26. okt. 2023 o 19:30
ab, Obkec

Slovenský Rokfort či vojenský bunker: 8 netradičných ubytovaní na Slovensku, ktoré vás prenesú do iného sveta

placeholder
Bývať môžete ako Harry Potter či vojak.
Zdroj: Instagram.com/rokfortvoblakoch, bunkers.sk

Chystáte sa na výlet a hľadáte niečo výnimočné? Inšpirujte sa tipmi na netradičné ubytovanie na Slovensku, odkiaľ budete odchádzať s jedinečnými spomienkami.

Cestovanie
26. okt. 2023 o 19:30
Slovenský Rokfort či vojenský bunker: 8 netradičných ubytovaní na Slovensku, ktoré vás prenesú do iného sveta

Chystáte sa na výlet a hľadáte niečo výnimočné? Inšpirujte sa tipmi na netradičné ubytovanie na Slovensku, odkiaľ budete odchádzať s jedinečnými spomienkami.

Za poriadnym cestovateľským zážitkom nemusíte chodiť do zahraničia. Netradičnú dovolenku si môžete vychutnať aj u nás. Prinášame vám 8 netypických možností ubytovania, o ktorých ste možno ani nevedeli.

Včelí domček

Unikátny apidomček, ktorý má tvar šesťuholníka, nájdete v kysuckej dedine s názvom Radôstka. Hlavnou myšlienkou pri jeho výstavbe bolo, aby mal tvar včelej bunky, ktorá je základným stavebným prvkom v úli. Pobyt v tomto netradičnom dome je zároveň forma apiterapie, kde ide o dýchanie vzduchu s arómou medu, propolisu, peľu a silíc. Tie pôsobia na nervovú sústavu, no taktiež majú aj protizápalový, antivírusový a antibakteriálny efekt.

Včelie pole totižto podporuje samoozdravné mechanizmy ľudského tela. Z domčeka si budete môcť vychutnať aj výhľady na kysucké kopce, lúky či potok. Vo vnútri domčeka sú dve lôžka, pod ktorými bývajú včelie rodinky. V noci vraj vydávajú harmonizujúci zvuk, ktorý pripomína šum dažďa. S včelami ale návštevníci neprichádzajú do priameho kontaktu, takže sa nemusíte obávať, že by sa dostali dovnútra.

Luxusné stanovanie uprostred lesa

V srdci Štiavnických vrchov nájdete ForRest Glamping, kde si užijete netradičný pobyt v stanových chatkách v obklopení krásnou prírodou. V luxusnom stane nájdete pohodlné postele a nemusíte sa obávať ani zlého počasia. Stanová chatka je vykurovaná a naopak v lete klimatizovaná.

Nechýba ani priestranná terasa, kde zažijete dokonalú romantiku pod holým nebom. V stane nájdete aj kúpeľňu, toaletu a niektoré majú k dispozícii aj kuchynku s chladničkou. Požiadať môžete aj o súkromnú vírivku. Súčasťou ubytovania je tiež vlastné ohnisko na opekanie.

Domček na strome

Kto v detstve netúžil po pobyte v domčeku na strome? Teraz si môžete svoj detský sen splniť, a to uprostred lesa, kde budete počuť len lesné zvieratá. Treehouse prevádzkuje viaceré domčeky na strome po Slovensku, dva nájdete v Trenčianskych Tepliciach a tri v Bojniciach. Domčeky sú vybavené posteľami, kuchynkou a suchou toaletou. Nechýbajú ani krásne terasy, kde si večer pod hviezdnou oblohou môžete vychutnať napríklad pohár vínka.

Westernové bývanie vo voze

Na Ranči pod Ostrou Skalou zažijete jedinečný pobyt. Ubytovať sa môžete v konskom dostavníku, kde sa zahráte na pravých kočovníkov. Vo voze nájdete postele, ohrievač či stôl a stoličky. Kúpeľne a záchody sú v areáli ranču, ktorý ponúka ubytovanie aj v penzióne, romantických chalúpkach či indiánskych stanoch. Na ranči si môžete zajazdiť na koni so sprievodcom a počas zimných mesiacov vyskúšať jazdu na saniach ťahaných konským záprahom.

Kočovný vagón

Útulný domček na kolesách nájdete v obci Turčianske Jaseno, kde sa môžete ubytovať priamo v kočovnom vagóne. Táto maringotka bola vytvorená lokálnymi majstrami a niektoré kúsky nábytku v nej majú viac ako sto rokov. Ak hľadáte dokonalý oddych od ľudí, wifi či ruchu mesta, tu ho nájdete. Vo vagóne sa nachádzajú postele, jednoduchá kuchynka s plynovým varičom a neďaleko je aj suchá toaleta. Počas zimy nechýba ani kúrenie výhrevným plynovým telesom a pieckou na drevo. Na terase si môžete vychutnať kávičku uprostred dokonalého ticha. Elektrina vo vagóne nie je, a tak si môžete vytvoriť romantiku pomocou lampášikov.

Vojenský bunker

V zrekonštruovanom vojenskom bunkri si môžete vyskúšať netradičný pobyt. Nachádza sa v Bratislave v tichej oblasti Devínske jazero. Vo vnútri je spálňa s televíziou, jedálenský kút a kachle s pripraveným drevom. Zaujímavosťou je, že na streche bunkru sa nachádza ohnisko s posedením a nechýba ani vonkajšie osvetlenie. Vďaka solárnemu panelu funguje v bunkri aj elektrina.

Vínny sud

Penzión Zlatá Putňa v Tokaji ponúka návštevníkom netradičné ubytovania v domčekoch v tvare suda. Tokaj je známy ako slovenské Toskánsko, a preto netreba vynechať ani návštevu vinnej pivnice, kde môžete degustovať výberové vína.

Bývajte ako Harry Potter

Rokfort v oblakoch je miesto plné mágie, kúziel a nezabudnuteľnej atmosféry. Nachádza sa neďaleko obce Čavoj v obklopení prírody. V chatke na strome nechýba množstvo detailov z legendárneho filmu o kúzelníkovi Harrym Potterovi. Domček je zateplený plastovými oknami a súčasťou sú aj kachle na drevo, čiže sa tam dá ubytovať aj počas zimy.