23. feb. 2024 o 12:33
Pelikan, Obkec

Najlacnejšia exotika z celého sveta? Do exotiky lietame od 489 eur s Turkish Airlines

placeholder
Turkish Airlines lietajú do 129 krajín na svete a viac ako 310 destinácií.
Zdroj: Unsplash

Slnko, oceán, nekonečné pláže, ale aj svetové metropoly či dychberúca príroda. Aerolinky Turkish Airlines lietajú do všetkých kútov sveta. A to za bezkonkurenčné ceny, ktoré ponúka Pelikan.sk.

Cestovanie
23. feb. 2024 o 12:33
Najlacnejšia exotika z celého sveta? Do exotiky lietame od 489 eur s Turkish Airlines

Slnko, oceán, nekonečné pláže, ale aj svetové metropoly či dychberúca príroda. Aerolinky Turkish Airlines lietajú do všetkých kútov sveta. A to za bezkonkurenčné ceny, ktoré ponúka Pelikan.sk.

Turkish Airlines sú známe ako aerolinky, ktoré lietajú do najviac destinácií na svete - zaletíte si s nimi do 129 krajín sveta, dokopy do viac ako 310 destinácií. Nájdu sa medzi nimi aj top destinácie slovenských cestovateľov na čele s thajským Bangkokom či Dubajom, Vietnamom, Maldivami a Seychelami.

Na Pelikánovi momentálne zoženiete najlepšie ceny leteniek s tureckými aerolinkami - cenovky začínajú na sume od 199 eur s odletom do Turecka a od 489 eur do ďalekej exotiky.

Letenky Turkish Airlines

Bangkok, Thajsko

Najobľúbenejšia diaľková letenka Slovákov? Hlavné mesto Thajska - Bangkok. Je hlučné, farebné a vzrušujúce. Stovky rokov staré chrámy dopĺňajú moderné mrakodrapy a občas i trochu gýčové nákupné centrá. Na svoje si prídu aj gurmáni, Bangkok je totiž domovom najživšej kultúry pouličného stravovania na svete. Bangkok slúži aj ako vstupná brána do mnohých ďalších častí krajiny a na okolité rozprávkové ostrovy smeruje viacero letov.

Spiatočné letenky do Bangkoku s Turkish Airlines sa začínajú na cene od 679 eur s odletom z viedenského letiska.

Bangkok, Thajsko
Bangkok, Thajsko
Zdroj: Shutterstock

Srí Lanka

Destinácia jogy, meditácie, nekonečných pláží i čajových plantáží. Srí Lanka láka svojou krásnou prírodou vrátane národných parkov Udawalawe alebo Yala, ktoré sú porovnateľné s africkým safari. Vynechať nemožno ani kultúru, navštívte staroveké mesto Sigiriya, známe aj ako Pevnosť v oblakoch, či populárne budhistické miesta ako Kandy alebo pútnické miesto Kataragama. Srí Lanka je to pravé pre každého - milovníkov oddychu na pláži, surferov, ale aj tých, ktorí radi spoznávajú.

Spiatočné letenky do srílanského Colomba začínajú na cene od 699 eur s odletom z viedenského letiska.

Srí Lanka
Srí Lanka
Zdroj: Shutterstock

Hočiminove mesto, Vietnam

Hlučné, avšak nádherné a prekvapivo zelené. Aj tak sa dá opísať Hočiminovo mesto, ktoré patrí k najobľúbenejším destináciám vo Vietname. To však nemusí byť vašou konečnou zastávkou. Vyberte sa na spoznávanie tejto nádhernej krajiny - navštívte zátoku Halong Bay, ktorá sa skladá zo zhruba tritisíc ostrovov, pozrite si hlavné mesto Hanoj, piesočné duny Mũi Né či navštívte Hang Son Doong, najväčšiu jaskyňu na svete nachádzajúcu sa práve vo Vietname.

Turkish Airlines letenky do Hočiminovho mesta začínajú na cene od 669 eur spiatočne s odletom z letiska vo Viedni a následným odletom z Hanoja.

Hočiminovo mesto, Vietnam
Hočiminovo mesto, Vietnam
Zdroj: Shutterstock

Istanbul, Turecko

Miesto, kde sa východ pretína so západom, uličkami kolujú legendy o sultánoch, a vo vzduchu sa vznáša vôňa pravej tureckej kávy či kebabu. Reč je o Istanbule, v ktorom nemožno vynechať prehliadku Hagie Sofie či Modrej mešity, ani romantickú plavbu na Bospore. Zážitkom je aj návštevu Veľkého bazára - labyrintu plného farieb, chutí a jedinečných pokladov.

Spiatočné letenky do Istanbulu sa začínajú na cenovke od 199 eur s odletom z viedenského letiska.

Istanbul, Turecko
Istanbul, Turecko
Zdroj: Shutterstock

Seychely

Tropické útočisko v Indickom oceáne tvorí viac ako stovka rozprávkových ostrovov - najznámejšími sú ostrovy Mahé, La Digue a Praslin. Ich najväčším lákadlom sú snehobiele pláže, endemické palmy s orechmi vážiacimi až 30 kilogramov, a tiež bujná zeleň, ktorá tvorí takmer 90 percent krajiny. Pozor, Seychely však rozhodne nie sú len o celodennom vylihovaní na pláži - možností na výlety je nekonečno, a preto by ste rozhodne nemali zostať len na jednom mieste.

Spiatočné letenky Turkish Airlines na Seychely sa začínajú na cenovke od približne 719 eur s odletom z viedenského letiska.

Ostrov Praslin, Seychely
Ostrov Praslin, Seychely
Zdroj: Shutterstock

Maldivy

Raj na zemi na sedem? Jednoznačne Maldivy. Ostrovná destinácia je ideálnou voľbou na relaxačnú dovolenku, ale aj na spoznávanie podmorského sveta na jednom z najkrajších miest na zemi. Aktivitou číslo jeden je jednoznačne oddych na pláži, nasleduje šnorchlovanie a potápanie sa. Maldivy uplatňujú koncept jeden-rezort-jeden-ostrov, môžete si tak byť istý, že súkromia budete mať dostatok. Vyberte si napríklad vodnú či plážovú vilku a vychutnajte si prichádzajúcu hlavnú sezónu jednej z najlepších destinácií.

Spiatočné letenky na Maldivy z viedenského letiska momentálne začínajú na cene od 689 eur.

Maldivy
Maldivy
Zdroj: Shutterstock

Kapské mesto, Juhoafrická republika

Mesto, ktoré ešte stále mnoho Slovákov neobjavuje, pritom robia veľkú chybu. Cape Town, alebo aj Kapské mesto, je výbornou destináciou, ktorá vás dostane svojou architektúrou, prírodou, ale aj napríklad výborným vínom. Určite nevynechajte výlet na Mys dobrej nádeje, najjuhozápadnejší cíp Afriky, kde si vychutnáte opustené pláže či rozmanité vtáctvo, ale aj výlet na Stolovú horu - dá sa na ňu vyjsť pešo (potrvá vám to niečo cez dve hodiny) alebo lanovkou. Pozrite si kolóniu tučniakov v Simon’s Town či objavujte pláže Kapského mesta - nudiť sa rozhodne nebudete.

Spiatočné letenky do Kapského mesta sa začínajú na cene od 689 eur s odletom z viedenského letiska.

Kapské mesto, Južná Afrika
Kapské mesto, Južná Afrika
Zdroj: Shutterstock

Hanoj, Vietnam

Na prvý pohľad môže vyzerať chaoticky, má však svoj jasný poriadok, ktorý môže pre cudzincov zostať navždy záhadou. Hanoj je staré mesto, ktoré si však len veľmi ťažko prejdete peši. Na chodníku môžete natrafiť na skúter či dokonca piknik priamo v jeho strede. Určite pri prehliadke nevynechajte Thang Long, cisársku citadelu, v ktorej sa mieša čínska kultúra s juhoázijskou, ale aj Hočiminovo Mauzóleum, kde nájdete zabalzamované telo prvého prezidenta Severného Vietnamu (aj napriek tomu, že si želal byť spopolnený).

Spiatočné letenky do Hanoja sa začínajú na sume od 669 eur s odletom z Viedne a následným odletom z Hočiminovho mesta.

Hanoj, Vietnam
Hanoj, Vietnam
Zdroj: Shutterstock

Zanzibar, Tanzánia

Zanzibar je autonómnou časťou africkej Tanzánie, no hlavne ide o tropický ostrov s plážami ako Kizimkazi, Nungwi či Kendwa, ktoré zdobí snehobiely piesok a tyrkysové more. Rozprávkové pláže dopĺňa pôvabné hlavné mesto a najmä jeho historické centrum prezývané Stone Town, ktorého atmosféru dotvárajú ošarpané budovy i chaotické trhy. Čaro krajiny je ukryté aj pod morskou hladinou - vo vodách Zanzibaru možno pozorovať delfíny, korytnačky či koralové útesy.

Spiatočné letenky na Zanzibar momentálne zoženiete už od 629 eur s odletom z Viedne. K dispozícii je aj odlet z Budapešti.

Zanzibar, Tanzánia
Zanzibar, Tanzánia
Zdroj: Shutterstock

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Mesto neobmedzených možností? Jednoznačne Dubaj. Je to miesto, v ktorom každoročne pribudne najviac nových hotelov, ale aj miesto, kde sa nachádza najviac svetových rekordov. V Emirátoch na čele s Dubajom nájdete všetko - najvyššiu budovu sveta, krásne pláže, katalógy dostupných, ale aj ultraluxusných hotelov, úžasné výhľady či dokonca kryté lyžiarske stredisko priamo v nákupnom centre. Do Dubaja je možné cestovať každý rok, vždy sa v ňom nájde niečo nové, čo vás môže prekvapiť.

Spiatočné letenky do Dubaja s odletom z viedenského letiska sa začínajú na cene od 489 eur.

Dubaj, UAE
Dubaj, UAE
Zdroj: Shutterstock