03. nov. 2022 o 12:39
Obkec, instagram.com, facebook.com

Parlament ochromil poslanec Halák, nie hackeri. Teraz je z neho Cable Guy (najlepšie meme)

placeholder
Ochromenie parlamentu spôsobil poslanec Róbert Halák.
Zdroj: instagram.com/memoviny, zolko.meme

Žiadny hackerský útok, ale neodborný zásah jedného z poslancov ochromil parlament až do 8. novembra. K incidentu sa prihlásil poslanec zo strany OĽaNO Róbert Halák a memečkári na ňom nenechali nitku suchú.

Meme zóna
03. nov. 2022 o 12:39
Parlament ochromil poslanec Halák, nie hackeri. Teraz je z neho Cable Guy (najlepšie meme)

Žiadny hackerský útok, ale neodborný zásah jedného z poslancov ochromil parlament až do 8. novembra. K incidentu sa prihlásil poslanec zo strany OĽaNO Róbert Halák a memečkári na ňom nenechali nitku suchú.

Aj odborníci pochybovali o tom, že koncom októbra sa Národná rada SR stala terčom hackerského útoku. Ťažko totiž elektronicky napadnúť inštitúciu, ktorej najvyspelejšou technológiou je písací stroj. Ochromenie parlamentu spôsobil poslanec Róbert Halák, ktorý si všimol voľne trčiaci odpojený kábel a chcel ho zapojiť, píše portál Aktuality.sk. Halák sa tak stal terčom skvelých meme.

Róbert Hackerman alias Cable Guy

Uznávame, "hackerský útok" znie oveľa lepšie ako zlé zapojenie káblov...

V slovenskom parlamente sedia rôzni ľudia s rôznymi ambíciami a čakajú na svoju veľkú chvíľu. Odrazu niekde z útrob NR SR začne hrať pesnička Úspešne zapojení od Iné Kafe a poslanec Halák sa rozhodne zažiariť...

Spomeniete si na tento kultový film, v ktorom si hlavnú úlohu zahral geniálny komik Jim Car... Aha, tak toto bude iný film.

My sa na tom síce bavíme, ale nechceli by sme poslanca Haláka odrádzať o plnenia jeho snov. Na druhej strane, ak by sa tento človek zamestnal v telekomunikáciách, asi by ste sa s blízkymi skôr spojili poštou než po telefóne. A to už je čo povedať, ak vezmeme do úvahy úroveň služieb Slovenskej pošty.

Poslanci teraz budú musieť absolvovať povinné školenie s IT odborníkom, ktorý im vysvetlí, "kde kabel a čo kabel."

Hovorí sa, že slovenský parlament chráni firewall, ktorý funguje na plyn.

Nuž, nie každý človek, ktorý kedy zapájal káble je špecialista. Tento mladý pán by určite vedel káble v parlamente opraviť. Bohužiaľ, je príliš prekvalifikovaný na post poslanca.

Toto meme je však predsa len trochu prehnané. Podľa Halákovho opisu situácie poslanec neprežíval ohľadom zapájania žiadnu dilemu. Jednoducho videl trčať kábel a pohotovo ho zastrčil do otvoru.

Je mladý (skoro), aktívny vo svojej práci (ehm, vôbec) a ovláda moderné technológie (ani omylom). Je to on - Róbert zvaný Hackerman.

Možno by sme sa nemuseli vyhovárať na hackerský útok, keď aj tak všetky káble v parlamente vedú do hlavného kávomatu.

Matovičovo nezmyselné vyznanie môže mať rôzne podoby. Keby sa ním inšpiroval aj Halák, vyzeralo by to nejako takto.

Ak by sa vyhlasovali najužitočnejší Slováci z hľadiska námetov na nové memečká, Romana by určite nechýbala v nominácii našej reprezentácie.

Ale aby sme boli féroví, nie všetka sranda v slovenskom parlamente sa točí okolo Romany. A to je dobre. Lebo čo iné nám zostáva, ako pobaviť sa na tom.

Romana samozrejme nie je jedinou činorodou ženou v parlamente. Informatizáciu má na starosti táto šikovná dáma.

V budove NR SR tiež pribudne niekoľko inštruktážnych ceduliek s výstrahou.