25. okt. 2023 o 12:00
Pelikan, obkec.sk

Kam poletíme v zime z Bratislavy? Zimný letový poriadok vstúpi do platnosti tento víkend

placeholder
Zimný letový poriadok vstúpi do platnosti tento víkend.
Zdroj: Shutterstock

Koncom októbra prichádza zmena, letný čas meníme na zimný, no zmenou už tradične prejdú aj letové poriadky. Výnimkou nie je ani naše najväčšie slovenské letisko - Letisko M. R. Štefánika v Bratislave.

Cestovanie
25. okt. 2023 o 12:00
Kam poletíme v zime z Bratislavy? Zimný letový poriadok vstúpi do platnosti tento víkend

Koncom októbra prichádza zmena, letný čas meníme na zimný, no zmenou už tradične prejdú aj letové poriadky. Výnimkou nie je ani naše najväčšie slovenské letisko - Letisko M. R. Štefánika v Bratislave.

Bratislavské letisko prechádza 29. októbra 2023 na zimný letový poriadok. Cestovatelia sa môžu tešiť na takmer 20 rôznych destinácií, do ktorých budú letieť priamo z nášho hlavného mesta. Medzi nimi je aj obľúbený Rím či Malta. Osvedčila sa aj novinka z minulej sezóny, a tak je turecký Dalamán súčasťou i tejto zimy.

Dominantné postavenie medzi leteckými spoločnosťami už tradične zaujmú írske nízkonákladové aerolinky Ryanair. V letovom poriadku zostáva aj novinka, slovenskí cestovatelia si aj v zime zaletia z Bratislavy do gréckych Atén, a to na krídlach dopravcu Aegean. Akciové letenky z Bratislavy možno zohnať už na cenovke od necelých 40 eur spiatočne.

Akciové letenky s odletom z Bratislavy

Dalamán, Turecko

Lety do Dalamánu sú z bratislavského letiska ešte stále novinkou posledných rokov, v letovom poriadku zostávajú aj počas tejto zimy. Lietať bude možné každú sobotu, výnimočne aj v utorky. Spiatočné letenky do tureckého Dalamánu začínajú na cenovke od približne 50 eur s odletom z Bratislavy.

Atény, Grécko

Z Bratislavy smeruje od polovice septembra dopravca Aegean Airlines do hlavného mesta Grécka - Atén. Linka zostáva v prevádzke aj počas zimnej sezóny, a to vo frekvencii dvoch letov týždenne každý pondelok a štvrtok. Spiatočné letenky do Atén z Bratislavy začínajú na cenovke od necelých 160 eur.

Atény, Grécko
Atény, Grécko
Zdroj: Shutterstock

Malta

Súčasťou zimného letového poriadku bratislavského letiska je aj obľúbená Malta, kam budú aerolinky Ryanair pravidelne lietať vo frekvencii dvoch letov týždenne, a to každý piatok a nedeľu. Linku dopravca posilní na prelome rokov, keď bude na stredomorský ostrov lietať aj v utorok a stredu. Spiatočné letenky na Maltu z Bratislavy začínajú na cenovke od približne 50 eur.

Rím, Taliansko

Obľúbený citybreak slovenských dovolenkárov je túto zimu pevnou súčasťou letového poriadku. Do Večného mesta budú z Bratislavy smerovať lowcost aerolinky Ryanair vo frekvencii dvoch letov týždenne. Do Ríma si možno zaletieť každý štvrtok a nedeľu. Spiatočné letenky do Ríma s odletom z Bratislavy začínajú na cenovke od približne 50 eur.

Rím, Taliansko
Rím, Taliansko
Zdroj: Shutterstock

Solún, Grécko

Z hlavného mesta Slovenska si cestovatelia zaletia aj do Solúnu, druhého najväčšieho mesta Grécka. Smerovať doň budú írske aerolínie Ryanair vo frekvencii dvoch letov týždenne, každý pondelok a piatok. Spiatočné letenky do Solúnu z Bratislavy začínajú na cenovke od približne 50 eur.

Londýn, Veľká Británia

Stálicou bratislavského letového poriadku je aj linka do Londýna, dokonca dve, na letiská Stansted aj Luton. Aerolinky Ryanair budú na prvé spomenuté smerovať denne a na letisko Luton budú aerolinky Wizz Air smerovať vo frekvencii piatich letov týždenne, počas decembra až šiestich. Spiatočné letenky do Londýna z Bratislavy začínajú na cenovke od približne 40 eur.

Londýn, Veľká Británia
Londýn, Veľká Británia
Zdroj: Shutterstock

Edinburgh, Škótsko

Na výber je aj množstvo citybreakov. Zaletieť si možno napríklad od škótskeho Edinburghu, kam lieta írsky nízkonákladový dopravca trikrát týždenne, v pondelok, stredu a sobotu. Spiatočné letenky do Edinburghu začínajú na cenovke od približne 60 eur s odletom z Bratislavy.

Lanzarote, Španielsko

Letovému poriadku neunikli ani destinácie, kam sa cestovatelia môžu počas zimy vydať za teplými slnečnými lúčmi. Únik pred zimou tak dovolenkári môžu nájsť na Kanárskych ostrovoch, konkrétne na Lanzarote, kam od 3. novembra smeruje linka operovaná Ryanairom, a to každý piatok. Letenky na ostrov Lanzarote začínajú na cenovke od necelých 80 eur spiatočne.

Lanzarote, Španielsko
Lanzarote, Španielsko
Zdroj: Shutterstock

Brusel, Belgicko

Zaletieť si za belgickými hranolkami a ako dezert si dať belgické waffle? Z bratislavského letiska letí túto zimu aj pravidelná linka do belgického Bruselu vo frekvencii dvoch letov týždenne, výnimočne až štyroch. Spiatočné letenky do Bruselu začínajú na cenovke od približne 50 eur s odletom z bratislavského letiska.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Z Bratislavy bude do exotiky túto zimu smerovať hneď niekoľko charterových letov, medzi nimi však aj priama linka do top exotiky Slovákov - Dubaja. Odletieť doň možno na krídlach dopravcu Smartwings každý štvrtok a nedeľu. Spiatočné letenky do Dubaja s odletom z Bratislavy začínajú na cenovke od necelých 480 eur.

Dubaj, UAE
Dubaj, UAE
Zdroj: Shutterstock

Bergamo, Taliansko

Rímom to v Bratislave nekončí. Zaletieť si aj počas zimy možno do talianskeho mesta Bergamo, ktoré je len na skok od druhého najväčšieho mesta Talianska - Milána. Zaletieť si možno vo frekvencii troch až šiestich letov týždenne. Spiatočné letenky do Bergama začínajú na cenovke od necelých 40 eur s odletom z Bratislavy.

Kaunas, Litva

Kaunas je druhým najväčším litovským mestom, do ktorého smeruje ešte stále pomerne nová linka z bratislavského letiska. Írske aerolinky Ryanair doň z Bratislavy lietajú vo frekvencii troch letov týždenne, a to každý pondelok, sobotu a nedeľu. Spiatočné letenky do Kaunasu začínajú na cenovke od približne 40 eur s odletom z Bratislavy.

Kaunas, Litva
Kaunas, Litva
Zdroj: Shutterstock

Manchester, Veľká Británia

Do Veľkej Británie poletíme túto zimu hneď niekoľkými letmi z Bratislavy. Je medzi nimi aj anglické mesto Manchester, do ktorého na krídlach aeroliniek Ryanair poletíme dvoma letmi týždenne - každý pondelok a sobotu. Letenky do Manchestru z Bratislavy začínajú na cenovke od približne 50 eur spiatočne.

Dublin, Írsko

Z Bratislavy túto zimu letíme aj do hlavného mesta Írska, ktoré je skvelou celoročnou destináciou. Nájdu sa tu krásne historické stavby i nočné bary. Zaletieť si doň možno na krídlach domáceho dopravcu Ryanair v pravidelnej frekvencii dvoch letov týždenne - každý štvrtok a nedeľu. Letenky do Dublinu s odletom z Bratislavy začínajú na cenovke od približne 60 eur spiatočne.

Írsko
Írsko
Zdroj: Shutterstock

Eindhoven, Holandsko

Eindhoven je skvelou vstupnou bránou do Holandska - navyše sa z neho dá pomerne jednoducho dostať aj do hlavného mesta Amsterdam. Do Eindhovenu lieta lowcost dopravca Ryanair dvakrát týždenne, a to v pondelok a piatok. Spiatočné letenky do Eindhovenu z Bratislavy začínajú na cenovke od necelých 80 eur.

Skopje, Macedónsko

Z hlavného mesta Slovenska poletíme v zime aj do Macedónska. Do Skopje poletíme na krídlach dopravcu Wizz Air vo frekvencii troch letov týždenne - každý utorok, štvrtok a sobotu. Letenky do Skopje s odletom z Bratislavy začínajú na cenovke od približne 40 eur spiatočne.

Skopje, Macedónsko
Skopje, Macedónsko
Zdroj: Shutterstock