Ako uvádza portál Aktuality, podľa Ústavu vied o Zemi Slovenskej akadémie vied malo zemetrasenie magnitúdu medzi 4,8 až 5,1. Starosta obce Kvakovce v okrese Vranov nad Topľou uviedol, že epicentrum bolo práve v tejto obci, pretože k otrasom tam došlo aj v roku 1885. Okrem škôd na majetku sa zemetrasenie postaralo aj o utrhnutie výletnej lode Bohémia plávajúcej na Domaši.
"Seizmológovia" sa pýtajú, prečo neboli ľudia o otrasoch dopredu informovaní?
Loď začala voľne plávať po vodnej nádrži a na mieste zasahovali aj hasiči, ktorí ju dostali do prístavu. Obyvatelia okrem toho hlásia prasknuté múry, rozbité sklá a dokonca aj poškodenie kostola v obci Pakostov. Výnimkou nie je ani obec Ďapalovce, v ktorej sú zničené omietky aj komíny a domy sú takmer neobývateľné. Podobné hlásenia boli zaznamenané aj z obce Slovenská Kajňa pri Domaši. Miestni totiž uviedli, že zo stien spadli hodiny a nastal hukot, pri ktorom sa zdalo akoby nad domom preletelo lietadlo.
Našťastie, neboli evidované žiadne následky na životoch, zdraví a ani závažné materiálne škody. Okrem toho boli otrasy zaznamenané aj v Prešove, Košiciach, Humennom, Snine, Trebišove, Svidníku, Sobranciach, Bardejove, Levoči, Spišskej Novej Vsi, Starej Ľubovni a ďalších mestách. Ako to už býva zvykom, podobné udalosti spájajú ľudí, ktorí majú tendenciu sa vyjadrovať a upresniť, čo sa naozaj stalo.
Slováci v mnohých prípadoch vedia viac než samotní odborníci a inak to nebolo ani teraz. V diskusiách na sociálnych sieťach sa začali ozývať slovenskí "seizmológovia", ktorí majú na zemetrasenie jasný názor. Niektorých totiž pobúrilo, ako je možné, že obyvatelia o otrasoch neboli dopredu informovaní a ďalšia skupinka trvá na tom, že bolo umelo vytvorené americkou vládou. Je nad slnko jasné, že Slovensko je jednou z mála krajín, kde je vysoká koncentrácia expertov nielen na hokej, vojnu, covid, infláciu, ale aj na seizmológiu.
Memečkári si ale myslia, že zemetrasenie nastalo z dôvodu nedávnych volieb. Je teda možné, že by aj Matku Zem nahnevalo, že prvenstvo si zase uchmatol Fico a rozhodla sa, že Slovensko napokon opustia aj tektonické platne? Ďalší sa ale posťažovali, že žiadne otrasy necítili, pretože cesty sú na východe v takom dezolátnom stave, že zemetrasenia cítia každý deň. V závere je teda nutné podotknúť, že aktuálna situácia na Slovensku by sa dala pomenovať jedným výstižným slovom - OTRAS.