26. jan. 2022 o 15:54
Miroslav Novysedlák, idnes.cz, youtube.com

Manželia z Česka nosia obaja ženské oblečenie. Aj počas svadby mali na sebe svadobné šaty

placeholder
Michaela a Vlasta
Zdroj: instagram.com/genderblender1

Manželský párik sa snaží zbúrať spoločenské normy a poukazujú na to, že inakosť je fajn. Aj keď sa občas stretnú s odsudzovaním a nepochopením, názory ostatných ich nezaujímajú. Móda je pre nich ultimátnou slobodou.

Zaujímavosti
26. jan. 2022 o 15:54
Manželia z Česka nosia obaja ženské oblečenie. Aj počas svadby mali na sebe svadobné šaty

Manželský párik sa snaží zbúrať spoločenské normy a poukazujú na to, že inakosť je fajn. Aj keď sa občas stretnú s odsudzovaním a nepochopením, názory ostatných ich nezaujímajú. Móda je pre nich ultimátnou slobodou.

Móda podľa nich nemá hranice a obliekajú sa podľa svojich vlastných pravidiel. Manželský pár Michaela a Vlasta Černí búrajú spoločensky stanovené konvencie. Obaja milujú módu a snažia sa zladiť, píše portál iDnes. Netradičný párik tvrdí, že ide o ich sociologický prieskum a ľudí ich oblečenie takmer vždy vykoľají.

Nájsť dámske oblečenie pre muža je hotovou výzvou

Michaela zastáva názor, že mužov sukniach nemá v láske. Pre Vlastimila je oveľa náročnejšie nájsť dámske oblečenie, ktoré mu sadne, a to kvôli rozdielnosti v mužských a ženských proporciách.

Tvrdí, že v posledných rokoch v tejto oblasti pozoruje posun vpred. Vlasta už vie, ktoré značky a strihy mu idú najviac, no stálo ho to množstvo času. Pri výbere oblečenia sa rozhodujú spoločne podľa toho, čo im padne do oka. O tom, že je párik stredobodom pozornosti, niet pochýb.

Vlasta má dokonca viac oblečenia a topánok ako jeho manželka. Ak idú do spoločnosti, snažia sa zladiť, aby nevyzerali ako z "iných svetov". Výber oblečenia sa začína najprv u Vlastu a potom u jeho manželky.

Spoznali sa na zoznamke

V show Jana Krause priznali, že keď sa spoznali prvý raz, tak Vlasta prišiel s nalakovanými nechtami, ale v pánskom oblečení. Michaela bola v šoku, pretože, keď si so svojím budúcim manželom písala, ani vo sne by ju nenapadlo, že pôjde o chlapa, ktorý sa bude obliekať ako žena.

Keď ho videla prvýkrát na rande a všimla si jeho nechty, chcela utiecť. Z predošlých vzťahov majú dokopy 4 deti. Vlastimil chodí v dámskych šatách aj do práce a k tomu, aby sa obliekal ako žena, ho priviedol malý výber v oblasti pánskej módy.

Móda je preňho výrazom slobody. Aj napriek tomu, že sa odieva ako žena, považuje sa za muža a podľa jeho slov chodí aj na pánske toalety.

Viackrát sa mu stala aj kuriózna situácia počas toho, ako bol na toaletách. Ak si totiž umýva ruky, na toalety vletí chlap a zbadá Vlastu, odíde von. Po tom, ako sa muž pozrie, či náhodou omylom nevstúpil na dámske toalety, vráti sa späť a so zvedavosťou sa díva na muža v šatách.

Dodáva, že miluje podpätky a aj keď ho z nich bolia nohy, aj tak ich bude naďalej s radosťou nosiť.

V spoločnosti nemajú problémy

Podľa Vlastu si na jeho oblečenie zakrátko zvyknú všetci. Hoci spočiatku ide o šok, po chvíli to každý berie v pohode. Aj keď idú manželia na spoločenskú udalosť, nikto nemá pripomienky o tom, že nedodržali stanovený dress code.

S agresivitou sa stretávajú len výnimočne, je to skôr rarita. Vo väčšine prípadov ich ľudia rešpektujú a nesprávajú sa k ním neúctivo.

Dvojica mala sobáš v kostole

Netradičná dvojica sa pred pár rokmi zosobášila v kostole a úsmevná situácia nastala pri prvej návšteve farára, ktorému oznámili, že by sa chceli vziať. Kňazovi údajne neprekážalo ani to, že je Michaela rozvedená, ani skutočnosť, že nie je pokrstená. Kňaz im odvetil, že registrované partnerstvo, žiaľ, nebude možné a budú musieť ísť na úrad, nie do kostola.

Po tom, ako mu Michaela s Vlastimilom oznámili, že sú mužom a ženou, kňaz sa Vlastu spýtal, či ešte len plánuje podstúpiť operáciu na zmenu pohlavia. Michaela odvetila, že jej budúci manžel žiadne zákroky neplánuje a je to muž. Nakoniec sa to ujasnilo, dvojica sa zosobášila v kostole a obaja mali na sebe svadobné šaty. Pár spolu tvoria už 4 roky.