Zaujímavosti
photo Foto
video Video
17. nov. 2023 o 19:30
Miroslav Novysedlák, indy100.com

Lovkyňa duchov ukázala najdesivejšie video, aké videla: Deti na dvore vystrašil čierny prízrak

placeholder
Myra Moore
Zdroj: tiktok.com/the_paranormal_chic

Vyšetrovateľka paranormálnych javov na TikToku zverejnila video, z ktorého mnohým ľuďom behá mráz po chrbte. Myra Moore, ktorá vystupuje pod menom The Paranormal Chic, uviedla, že videla všetko od morských panien, mutantov, mimozemšťanov až po anjelov. Nič ju ale nevydesilo tak ako jedno video.

Zaujímavosti
17. nov. 2023 o 19:30
Lovkyňa duchov ukázala najdesivejšie video, aké videla: Deti na dvore vystrašil čierny prízrak

Vyšetrovateľka paranormálnych javov na TikToku zverejnila video, z ktorého mnohým ľuďom behá mráz po chrbte. Myra Moore, ktorá vystupuje pod menom The Paranormal Chic, uviedla, že videla všetko od morských panien, mutantov, mimozemšťanov až po anjelov. Nič ju ale nevydesilo tak ako jedno video.

Vždy, keď sa jej do rúk dostanú zábery, o ktorých je presvedčená, že sú autentické, nahrá ich na sociálne siete. "Ľudia mi denne posielajú tisíce obrázkov a videí, no 99 percent z nich chce zostať v anonymite, pretože sa boja reakcie ostatných. V momente, ako sa niečo stane virálnym, môže to mať buď úspech, alebo skončiť katastrofou," povedala. Ako uvádza portál Indy100, Myra a jej oddaný tím, ktorý tvorí jej rodina, každý týždeň prechádzajú cez množstvo materiálu v snahe roztriediť ten pravý od balastu.

Jej cesta začala láskou k Bigfootovi

Myra pracuje ako obchodná analytička a zdôraznila, že pozná technológie CGI (počítačom generované snímky) aj AI a dokáže odhaliť, či bolo niektoré video upravené. "Pri tých, ktoré mi boli zaslané a sú skutočnými svedeckými videami, si vždy poviem, že je to úplne iný svet a nachádza sa hneď vedľa nás. Mojou veľkou hnacou silou je zdieľanie toho, čo ľudia videli, a chceli by sa s tým podeliť, no obávajú sa možných dôsledkov," vysvetlila a dodala, že jej vášeň pre paranormálne javy sa začala láskou k Bigfootovi.

Ozrejmila, že už dávno v histórii ľudia verili, že existujú také divoké lesné bytosti, napríklad v starovekom Ríme. Najviac ju ale zaujalo video Kensa Carpentryho, v ktorom zachytil "Bigfoota" kráčajúceho po lese. "Bol to ten najlepší záznam, aký som kedy videla a musela som ho zverejniť. Malo to úspech a môj obsah sa začal páčiť množstvu ľudí.

Žijeme v dobe, v ktorej sme obklopení technológiami a zachytávame aj veci, ktoré sme nikdy predtým nevideli. Sú to javy, ktoré videli vaši starí rodičia alebo dokonca vaši rodičia, no nikto im vtedy neveril. Nemali totiž zariadenia, vďaka ktorým mohli okamžite niečo nahrať," pokračovala a dodala, že v súčasnosti všetky tieto "vymyslené" príbehy doslova ožívajú pred našimi očami.

Myru okrem iného zaujalo video, v ktorom je zachytená postava vyzerajúca ako skutočná víla. "Bolo to niekoľkokrát preverené, čiže je to legitímne. Nie sú to žiadne špeciálne efekty, ale skutočné zábery. Hoci ľudia tvrdili, že je to napríklad osa alebo moľa, ja som voči týmto tvrdeniam skeptická, pretože toto stvorenie malo nohy a ruky," myslí si. Myra víta všetky zábery, ktoré dostáva od ľudí, a podľa nej je ľudstvo pripravené prijať svet zázrakov, ktorý existuje v rovine s tým naším.

Aj vedu považuje za mágiu

Myra okrem iného odhalila, že raz jej prišlo video natočené dvomi chlapcami v Mexiku, ktoré ju vydesilo na smrť. "Chlapcov (bratov) nechali v dome osamote, pretože vypadla elektrina a mama s babkou museli zbehnúť na trhovisko po sviečky. Podobná situácia je v Mexiku bežná, pretože elektrická sieť môže úplnou náhodou vypadnúť. Nechali ich v dome a povedali im, aby nechodili von, no chlapec potreboval ísť na záchod. Mnoho domov na vidieku nemá toalety vo vnútri domu a potrebu chodia vykonávať vonku. Bratia uvideli záhadnú postavu, ktorá vyzerala tak, ako keby ich sledovala. Toto video ma vydesilo na smrť a vystrašilo to aj tie deti - utiekli a kričali. Spôsob, akým to chlapci dokázali zachytiť na kameru svojho telefónu, ma zaujal, pretože to takto dokáže zachytiť len málokto," zverila sa.

Myra si myslí, že ľudia by podobné videá nemali zosmiešňovať, ale mali by byť týmto myšlienkam otvorení. "Chcem tým povedať, že napríklad v biznise sa učíme, že zmena sa deje neustále, a ak nie sme ochotní sa zmeniť, zostaneme stagnovať a budeme pozadu. Takto to vidím aj s paranormálnymi javmi. Ak totiž vedľa nášho sveta existuje aj nejaký iný, musíme byť o niečo viac otvorení myšlienke, že tento svet je plný kúziel," objasnila. "Aj veda je pre mňa ozajstnou mágiou. Ako môže naša planéta stále rotovať v nekonečnosti vesmíru? To je pre mňa magické. Je to o otvorenosti voči zmenám a tiež o akceptovaní druhých. To, či ste čierni či bieli, by medzi nami nemalo robiť rozdiely. Stále sme len ľudia a musíme sa akceptovať," uzavrela.