Jednovaječné dvojčatá zo Spojených štátov, ktoré rozdelili pri narodení a adoptovali si ich iné rodiny, žili identickým životom. Podobnosti Jima Lewisa a Jima Springera, ktorí sa narodili v 40. rokoch 20. storočia, však ďaleko presahovali vlastnosti obyčajných dvojčiat, uvádza portál Unilad. Keď sa po takmer 40 rokoch prvýkrát stretli, zúčastnili sa i štúdie, ktorá odhalila ďalšie podobnosti v ich povahe a správaní.
Veľké množstvo podobných čŕt
Prvá spoločná črta ich života sa ukázala už po narodení, pričom obaja nemali žiadnu kontrolu nad tým, aké mená im dajú ich nové rodiny. Obaja sa nakoniec volali James, no boli šťastnejší, keď ich ľudia nazývali Jim. Dvojčatá dokonca žili približne 60 kilometrov od seba, pričom vôbec nevedeli, že mali súrodenca.
Obaja mali nevlastného brata Larryho a psa menom Toy. Zatiaľ čo v škole mali dobré známky z matematiky, obaja často pohoreli v pravopise. Dvojčatá tiež bavila práca s drevom a rezbárstvo. V dospelosti mali podobné povolanie, pričom obaja pracovali v právnom sektore.
Podobnosť dvojčiat sa prejavila aj v ich partnerskom živote, pričom sa prvýkrát oženili so ženou menom Linda, no rozviedli sa a neskôr sa obaja dali dokopy s druhou manželkou Betty. Dvojčatá dali aj rovnaké meno svojmu prvému synovi, pričom ho volali James Allan (James Alan). Obaja tiež mali radi tú istú značku piva, fajčili totožné cigarety a jazdili v identickom aute.
Vedecká štúdia
Prvýkrát sa dvojčatá stretli v roku 1979, pričom ich príbeh zaujal tím výskumníkov z University of Minnesota. Vytvorili preto štúdiu, kde sa pomocou testov určených na zistenie osobnostných čŕt a lekárskej histórie snažili nájsť u mužov ďalšie podobnosti.
Vedci ich požiadali, aby nakreslili na papier prvé, čo im napadne, pričom obaja načrtli to isté. Dvojčatá mali tiež podobné výsledky pri skúmaní ich mozgových vĺn a v teste osobnosti.
V živote dvojčiat však existujú aj zásadné rozdiely. Jeden z nich sa totiž rozviedol aj druhýkrát, pričom sa znovu oženil s partnerkou menom Sandy. Tento krok už druhý Jim nenapodobnil.