19. feb. 2022 o 10:00
Lucia Rumanová, listverse.com

Žiť bez spánku, zo vzduchu, či v koži psa? Toto je 5 extrémnych životných štýlov

placeholder
Najčudnejšie životné štýly
Zdroj: youtube.com/truly, Channel 4

Niektorí ľudia trávia svoje dni spôsobom, ktorý si väčšina z nás nedokáže ani predstaviť. No a niektorí, si to predstavovať radšej ani nechcú.

Zaujímavosti
19. feb. 2022 o 10:00
Žiť bez spánku, zo vzduchu, či v koži psa? Toto je 5 extrémnych životných štýlov

Niektorí ľudia trávia svoje dni spôsobom, ktorý si väčšina z nás nedokáže ani predstaviť. No a niektorí, si to predstavovať radšej ani nechcú.

Proti vkusu žiaden dišputát, a to najmä v prípade, keď to nikomu neubližuje. Viete si ale predstaviť, že by sa z vás stal pes alebo, že sa rozhodnete pre stravu zloženú výhradne zo surového mäsa? Portál Listverse vám prináša top 5 najbizarnejších spôsobov života, ktoré sa každý deň len tak nevidia.

Najčudnejšie životné štýly
Najčudnejšie životné štýly
Zdroj: youtube.com/truly, Channel 4

Muž, ktorý nikdy nespí

Každý z nás už pravdepodobne zažil noc, kedy namiesto pokojného spánku sústredene hypnotizoval plafón. Na ďalší deň sa potom cítime unavení, zničení a podráždení. Vedeli by ste si preto predstaviť, že niečo také je vašou každodennou realitou? Thai Ngoc je 80-ročný farmár, ktorý tvrdí, že za uplynulých 40 rokov nespal ani jedinú noc.

Podľa rôznych zdrojov je však zdravý a bez problémov zvláda aj ťažkú manuálnu prácu na farme. Vďaka ušetrenému času dokonca pracuje viac, než ostatní. Podľa odborníka, u niektorých ľudí trpiacich nespavosťou dochádza k tomu, že si jednoducho neuvedomujú, keď zaspia alebo zaspia na niekoľko minút a potom pokračujú vo svojom dni.

Žena, ktorá nepije vodu

Dehydratácia nie je nič príjemné. No zatiaľ čo väčšine z nás sa to stáva zo zábudlivosti, táto žena nepije vodu, pretože jej nechutí. Lori Cheek jednoducho nenávidí túto tekutinu. Namiesto toho ju pije len v upravených podobách, ako napríklad vo forme kávy či alkoholu. Poprípade ju nahrádza tabletami.

Lori tvrdí, že voda jej pripadá ako niečo slizké a zároveň bez chuti. Preto si do fitka prinesie radšej kávu a aj napriek občasnej dehydratácií dokáže žiť plnohodnotný život.

Milovníci vzduchu

Asi s nami budete súhlasiť, že hlboký nádych je na nezaplatenie, no aj napriek tomu by ste z toho asi žiť nechceli. Nuž, verte alebo nie, existujú medzi nami aj ľudia, ktorým to bohato stačí.

Breathtariáni získavajú výživu a energiu pre svoju existenciu z toho, čo im svet ponúka. Prirodzene, občas musia niečo zjesť a vypiť, no medzi jedlami majú niekoľkodňové až niekoľko mesačné prestávky. Aj napriek pochybnému spôsobu životu sú títo ľudia zvyčajne zdraví a užívajú si každý deň plnými dúškami.

Život na štyroch

Únik z reality je z času na čas veľmi dôležitý. No pokým pre jedného to znamená čítanie dobrej knihy či hranie videohier, pre niekoho iného to môže znamenať byť psom. Tom sa sa zvykne označovať za "ľudské šteniatko". Keď má potrebu odreagovať sa od svojho každodenného života a práce, stane sa z neho na nejaký čas "Spot", šteniatko dalmatínca.

Tom má na to aj špeciálne vyrobený kostým, v ktorom potom šantí na štyroch, konzumuje jedlo z psej misky a spí v priestrannej klietke. Podľa jeho slov je to skvelý pocit a v týchto momentoch sa cíti veľmi sebavedomý.

Surové mäso je všetko, čo potrebuje

Špecifické preferencie v kuchyni sú pomerne bežná záležitosť. Tatársky biftek má predsa rado veľa gurmánov, no zrejme ani oni by nechceli, aby sa surové mäso stalo ich každodennou realitou.

Derek Nance je 35-ročný mäsožravec, ktorý za posledných 10 rokov nezjedol nič iné, než surové mäso. Tento muž si všetko pripravuje doma a nejaké využitie nájde pre každú časť zvieraťa. Zo zvyškov si zvykne pripravovať napríklad "črevné smoothie". Derek verí, že za jeho príkladným zdravotným stavom a životom bez alergií stojí práve konzumácia mäsa.