20. feb. 2023 o 13:09
Miroslav Novysedlák, instagram.com

Páchnuci obed či apokalypsa na WC: 10 vtipných meme, ktoré ukazujú ťažký kancelársky život

placeholder
Pracovné meme.
Zdroj: instagram.com/korpozvratky

Práca v kancelárskom prostredí má okrem tienistých stránok aj tie vtipné. Všetko predsa nie je len o ťukaní do klávesnice a čakaní na to, kedy odbije posledná hodina. Je aj o vtipných, ba až bizarných momentoch, ktoré píše sám (kancelársky) život.

Meme zóna
20. feb. 2023 o 13:09
Páchnuci obed či apokalypsa na WC: 10 vtipných meme, ktoré ukazujú ťažký kancelársky život

Práca v kancelárskom prostredí má okrem tienistých stránok aj tie vtipné. Všetko predsa nie je len o ťukaní do klávesnice a čakaní na to, kedy odbije posledná hodina. Je aj o vtipných, ba až bizarných momentoch, ktoré píše sám (kancelársky) život.

Vraví sa, že ľudia pracujúci v korporáte majú buď práce vyše hlavy, alebo nerobia nič a len sa tvária, že niečo robia. Fázy pracovnej hibernácie sa však dozaista objavia v takmer všetkých povolaniach. 40-hodinový pracovný týždeň sa niekedy môže zdať priam nesplniteľnou výzvou a to hlavne vtedy, ak sa povinnosti valia z každej strany a šéf na vás chrlí nesplniteľné požiadavky. Prísť do práce v pondelok a byť po prehýrenom víkende úplne fit? Nemožné. Momenty, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou kancelárskych životov, vtipne zachytil profil KorpoZvratky.

Rastlinka na stole = najlepší priateľ

Už ste sa v pondelkové ráno prebudili s presvedčím, že je piatok? A možno ste odmietali prijať krutú realitu a snažili sa presvedčiť svoj mozog, že je naozaj piatok a všetko je to len sen, z ktorého sa určite o chvíľku prebudíte. Práca v kancelárii je neraz popretkávaná strastiplnými situáciami a mnohí nám dajú za pravdu, že ak nemáte dobrý kolektív, človek si dobre pokecá aj so svojou zelenou kamarátkou rastlinkou.

Tá je aspoň dobrým poslucháčom, ktorý nepreruší váš tok myšlienok, prípadne nezačne s otrepanou debatou o počasí, pri ktorej sa vám otvára nožík vo vrecku. Je pravda, keď sa vraví, že ticho lieči. A v tomto prípade to neplatí dvojnásobne, ale minimálne trojnásobne.

Ďalšou kapitolou práce v officoch sú nadriadení. Keď na vás zosypú hotovú lavínu úloh a chcú od vás nadpozemský výkon, nejedného zamestnanca obleje studený pot. A čo takí kolegovci? Z jednej strany počujete, ako si niekto pospevuje nejakú divnú melódiu, ktorú následne nedostanete z hlavy minimálne mesiac, druhý si nehanebne otvára svoj zatuchnutý obed a tretia skupinka rozoberá, prečo vôbec rastie tráva a či to má nejaký zmysel.

A čo tie kolegynky a kolegovia, ktorí sú naoko sladkí ako med, no v skutočnosti sú prefíkanejší ako líšky? Tvária sa ako jedna veľká rodina, no keď jeden člen patriaci do tej veľkej korporátnej famílie nezavíta do práce, spustí sa na neho taká spŕška klebiet, že by sa za ňu nehanbila ani najväčšia jazyčnica z bohom zabudnutej dedinky, ktorá ani nie je na mape.

Vy si následne v hlave vytvárate scenáre, ako budú počas vašej absencie v práci prepierať vás. Jedno je však isté - po príchode do budovy sa na vás budú usmievať a zasypú vás neskonalou láskou.

Inou kapitolou, ktorá si zaslúži pozornosť, je technika. Pretože práve tá vie, kedy má človek naponáhlo. Je piatok, víkend na dosah a vy už máte predstavy o tom, ako za sebou zatvoríte dvere a nasledujúce dva dni budete žiť život podľa svojich predstáv. A práve vtedy to príde. Internet vyhlási štrajk, počítač seká tak, ako by už mal čochvíľa doslúžiť a tlačiareň sa zaprisahala, že s blížiacim sa víkendom si dá predčasného šlofíka i ona. Presne v týchto vypätých momentoch reálne uvažujete o tom, že si hodíte slučku.

Nuž, a ďalším doslova pekelným zákutím práce v kancelárii sú toalety. Presne v tej chvíli je človek v ultimátnom šoku, keď vidí, ako sa partička inteligentne tváriacich jedincov mení na tvory, ktoré majú od vyberavých spôsobov mimoriadne ďaleko.

Keď už sme pri tom, nájde sa po tomto všetkom ešte niekto, kto bude tvrdiť, že práca v kancelárii je nudná, nebodaj stereotypná? A toto bola len maličká ochutnávka momentov, ktoré opisujú, ako to funguje v takmer každom korporáte. Za dverami sa predsa odohrávajú menšie či väčšie drámy každý deň.