02. máj. 2022 o 14:12
Miroslav Novysedlák, yahoo.com, en.wikipedia.org

Znásilnenie lopatou či sťahovanie z kože zaživa: 6 ohavných zločinov, o ktorých sa nehovorí

placeholder
6 zločinov, ktoré nie sú veľmi známe.
Zdroj: istockphoto.com

Kto by nepoznal masových vrahov, akými boli Ted Bundy či Jeffrey Dahmer? O ich hrozivých činoch vie predsa celý svet. Existuje však množstvo ďalších kriminálnych príbehov, o ktorých sa veľmi nehovorí, a to aj napriek brutalite, s akou boli vykonané.

Zaujímavosti
02. máj. 2022 o 14:12
Znásilnenie lopatou či sťahovanie z kože zaživa: 6 ohavných zločinov, o ktorých sa nehovorí

Kto by nepoznal masových vrahov, akými boli Ted Bundy či Jeffrey Dahmer? O ich hrozivých činoch vie predsa celý svet. Existuje však množstvo ďalších kriminálnych príbehov, o ktorých sa veľmi nehovorí, a to aj napriek brutalite, s akou boli vykonané.

Tieto krimi príbehy by hravo mohli konkurovať aj zločinom, ktoré vykonali tí najznámejší vrahovia a kriminálnici všetkých čias. Ako uvádza portál Yahoo, v tomto zozname nebude chýbať vražda dieťaťa, usmrtenie človeka zo zvedavosti alebo prestrelenie hlavy priamo v supermarkete. Niektoré zločiny dokonca zostali nepotrestané a pri iných nebola odhalená ani identita páchateľov. Ktorý z týchto skutkov bude podľa vás ten najohavnejší?

O týchto zločinoch sa vo všeobecnosti často nehovorí.
O týchto zločinoch sa vo všeobecnosti často nehovorí.
Zdroj: istockphoto.com

Stredajší škrtič

Neznámy vrah zabíjal svoje obete v Japonsku v rokoch 1975 až 1989. Každá zo siedmich obetí zmizla v ten istý deň a ich telá boli objavené bez známok života. Všetky mŕtvoly boli od seba vzdialené 19 kilometrov a spájalo ich to, že vrah ich uškrtil v stredu. Zločinca nikdy nechytili.

Keď sa najlepšie kamarátky stanú vrahyňami

Vražda tínedžerky Skylar Neese dodnes mnohým ľuďom naháňa hrôzu. 16-ročné dievča v roku 2012 zavraždili dve najlepšie kamarátky. Skylar bola naposledy videná 6. júla 2012 a spočiatku sa hovorilo o tom, že je na úteku. Začiatkom januára 2013 sa jej kamarátka Rachel Shoaf ale priznala k vražde, ktorú vykonala so Sheliou Eddy. Telo mladej ženy bolo nájdené 16. januára 2013. Rachel a Shelia zdôvodnili vraždu, pri ktorej Skylar dobodali k smrti, týmito slovami: "Jednoducho sme ju nemali radi."

Pizzové vraždy

Dvaja tínedžeri (Thomas Koskovich a Jayson Vreeland) z New Jersey si zaumienili, že budú zabíjať roznášačov pizze. Vybrali si dvoch chlapíkov - Georgia Gallaru a Jeremyho Giordana. Oboch vylákali do opusteného domu na odľahlom mieste a následne na nich v aute niekoľkokrát vystrelili. Podľa policajných záznamov bolo najväčšou motiváciou tínedžerov to, že chceli vidieť, aké by to bolo niekoho zabiť.

Policajti, ktorí schválili rasovo orientovanú vraždu

Prípad sa stal v 80. rokoch v Gruzínsku. 23-ročný Timothy Coggins bol Afroameričan, ktorého obvinili z flirtovania s bielym dievčaťom. Priateľ dievčaťa spolu so svojím kamarátom (obaja boli belosi), Timothyho zabili brutálnym spôsobom a telo nechali v lese. Policajti prípad neriešili, pretože vysvitlo, že viacerí z nich boli súčasťou Kukluxklanu. Prípad sa nedávno znovu otvoril a zdá sa, že vrahovia konečne zaplatia za svoje zločiny.

Prestrelené hlavy troch zamestnankýň supermarketu

V roku 1995 verejnosť šokovala trojnásobná vražda v supermarkete v japonskom meste Hachioji. Tri zamestnankyne supermarketu (16-ročná a 17-ročná tínedžerka so ženou vo veku 40 rokov) boli nájdené v kancelárii supermarketu so zviazanými rukami a prestrelenými hlavami.

Polícia si spočiatku myslela, že to bola lúpež, no obetiam nechýbali peniaze ani šperky. V trezore, v ktorom bolo viac ako päť miliónov jenov, bola jedna diera po výstrele zo zbrane. Vraha policajti nikdy nechytili.

Odstrelené končeky prstov a zabitie 5-ročného chlapca

Michael Ryan bol fanatik, ktorý vytvoril náboženský kult v malom meste Rulo v Nebraske. On a jeho nasledovníci boli zapletení do mnohých ohavných činov, ktoré sa týkali zneužívania a niektorých členov dokonca mučili a vraždili. Jeho učenie hlásalo nadvládu bielej rasy, ospevovalo myšlienky antisemitizmu a vyjadrili aj nedôveru všetkým pozemským autoritám vrátane vlád.

Členovia mali k dispozícii zbrane, pretože verili, že ich budú potrebovať počas hroziacej bitky, o ktorej predpokladali, že bude mať rasový podtón. Ryan bol zatknutý v roku 1985 po tom, čo vyšetrovanie trestných činov ukázalo, že zneužil a zabil päťročného chlapca a okrem toho zabil aj jedného člena skupiny.

Toho niekoľko dní mučil, bil, bičoval, odstrelili mu končeky prstov a stiahol ho zaživa z kože. Aby toho nebolo málo, mužovi ostatní členovia dolámali nohy, znásilňovali ho lopatou a nakoniec ho ušliapali na smrť. Porota Michaela odsúdila na trest smrti.