22.09.2022 07:14
Miroslav Novysedlák, Facebook.com

Rizmana Zuzanová ako prezidentka Slovinska? Memečkári sa bavia na prešľape svetových médií

placeholder
Zahraničné médiá pri informovaní o prezidentke Čaputovej robia jeden trapas za druhým.
Zdroj: instagram.com/zomriofficial

Zuzana Čaputová to má so zahraničnými médiami ťažké. Aj keď je v tom nevinne, prezidentka sa nevyhla viacerým vtipným situáciám. Kým pred pár dňami bol jej partner označený za prezidenta Slovenska, teraz si prezidentka pripísala na účet ďalšie nedorozumenie.

22.09.2022 07:14
Rizmana Zuzanová ako prezidentka Slovinska? Memečkári sa bavia na prešľape svetových médií

Zuzana Čaputová to má so zahraničnými médiami ťažké. Aj keď je v tom nevinne, prezidentka sa nevyhla viacerým vtipným situáciám. Kým pred pár dňami bol jej partner označený za prezidenta Slovenska, teraz si prezidentka pripísala na účet ďalšie nedorozumenie.

Prezidentka Zuzana Čaputová nedávno vystúpila v New Yorku na 77. Valnom zhromaždení OSN. Len pred pár dňami navštívila Londýn, kde sa zúčastnila na pohrebe nebohej kráľovnej Alžbety II. Z oboch udalostí si však odnáša nechcenú pozornosť, keď najprv jej odobrali prezidentský titul a následne sa pri jej mene objavila nesprávna vlajka.

Na nedorozumenie s Rizmanom reagovala s úsmevom

Prvý trapas sa týkal známej spravodajskej agentúry AP, ktorá nesprávne uviedla, že jej partner Juraj Rizman je prezidentom Slovenskej republiky. Chyba bola uvedená v popise k záberu, ktorý bol vyhotovený počas rozlúčky s britskou kráľovnou Alžbetou II. Prezidentku na fotke ani len nespomenuli. Na preklep známej agentúry zareagovala s nadhľadom a Rizmanovi zagratulovala.

Hoci prezidentka za tieto prešľapy nemôže, automaticky sa stala terčom vtipov a komentárov. Z Londýna odletela do New Yorku, kde sa zúčastnila na spomínanom zhromaždení. Tak ako ostatní štátnici, aj ona mala príhovor, ktorý bol zverejnený na YouTube. Čo čert nechcel, počas príhovoru došlo k ďalšiemu omylu. Pri úvodnom popise videa namiesto slovenskej vlajky zasvietila slovinská. Pozrite sa na tie najlepšie meme, ktoré vznikli v spojitosti s týmito dvomi trapasmi.

Čo by povedali Slovinci na to, ak by na ich prezidentské kreslo zasadla Zuzana Čaputová?

Spoznávate Rizmanu Zuzanovú? Aj takéto nové meno získala prezidentka po nedávnom trapase.

Nuž, zdá sa, že neúspešný prezidentský kandidát Štefan Harabin sa ešte má čo učiť.

Tak teda, ako to vlastne je? Rizman je prezidentom "Slovenie" či "Slovakie?"

Vyjadrila sa k vojne a klimatickej kríze

Prezidentka sa vo svojom príhovore venovala vojne na Ukrajine a klimatickej kríze. "Demokratický svet a my všetci musíme byť hlasom Ukrajiny. Hlasom, ktorý bude pamätať a ktorý bude konať, aby sa už nikto nikdy nedopustil takýchto zverstiev," uviedla prezidentka vo svojom príspevku na Facebooku.

Vyhlásila, že Slovensko je susedom Ukrajiny a vojna priamo ohrozuje aj našu bezpečnosť. "Nie sme najväčšou ani najbohatšou krajinou sveta a dlho sme boli závislí na dodávkach energií z Ruska. Uprednostnili sme však ochranu našich základných hodnôt," dodala. Poukázala aj na aktuálnu klimatickú a energetickú krízu, ktorá sužuje celý svet.

"V znižovaní emisií zúfalo zaostávame. Čo je však horšie, počuť hlasy, ktoré tvrdia, že klimatická kríza musí počkať kvôli rastúcim cenám energií. Bola by to obrovská chyba. Áno, zvyšovanie cien je bolestivé a musíme pomôcť tým, ktorým hrozí, že stratia prístup k energii. Nesmieme však zabúdať na širšie súvislosti. Hovoríme o rastúcich cenách komodít, ktoré aj tak musíme postupne vyradiť, aby sme zastavili otepľovanie planéty," uzavrela.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-logo-icon
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.