Muž menom Willie Francis bol v americkom štáte Louisiana ako 16-ročný odsúdený na smrť. Rozsudok mladistvý dostal po incidente, počas ktorého zavraždil majiteľa lekárne Andrewa Thomasa. Ako informoval portál Unilad, poprava však nevyšla podľa predstáv a odsúdený prežil elektrické kreslo. Pri druhom pokuse už ale Francis toľko šťastia nemal.
Prísny trest napriek mladému veku
Francis spáchal čin v auguste 1944, pričom majiteľ lekárne odsúdeného vo svojej predajni predtým zamestnával. Prípad bol dlhý čas záhadou a až po deviatich mesiacoch ho polícia dokázala vyriešiť. Francis mal totiž mať vo vrecku peňaženku obchodníka, aj keď pri súdnom procese nebol predložený žiadny dôkaz.
V snahe vymaniť sa z trestu mladistvý prezradil informácie o ďalších osobách, ktoré sa podieľali na akte, no polícia ich všetkých prepustila. Nakoniec sa Francis k zabitiu Thomasa priznal a súd mu vymeral trest smrti. Prísny rozsudok padol aj napriek tomu, že odsúdený mal v tom čase iba 16 rokov.
Druhý pokus bol úspešný
Vo väzení mali v máji 1946 popraviť Francisa na elektrickom kresle. Nevyšlo to však podľa plánu, pretože prešľap viedol iba k bolestivému šoku, ktorý odsúdeného nezabil. Prístroj podľa informácií zlyhal preto, lebo dvaja dozorcovia, ktorí večer pred popravou popíjali alkohol, nesprávne nastavili silu elektrického prúdu.
Po nesprávne vykonanej poprave sa však stalo čosi zvláštne a Francis mohol žiť o rok dlhšie. Dôvodom bolo, že jeho prípad posunuli na americký Najvyšší súd, kde sa mladík snažil o zvrátenie trestu smrti. Odvolanie ale zlyhalo a v roku 1947 Francisa dozorcovia popravili na elektrickom kresle.
Francis si kvôli neúspešnej poprave vyslúžil prezývku "tínedžer, ktorý musel byť popravený dvakrát". "Bolo to, akoby ma do celého tela bodalo stotisíc ihiel a špendlíkov a na mojej ľavej nohe som mal pocit, že ma niekto reže žiletkou. Chvíľu som si myslel, že to kreslo prevalím. Kričal som, aby prestali. Povedali mi, že som opakoval, aby mi to dali dole," povedal Francis po neúspešnej prvej poprave.