30. apr. 2024 o 16:00
Pelikan, Obkec

Dovolenka v Dubaji od 300€. Shoulder season láka do exotiky na akciové cenovky

placeholder
Dubaj mimo hlavnej sezóny láka na najnižšie cenovky roky.
Zdroj: Shutterstock

Dubaj je dlhodobo jednou z top exotických destinácií Slovákov - more, pláže, nekonečné množstvo aktivít a katalóg tých najlepších hotelov. Od cenovo dostupných až po tie najluxusnejšie. Teraz sa stáva ešte dostupnejším - začiatok shoulder season skresal cenovky na minimum.

Cestovanie
30. apr. 2024 o 16:00
Dovolenka v Dubaji od 300€. Shoulder season láka do exotiky na akciové cenovky

Dubaj je dlhodobo jednou z top exotických destinácií Slovákov - more, pláže, nekonečné množstvo aktivít a katalóg tých najlepších hotelov. Od cenovo dostupných až po tie najluxusnejšie. Teraz sa stáva ešte dostupnejším - začiatok shoulder season skresal cenovky na minimum.

V Dubaji práve prebieha takzvaná shoulder season - obdobie medzi hlavnou a nízkou sezónou. Pobyty v najlepších hoteloch so skvelými službami preto môžete zohnať už za zlomok ceny. Dovolenka pri Arabskom zálive sa tak razom stane cenovo výhodnejšou, ako mnohé obľúbené európske destinácie.

Prijateľné cenovky však nie sú jediným dôvodom, prečo sa do Dubaja vybrať práve teraz. V Spojených arabských emirátoch panuje príjemne teplé a slnečné počasie, ktoré praje rôznym aktivitám.

Môžete si tak užiť kúpanie v mori, brázdenie tradičných trhov alebo púštne safari, a to ešte stále v priaznivých teplotách. Navyše sa vyhnete aj najväčšiemu návalu turistov pri ikonických pamiatkach. Pozrite si výber najlepších pobytov v Dubaji, ktorých cenovka sa začína už od necelých 300 eur.

Akciové letenky do Dubaja

3* Dubai Citymax Bur Dubai

Trojhviezdičkový hotel je perfektným miestom na spoznávanie Dubaja a jeho najväčších atrakcií. Neďaleko sa nachádza napríklad rám Dubai Frame, pevnosť Al Fahidi či tradičný trh so zlatom Gold Souk. Hotel sa môže pochváliť niekoľkými reštauráciami, kyvadlovou dopravou na pláž, posilňovňou aj strešným bazénom. Výhodou je aj skvelý pomer cena/výkon.

Dovolenku v Dubai Citymax Bur Dubai môžete zohnať už od 299 eur. V cene je zahrnutá spiatočná letenka s odletom z Budapešti alebo Viedne, trojhviezdičkové ubytovanie na tri noci aj stravovanie formou raňajok.

Citymax Bur Dubai
Citymax Bur Dubai
Zdroj: Pelikan

5* Indigo Dubai Downtown

Perfektnou polohou v srdci mesta, v blízkosti nákupného centra Dubai Mall, sa pýši dizajnový boutique hotel Indigo. Hostí však okrem skvelej polohy láka aj na špičkové reštaurácie, koktejlový bar, fitness centrum či rozprávkový výhľad na mesto, ktorý si možno vychutnať z baru pri bazéne. Hotel je navyše plný umeleckých diel. Tie môžu obdivovať aj domáci miláčikovia, keďže hotel je ako jeden z mála v Emirátoch pet-friendly.

Dovolenka v päťhviezdičkovom hoteli Indigo Dubai Downtown sa začína na cenovke od 399 eur. V cene je zahrnutá spiatočná letenka z Viedne alebo Budapešti, luxusné ubytovanie na tri noci a stravovanie formou raňajok.

Indigo Dubai Downtown
Indigo Dubai Downtown
Zdroj: Indigo

4* Radisson Beach Resort Palm Jumeirah

Poloha na promenáde plnej reštaurácií a barov na Palmovom ostrove, energická atmosféra a hudba, moderný dizajn, výhľad na more a súkromná pláž. To je len niekoľko predností nového štvorhviezdičkového hotela siete Radisson. Dovolenkári si užijú aj oddych pri strešnom bazéne či vo fitness centre. Hotel však nie je len pre mladých ľudí. Ideálnym je tiež pre rodiny s deťmi. V ponuke má rodinné izby či detský klub.

Pobyt v Radisson Beach Resort Palm Jumeirah sa začína na cenovke od 389 eur. V cene je zahrnutá spiatočná letenka z Viedne alebo Budapešti, štvorhviezdičkové ubytovanie na tri noci a stravovanie formou raňajok.

Radisson Beach Resort Palm Jumeirah
Radisson Beach Resort Palm Jumeirah
Zdroj: Radisson

5* Jumeirah Beach Hotel

Neoddeliteľnou súčasťou panorámy Dubaja je Jumeirah Beach Hotel, ktorý priťahuje pozornosť svojím tvarom morskej vlny. Tento ikonický hotel patrí medzi najlepšie plážové rezorty sveta. Disponuje vlastnou súkromnou plážou, viacerými bazénmi, no vodné radovánky si môžete užiť aj v známom aquaparku Wild Wadi Waterpark, a to vďaka bezplatnému vstupu pre hostí hotela.

O tých najmenších sa postará medzinárodný tím animátorov, zabaviť sa môžu aj v detskom klube. Aktívnych dovolenkárov poteší bohatá ponuka športov - počnúc od tenisového centra, cez golf či squash, až po horolezeckú stenu. Samozrejmosťou je množstvo reštaurácií a barov, wellness a fitness centrum, ale aj panoramatické výhľady na more či susedný, rovnako ikonický, hotel v tvare plachetnice Burj Al Arab.

Dovolenka v Jumeirah Beach Hotel sa teraz začína na cenovke už od 669 eur. V cene je zahrnutá spiatočná letenka z Viedne alebo Budapešti, päťhviezdičkové ubytovanie na tri noci, stravovanie formou raňajok, bezplatný vstup do aquaparku Wild Wadi Waterpark aj letiskový transfer.

Jumeirah Beach Hotel
Jumeirah Beach Hotel
Zdroj: Jumeirah