17. mar. 2023 o 14:19
Miloš Audi, ladbible.com

Slovák dostal doživotie za vraždu zo žiarlivosti. Na mieste činu sa polícii dokonca chválil

placeholder
Slovák zo žiarlivosti zabil muža.
Zdroj: twitter.com/HeartNewsEast, twitter.com/MattLeeJourno

V roku 2022 Slovák Marek Hečko vykonal ohavný čin, pričom nožom usmrtil 44-ročného muža. Neskôr sa však opitý vrátil na miesto činu a začal sa chvastať polícii. Súd mu za skutok nedávno udelil doživotný trest.

Zaujímavosti
17. mar. 2023 o 14:19
Slovák dostal doživotie za vraždu zo žiarlivosti. Na mieste činu sa polícii dokonca chválil

V roku 2022 Slovák Marek Hečko vykonal ohavný čin, pričom nožom usmrtil 44-ročného muža. Neskôr sa však opitý vrátil na miesto činu a začal sa chvastať polícii. Súd mu za skutok nedávno udelil doživotný trest.

Polícia nedávno zverejnila zábery, ktoré ukazujú moment, kedy sa vrah vracia na miesto činu a konfrontuje zložky o tom, čo sa stalo. Marek Hečko pritom len pár hodín predtým dvakrát bodol Adriana Ellingforda do chrbta. Ako informoval portál LADBible, dôvodom, prečo 26-ročný Slovák zabil tohto muža, bolo to, že spal s jeho bývalou priateľkou.

Opitý sa vrátil na miesto činu

26-ročný Hečko sa ohavného činu dopustil v júli 2022 v anglickom meste Chelmsford, pričom vstúpil do Ellingfordovho domu, kde ho dvoma bodnými ranami okamžite zabil. Útočník potom odišiel z pozemku a neskôr sa vrátil opitý s fľašou brandy v ruke.

Na mieste činu však už boli policajti, ktorým Hečko začal rozprávať o tom, že vie, čo sa v dome odohralo. "Nepoviem vám moje meno, pretože mi to je jedno. Potrebujete ma, aby ste zistili pravdu. Ak ma nebudete počúvať, nebudete to vedieť," povedal príslušníkom.

Hlavný podozrivý

Vo videu, ktoré nedávno polícia uverejnila, Hečko tvrdil, že videl iného muža prísť na pozemok a zaútočiť na Ellingforda. Neskôr sa však začal správať agresívne, pričom kričal na dôstojníkov. "Toto mesto je k*rva moje," povedal. Polícia Slováka na mieste zatkla, pričom ho vo väzbe označila za hlavného podozrivého.

V priebehu niekoľkých dní zbor vykonal rozsiahle vyšetrovanie a 26-ročného muža obvinil z vraždy. "Od chvíle, keď začali tento prípad riešiť, náš tím neúnavne pracoval na zhromažďovaní kamerových záznamov a dôkazov potrebných na obvinenie Hečka. Napriek obrovskému množstvu práce, ktorá prebehla v zákulisí, sme zároveň podporovali Ellingtonovu rodinu. Naši dôstojníci odviedli neuveriteľnú prácu," uviedol vrchný inšpektor Louise Metcalfe.

Zadosťučinenie pre rodinu

Súdny proces sa začal 13. februára 2023 na súde v Chelmsforde. Počas neho sa Hečko snažil obhájiť tvrdením, že na miesto činu prišiel po tom, čo videl správy o incidente. Dôkazy však ukázali, že v tom čase žiadne informácie o čine neexistovali. Pri procese sa verejnosť tiež dozvedela, že Hečko od mája 2022 prenasledoval svoju bývalú priateľku Stephanie Breame. Nevyrovnal sa totiž s myšlienkou, že môže byť s iným mužom. Preto si svoju zlosť vylial na 44-ročnom Ellingfordovi.

Porota Hečka po rýchlom zvažovaní uznala vinným z vraždy, pričom toto tvrdenie súd potvrdil. Slováka preto odsúdili na doživotie s minimálnym trestom odňatia slobody na 26 rokov. "Dúfam, že teraz, keď je Hečko za mrežami, môže rodina obete ísť vpred a získať nejaké zadosťučinenie," ukončil inšpektor.