Meme zóna
photo Foto
video Video
24. júl. 2023 o 15:25
Miroslav Novysedlák, instagram.com

Pellegrini ako kamionista, Heger v sexy crop tope a Mr. Bean Matovič: TOP predvolebné meme

placeholder
Meme
Zdroj: instagram.com/zomriofficial

Voľby sa blížia nezadržateľným tempom a politické strany sa všemožne snažia zaujať potenciálnych voličov. Mnohí z nich vyrážajú do ulíc, aby sa prihovorili ľuďom a sľubujú im, že po 30. septembri sa Slovensko zmení na hotový raj. Sledujte, ako na snahy našich politikov reagujú memečkári.

Meme zóna
24. júl. 2023 o 15:25
Pellegrini ako kamionista, Heger v sexy crop tope a Mr. Bean Matovič: TOP predvolebné meme

Voľby sa blížia nezadržateľným tempom a politické strany sa všemožne snažia zaujať potenciálnych voličov. Mnohí z nich vyrážajú do ulíc, aby sa prihovorili ľuďom a sľubujú im, že po 30. septembri sa Slovensko zmení na hotový raj. Sledujte, ako na snahy našich politikov reagujú memečkári.

Aktuálne sa lídri politických strán predbiehajú v tom, kto z nich zaručí občanom krajšiu a prosperujúcejšiu budúcnosť. O tom, že sa zvolebnieva, svedčia aj početné politické bilbordy, ktorých je ako húb po daždi. Kým Kollár sa oháňa nájomnými bytmi (za facku), Matovič sľubuje, že občanov v žiadnom prípade nepredá skorumpovanej mafii. Ako sú na tom ďalší politici?

Danko bojuje za tradičné hodnoty, Fico za poľnohospodárstvo

O slovo sa hlási aj kráľ brbtov Andrej Danko. Ten je známy svojimi proruskými postojmi, a preto nie je žiadnym prekvapením, že vo svojej predvolebnej kampani hovorí o ničení a úplnom zastavení liberalizmu. Hrdý národniar Danko je zástancom tradičných hodnôt a len pred pár dňami sa svojim voličom v reakcii na nedávny dúhový pride prihovoril s odkazom, že deti môže mať len muž a žena. Zúčastnil sa aj pochodu Hrdí na rodinu a sám dodal, že verí, že zdravý rozum zvíťazí a zabráni tomu, aby potomkov mali aj páry rovnakého pohlavia.

Podobné hodnoty zdieľa aj Igor Matovič, ktorý zase hovorí o zastavení mafie. Podľa neho majú mafiáni všetko - peniaze, médiá aj domnelú pravdu. "My máme len vás. Ľudí, ktorých vlastný zdravý rozum nepustí, aby uverili bludom," prihovoril sa voličom na Facebooku. Memečkári ho ale vysmiali, pretože namiesto toho, aby s mafiou konečne zatočil, uskutočnil nákup vozidiel Fiat 500, ktoré doviezol z Talianska a sú akýmsi symbolom jeho kampane pred voľbami. Autami, v ktorých sa vyváža, nápadne pripomína Mr. Beana. Tŕňom v oku je aj jeho merch "My vás mafii nepredáme", ktorý s obrovskou vervou prezentuje na sociálnych sieťach.

A čo Kollárove byty? Politik svojim voličom sľubuje, že prvé nájomné byty by mali byť k dispozícii už koncom tohto roka a sám tvrdí, že jeho hnutie v priebehu volebného obdobia presadilo väčšinu svojich programových cieľov. Tie sa týkali podpory mladých rodín a seniorov a tiež samotného projektu nájomného bývania. Keďže Slovensko v poslednej dobe okrem iných problémov trápia aj premnožené medvede, je možné, že byty prischnú práve týmto chlpatým stvoreniam. Alebo ich rodiny dostanú za facku? A v tomto prípade doslovnú facku, keďže predseda hnutia SME RODINA sa pred časom dostal do verbálnej potýčky so svojou ex partnerkou Barborou Richterovou, ktorú mal podľa jej slov pred 11 rokmi fyzicky napadnúť.

Boj o voliča zvádza aj Róbert Fico. Ten zas tvrdí, že na Slovensku musí byť v popredí domáca výroba pred dovozom zo zahraničia a poľnohospodárstvo chce riešiť ako svoju prioritu. Dokonca sa na sviatok svätého Cyrila a Metoda stretol s Andrejom Dankom na podujatí, kde obaja pred voličmi oslávili okrúhle výročie týchto dvoch vierozvestcov. Podľa Danka ovládali štát uplynulé 3 roky šialenci v podaní blázna Matoviča, úchyla Kollára a sebca Sulíka. Ich vrúcne spojenectvo, ktoré predviedli v Nových Zámkoch, pomerne vtipným spôsobom zachytili aj memečkári.

O svoje miesto na politickej scéne bojuje aj strana HLAS na čele s Petrom Pellegrinim. Ten pred niekoľkými dňami odštartoval takzvaný Pelleton. Ide o akciu zberu podpisov pre jeho novú stranu. A zdá sa, že lídrovi HLASU by po tomto nápade pristalo aj povolanie kamionistu. Členovia strany mysleli na každý detail a dokonca si vybrali farbu, ktorá je ich typickým poznávacím znakom v rámci celého predvolebného obdobia. Tričká so sýtou červenou si dozaista všimne každý, no je otázne, či si niektorých členov strany ľudia nezmýlia s predavačmi nejakého hypermarketu.

V prípade, že sa vám táto dávka predvolebných memečiek málila, hneď teraz si môžete pozrieť aj ďalšie podarené meme na túto tému.