27. jan. 2022 o 19:16
Miroslav Novysedlák, techcrunch.com

Instagram testuje predplatné. Za fotky a videá známych influencerov si môžete zaplatiť

placeholder
Za influencerský obsah sa bude dať platiť
Zdroj: pexels.com

Instagram chystá novú funkciu. Vďaka nej budú môcť predplatitelia podporiť svojich obľúbených influencerov, pre ktorých je sociálna sieť prácou na plný úväzok.

Zaujímavosti
27. jan. 2022 o 19:16
Instagram testuje predplatné. Za fotky a videá známych influencerov si môžete zaplatiť

Instagram chystá novú funkciu. Vďaka nej budú môcť predplatitelia podporiť svojich obľúbených influencerov, pre ktorých je sociálna sieť prácou na plný úväzok.

Instagram ponúka vplyvným ľuďom na tejto sociálnej sieti viacero spôsobov, ako si zarobiť peniaze. Najnovšou funkciou je možnosť "odoberať". Momentálne je v počiatočnej testovacej fáze, do ktorej je zapojená úzka skupinka influencerov, ktorí budú môcť svojim sledovateľom ponúknuť platený prístup k exkluzívnym videám a príbehom, uvádza portál TechCrunch.

Funkciu skúša 10 influencerov

Odberatelia získajú špeciálny odznak, ktorý im pomôže zvýrazniť ich komentáre v rámci účtu, ktorý podporujú. Pri spustení získalo prístup k novej funkcii 10 tvorcov, pretože Instagram to považuje za "alfa" test, ktorý má odsledovať spätnú väzbu od fanúšikov aj od tvorcov.

K "alfa" influencerom patrí herec @alanchikinchow, basketbalová hráčka @sedona._, tanečnica, herečka a modelka @kelseylynncook, tvorca digitálneho obsahu @lonnieiiv a ďalší. Práve pri týchto profiloch je dostupná nová funkcia "odoberať".

Prostredníctvom tejto funkcie si vplyvné osobnosti Instagramu môžu zvoliť vlastnú cenu za prístup k ich exkluzívnemu obsahu. Na výber je osem cenových úrovní: od 0,99 dolárov za mesiac až po 99,99 dolárov za mesiac.

Po prihlásení budú mať používatelia prístup k exkluzívnemu obsahu, ktorý je dostupný len pre predplatiteľov. Okrem toho budú upozornení na exkluzívne live vysielania, kde sa budú môcť spájať s ich obľúbenými tvorcami.

Instagram chce zabrániť, aby používatelia kradli obsah pre neplatiacich

Objavili sa aj správy, že Instagram už vyvíja technológiu, ktorá by zabránila tomu, aby niekto zverejňoval obsah pre neplatiacich. Opätovné zdieľanie exkluzívneho obsahu je porušením podmienok a tvorcovia vyzývajú fanúšikov, aby nahlásili každého, kto vytvorí screenshot alebo iným spôsobom zaznamená ich obsah.

Po tom, ako sa niekto prihlási na odber, tvorca získa informácie o celkových odhadovaných zárobkoch z odberov, počte odberateľov, nových odberateľoch či o tých, ktorí odber zrušili.

Vedenie Instagramu tvrdí, že ich hlavným cieľom je pomáhať tvorcom zarábať si na živobytie. Snažia sa myslieť na všetky spôsoby vytvárania nástrojov na speňaženie a zároveň konkurovať sociálnej sieti TikTok, ktorá zaznamenáva veľký boom.