13. dec. 2021 o 09:17
LR, favecrafts.com, christmas.lovetoknow.com, buzzfeed.com

Zábavné vianočné príhody o netradičných darčekoch či zlodejoch ozdôb

placeholder
Vianočné príhody
Zdroj: pexels.com/@julia-larson

Vianoce sú zrejme pre všetkých časom oddychu a pohody. Keď sa ale rodina stretne pohromade, zvyčajne to vedie aj k malý či veľkým katastrofám, no zaručene i k tým najlepším historkám.

Zábava
13. dec. 2021 o 09:17
Zábavné vianočné príhody o netradičných darčekoch či zlodejoch ozdôb

Vianoce sú zrejme pre všetkých časom oddychu a pohody. Keď sa ale rodina stretne pohromade, zvyčajne to vedie aj k malý či veľkým katastrofám, no zaručene i k tým najlepším historkám.

Vianočný stres dokáže znepríjemniť toto kúzelné obdobie. Vo chvíľach nervozity ale netreba zabúdať na to, čo je naozaj dôležité. Ak máte už aj vy pocit, že vám všetko padá na hlavu alebo naopak len leňošíte a hľadáte niečo na pobavenie, prinášame vám niekoľko vianočných príbehov, ktoré navodia tú správnu atmosféru.

Vianočné príhody
Vianočné príhody
Zdroj: pexels.com/@julia-larson

Škaredý stromček

Naša mačka bola vianočnými stromčekmi vždy doslova posadnutá. Celé sviatočné obdobie sme teda dohliadali na to, aby sa na strom neštverala a až do vianočného večera úspešne. Vtedy sa už nanešťastie rozhodla chlpatá guľa definitívne vyhlásiť vojnu výzdobe. Jedlička to ale veľmi rýchlo vzdala pod váhou prerastenej mačky. Strom sa teda zrútil na zem s obrovským rachotom.

V momente bola celá rodina na nohách. Obývačka vyzerala, akoby sa v nej konala divoká párty. Ozdoby sa kotúľali po celej miestnosti a vetvy gniavil všetky darčeky. Mačka sa nenápadne vzdialila, aby si mohla zo srsti povyberať háčiky. Na moje veľké prekvapenie, Bobby, najmladší syn, ale videl situáciu trošku odlišne: „Ocko mal pravdu mami. Aj Santa si myslel, že tvoj vianočný stromček je škaredý.“

Včasné nakupovanie darčekov

Do Vianoc ostávalo už len niekoľko dní a sudca mal veselú sviatočnú náladu. Na lavici obžalovaných sedel jeden väzeň, a tak sa ho sudca opýtal: „Za čo ste boli odsúdený?“

Väzeň odpovedal: „Nakupoval som vianočné darčeky priskoro.“

„Veď ale to nie je zločin,“ odpovedal prekvapený sudca. „Čo vlastne znamená nakupovať priskoro?“

„Nuž, ešte pred otvorením obchodu,“ dodal väzeň.

Vianočný masaker

Štvorročný Kieran v panike vbehol do spálne jeho mami: „Mama, musíš dostať vojvodu preč z domu.“ Nechápajúca žena sa opýtala syna prečo.

„Vojvoda zjedol elfku Ellie a Santa na neho pravdepodobne zavolá policajtov,“ povedal vystrašený Kieran. V tej chvíli sa už ale do miestnosti došuchtal aj tučnučký buldog s ozdobou v podobe Santu v papuli.

„Nuž, teraz mu už niet pomoci...“ zaúpel chlapec.

Magický klobúk

Timmy si to po škole namieril rovno do otcovho šatníka. „Čo hľadáš?“ opýtal sa otec pozerajúc na všetok neporiadok.

Pozerám, či náhodou nemáš čarovný klobúk?“ povedal chlapec vyhadzujúc ďalšie veci. „V škole sme dnes pozerali Snehuliaka Frostyho a oni použili klobúk na to, aby ho oživili. Ten klobúk vyzeral presne ako ten, čo si mal na starkého narodeninovej oslave.“

Otec pochopil, a usmial sa na chlapca. „Chceš skúsiť či môj klobúk oživí snehuliaka?“ opýtal sa muž rozcítene.

„Nie,“ odpovedal Timmy a vážne sa pozrel na otca. „Chcem to vyskúšať na môjho Optimusa Prima.“

Dobre vychovaný

Jedny Vianoce napísal môj brat Ježiškovi, že by chcel nájsť po stromčekom smetár. Vianočný večer bol ešte pomerne ďaleko, a tak každý predpokladal, že na to chlapec zabudne. Ako vtip mu ale niekto pekný lesklý smetár predsa len kúpil a dostal ho spoločne aj s malou metličkou. Prirodzene, zvyšné darčeky tvorili bežné hračky pre štvorročné deti, no tie ho v skutočnosti veľmi nezaujímali.

Namiesto toho strávil brat väčšinu nasledujúceho týždňa zametaním za pomoci svojho nového priateľa. Bol to ten najlepší darček vôbec. Odhliadnuc od toho, že stal asi 2 eurá, dom bol pozametaný niekoľkokrát denne. Rovnako tak aj veranda, záhrada a naša mačka.