Zaujímavosti 14.01.2022 19:35

Menší penis kvôli covidu? Muž stratil 4 centimetre, lekár potvrdil vedľajšie účinky vírusu

Ochorenie covid-19 môže negatívne ovplyvniť veľkosť penisu. Mužovi sa po prekonaní ochorenia zmenšil pohlavný orgán takmer o 4 centimetre. Existenciu tohto post-covidového symptómu potvrdili aj lekári.

Zdieľať
instagram Facebook twitter

Muž po tridsiatke sa v liste sťažoval tvorcom podcastu How To Do It, že jeho penis sa zmenšil o 1,5 palca (3,81 centimetra). Stalo sa tak po prekonaní ochorenia covid-19, ktorým sa nakazil v júli 2021. Po návrate z nemocnice mal však problémy s erekciou a utrpela aj veľkosť jeho prirodzenia, píše portál New York Post.

Mužovi sa zmenšil penis takmer o 4 centimetre.
Mužovi sa zmenšil penis takmer o 4 centimetre.
Zdroj: pexels.com

"Vďaka lekárom sa problémy s erekciou zlepšili, ale zostal mi iný problém. Pred ochorením bol môj penis nadpriemerný. Nie obrovský, ale určite väčší ako normálny. Stratil som však takmer 4 centimetre a teraz je skôr podpriemerný," písal nešťastný muž. Lekár mu vysvetlil, že penis sa zmenšil kvôli porušeniu ciev.

K erekcii je potrebné prúdenie krvi

Urológ Charles Welliver potvrdil, že hoci ide o zriedkavý vedľajší účinok, covid môže skutočne negatívne ovplyvniť veľkosť mužského prirodzenia. "Okrem respiračných symptómov covid spôsobuje i vaskulárne, čiže cievne. Mužom, ktorí majú problémy s erekciou nejaký čas, sa môže stať, že sa im zmenší penis," vysvetlil Welliver.

Erekcia je udalosť závislá na prúdení krvi, covid však poškodzuje cievy.
Erekcia je udalosť závislá na prúdení krvi, covid však poškodzuje cievy.
Zdroj: pexels.com

Jeho tvrdenie podporila aj urologička Ashley Winter: "Hlavnou príčinou je endoteliálna dysfunkcia. Znamená to, že bunky vo vašich cievach nefungujú správne, čo môže ohroziť viaceré vaše orgány. Keďže erekcia je udalosť závislá na prúdení krvi, keď sú ovplyvnené cievy, môžete mať problémy s erekciou."

Zmenšenie penisu po covide nemusí byť trvalé, ale bez snahy to nepôjde.
Zmenšenie penisu po covide nemusí byť trvalé, ale bez snahy to nepôjde.
Zdroj: pexels.com

Nádej zomiera posledná

Stav však z dlhodobého hľadiska nemusí byť nutne nezvratný. Winter radí, že v prípade problémov s erekciou si môžu muži pomôcť s liekmi, zariadením na odsávanie penisu, prípadne cvičiť "penisové kliky". Podľa jej slov je viacero vecí, ktoré môžu muži robiť doma, aby sa im dĺžka penisu vrátila späť, takže hlavné je nestrácať nádej.

Zdieľať
instagram Facebook twitter
Sme na sociálnych
sieťach
Logo Ringier Axel Springer
© 2010 - 2021
Ringier Axel Springer Communities, s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.