Britská spisovateľka Marina Chapman sa stala známou najmä vďaka svojmu bizarnému príbehu z detstva. 73-ročná žena hovorí, že ju v mladosti vychovali opice a musela sa s nimi naučiť komunikovať, aby dokázala prežiť. Ako informoval portál LADBible, po týždňoch strávených v kolónii sa s primátmi začala zbližovať, pričom ju nakoniec prijali do svojej skupiny.
Odlúčenie od rodiny
Tento príbeh sa začal v juhoamerickom štáte Kolumbia, keď mala Chapman len štyri roky. Vtedy ju z jej rodnej dediny uniesli dvaja muži, naložili do auta a odviezli preč. Spisovateľka tvrdí, že si nepamätá na svojich rodičov a ani na meno obce, z ktorej pochádzala, no zapamätala si, ako dvojica vyzerala. "Videla som ich nohy, jeden bol čierny a druhý bol beloch v šortkách," povedala s tvrdením, že muži ju nakoniec nechali v džungli, kde zostala úplne sama. "Videla som, že odchádzajú. Nechcela som, aby to urobili," dodala.
Príchod primátov
Aj keď Chapman prosila dvojicu, aby sa po ňu vrátila, nepomohlo to a zostala odkázaná sama na seba. Vtedy však započula škriekanie kapucínskej opice, ktorá sedela na strome. "Stále na mňa hľadel, a potom do mňa začal štuchať. Bol to naozaj silný primát," poznamenala.
Spisovateľka tiež spomenula, že onedlho k nej prišli ďalšie opice. "Bol to príjemný pocit, keď som v tej chvíli mohla niečo také vidieť. Aj keď som sa stále bála, prestala som plakať," povedala.
Vyslobodenie z džungle
Chapman dodala, že po týždňoch života s opicami sa s nimi začala pomaly zbližovať. V kolónii sa s primátmi dokonca zoznámila natoľko, že ju prijali do svojej skupiny. Povedala však, že sa s nimi musela naučiť komunikovať pomocou zvukov. "Škriekanie znamenalo, že sa treba schovať. Tichšie hlasy indikovali jedlo. Každý z týchto tónov mal iný význam a chvíľu mi trvalo, kým som si na ne zvykla," dodala spisovateľka.
S kapucínskymi opicami Chapman nakoniec strávila niekoľko rokov, no potom ju zachránili lovci z okolia, ktorí si všimli, že úplne zabudla hovoriť ľudskou rečou. Skupina ju odviezla do kolumbijského mesta Cúcuta, kde žila na ulici. Neskôr jej však pomohla rodina, ktorá si ju adoptovala a presunula ju do Anglicka, kde žije dodnes.
Chapman vďaka zážitkom z detstva vydala v roku 2013 vlastnú autobiografiu s názvom The Girl With No Name, ktorú napísala spoločne so svojou dcérou. O žene však v tom istom roku vznikol aj dokument Woman Raised By Monkeys, ktorý vytvorila stanica National Geographic.