22. jan. 2022 o 17:36
MN, ladbible.com

Takmer prišla o jazyk, teraz má v ústach kus stehna. Nový jazyk hrdo vyplazuje von

placeholder
Cameron Newsom
Zdroj: tiktok.com/camiflauge

Táto statočná žena si prešla peklom, no viera v lepšie zajtrajšky jej pomohla zmeniť pohľad na život od úplného základu. Ako sama tvrdí, rok 2013 bol pre ňu peklom na zemi.

Zaujímavosti
22. jan. 2022 o 17:36
Takmer prišla o jazyk, teraz má v ústach kus stehna. Nový jazyk hrdo vyplazuje von

Táto statočná žena si prešla peklom, no viera v lepšie zajtrajšky jej pomohla zmeniť pohľad na život od úplného základu. Ako sama tvrdí, rok 2013 bol pre ňu peklom na zemi.

Príbeh 42-ročnej Cameron Newsom znie ako zo zlého filmu. Len tak si kráčala životom, keď jedného dňa zistila, že má rakovinu, uvádza portál LADbible. Po rokoch boja so zákernou chorobou jej lekári museli nahradiť časť jazyk svalovým tkanivom zo stehna. Všetko to začalo návštevou lekára kvôli škvrnám na jazyku, ktoré Cameron dlhšiu dobu trápili.

Diagnostikovali jej rakovinu jazyka

Po niekoľkých vyšetreniach prišiel krutý ortieľ. Žene diagnostikovali rakovinu kože jazyka – skvamocelulárny karcinóm. Zrútil sa jej svet a brala to ako rozsudok smrti. Po chvíli si však povedala: "Som odhodlaná bojovať". Počas boja s rakovinou schudla viac ako sedem kíl, pretože nemohla jesť ani piť.

Keď jej oznámili smutnú správu, mala len 33 rokov a bola vo veľmi dobrej forme. Z toho dôvodu nechápala, prečo sa jej to deje.

"Keď som sa v ten deň, kedy som sa dozvedela o svojej chorobe, vrátila domov, vygooglila som si svoj typ rakoviny a výsledky boli úplne desivé. Boli tam zábery ľudí, ktorým museli odstrániť čeľusť alebo ju mali rozrezanú na polovicu. Ešte nikdy som sa tak nebála", tvrdí Cameron.

Operácia trvala celé hodiny

Po rokoch, keď bojovala s bolesťou a nemohla jesť, ako aj po niekoľkých cykloch chemoterapie, jej museli odstrániť nádor z jazyka. Počas deväť a pol hodinovej operácie jej na jazyk prišili časť zo stehna.

Pri týchto zákrokoch je časté, že pacientom odoberú kožu z predlaktia, no pri Cameron to nebolo možné kvôli nedostatku kože na tejto časti tela. Po operácii mala niekoľko týždňov opuchnuté ústa a nemohla ani prehĺtať, ani dýchať.

Musela byť pod neustálym drobnohľadom a vždy, keď sa jej v hrdle nahromadila krv alebo iná telesná tekutina, musela to vypláchnuť vodou.

"Najpodivnejšou časťou tejto skúsenosti zážitku bolo to, keď som na stehennej časti jazyka pocítila drsnú textúru, a keď som sa pozrela do zrkadla, začali mi na jazyku rásť chĺpky," tvrdí utrápená Cameron.

Na nový jazyk si už zvykla

Všetko chcelo čas a teraz sa žena naučila svoj nový jazyk správne používať, hoci rozprávanie, jedenie a dokonca aj ochutnávanie jedla je úplne iné. Po radiačnej terapii sa musela znova naučiť hovoriť, čo bol pre ňu naozaj bizarný pocit.

Cit má len na pravej strane jazyka a taktiež na tejto strane aj prežúva. Jedlo jej niekedy vypadne z úst, a keď jej uviazne pod jazykom, prirovnáva to k pocitu, ako keď máte v topánke malý kamienok, ktorý vám zavadzia.

Aj napriek tejto ťažkej skúške zostáva pozitívne naladená. Rakovina sa stratila a Cameron sa po dlhoročnom trápení vrátila do práce ako trénerka gymnastiky.

Na záver dodala, že rok 2013 bol pre ňu najťažším rokom života a nedokázala by to všetko zvládnuť bez podpory partnera a zvyšku rodiny.