosti nič nedeje," uviedol jeden z používateľov, zatiaľ čo druhý sarkasticky podotkol: "Dobre, dnes som už skončil s internetom."
Ide o živočícha žijúceho v mori
Aj keď živočích vyzerá, ako keby nepochádzal z nášho sveta, ukázalo sa, že ide o takzvanú pásnicu. Tento druh žije drvivú väčšinu času v mori a na svojom prednom konci má chobot, ktorým presúvajú jed zo žľazy. Pomocou nej dokáže loviť korisť, vrátane mäkkýšov a slimákov, alebo slúži na ochranu pred predátormi. "To, čo vidíme, je veľmi vystresovaný červ, ktorý sa snaží urobiť všetko pre to, aby sa dostal z nepríjemnej situácie," povedal špecialista na pásnice Sebastian Kvist.
Biológ dodal, že tieto živočíchy nemôžu byť dlho na suchu, pretože sa kvôli ich špecifickej kostre rozpadajú bez tlaku oceánskej vody. Kvist však podotkol, že u pásnic tento problém nezapríčiňuje smrť. "Nie sme si istí, či sa vie regenerovať. No nezdá sa, že by to pre neho malo mať fatálne následky," dodal špecialista.
To, že pásnice prakticky nič nezabije, však prináša odborníkom ďalšie problémy. Nemajú totiž o týchto živočíchoch žiadne fosílne záznamy, čo spôsobuje, že nevedia získať nové informácie. "Predstavuje to problém hlavne pri zisťovaní, z ktorého obdobia tieto jedince pochádzajú," vysvetlil Kvist.