17. nov. 2022 o 16:05
Obkec, reddit.com, instagram.com/squattingslavs

Veselá nežná revolúcia: Najlepšie meme o komunizme a postkomunistických krajinách

placeholder
Najlepšie meme o komunizme
Zdroj: instagram.com/squattingslavs, reddit.com/Refined_Kettle

17. novembra oslavujeme výročie nežnej revolúcie. História spätá s obdobím komunizmu na Slovensku i v ďalších krajinách, samozrejme, priniesla mnoho temných momentov, ale práve vďaka odvahe a úsiliu ľudí v novembri 1989 sa môžeme zabaviť na týchto meme.

Meme zóna
17. nov. 2022 o 16:05
Veselá nežná revolúcia: Najlepšie meme o komunizme a postkomunistických krajinách

17. novembra oslavujeme výročie nežnej revolúcie. História spätá s obdobím komunizmu na Slovensku i v ďalších krajinách, samozrejme, priniesla mnoho temných momentov, ale práve vďaka odvahe a úsiliu ľudí v novembri 1989 sa môžeme zabaviť na týchto meme.

Nežná revolúcia je významným míľnikom v histórii nielen Slovenskej republiky. Hoci nasledujúce meme, pozbierané z portálu Reddit, si robia srandu z komunistického či socialistického režimu, netreba pri tom zabúdať na krvavú históriu, ktorá za týmto čiernym humorom stojí. Aj práve vďaka ľuďom, ktorí v novembri 1989 vyšli do ulíc, sa môžeme na takýchto vtipoch slobodne zabaviť.

Každý správny súdruh vie, že gulagy majú oveľa vyššiu návštevnosť ako "americké zábavné tábory".

Elon Musk je tŕňom v oku komunistických meme tvorcov a radi by ho videli v gulagu. "Elon Musk! Aj na teba príde rad, ty prekliaty vedľajší produkt apartheidu!" Pripomína nám to statusy jedného slovenského politika, ale psst!

História je občas zaujímavá, ale nemôžete veriť všetkému, čo čítate na internete. Zaujímavosťou napríklad je, že Madonna použila v texte svojej skladby Material Girl známy citát Karla Marxa: "Žijeme v materiálnom svete a ja som materiálne dievča." Kto by to bol povedal, však?

Správny komunista nenávidí liberálov zľava, nie sprava.

Keď dočítate knihu s názvom Čo robiť od Vladimíra Iljiča Lenina a už viete, čo treba robiť.

Operácia Barbarossa sa odohrala počas 2. svetovej vojny, keď vojská Osi zahájili inváziu do ZSSR. Nemecká armáda spôsobila Sovietom ťažké straty a uštedrila im veľké porážky, no v decembri 1941 im v tuhej ruskej zime došli sily, píše portál Wikipedia. Keď si odmyslíme, že zomreli státisíce a ranených boli milióny, dalo by sa to zhrnúť aj takto.

Pandémia koronavírusu išla myšlienkam komunizmu priamo proti srsti. Namiesto budovania kolektívov izolácia jednotlivcov, namiesto lopúcha naozajstný toaletný papier.

Ľuboš Blaha na Halloween nerozdával sladkosti, ale USB kľúče s marxistickou literatúrou.

Po páde komunizmu sa však situácia zmenila. Krajiny začali hanblivo ochutnávať demokraciu, no napriek tomu v každej z nich zostal akýsi postkomunistický tieň. Veľmi dobre túto situáciu ilustrujú meme z instagramového profilu Squatting Slavs In Tracksuits.

Zoznámte sa, súdruh Yoda, vedúci jazykovednej katedry.

Dovolenka nemusí byť pri mori. Stačí, keď kolektívne nasadnete do moskviča alebo žigulika a necháte sa unášať panelovou diaľnicou.

Cristiano Visarionovič Stalinho. Najlepší futbalista v histórii ZSSR, dal najviac gólov a má tiež na konte najviac popravených brankárov.

Zemiaková kaša s kôprom a kyslou uhorkou v slanom kornúte musí byť jeden z najlepších gastronomických nápadov za posledné desaťročie. Street food festivaly sa môžu začať triasť.

Po páde komunizmu sa v postkomunistických krajinách rozbehol biznis. Veľký biznis. Na veľký biznis bolo treba mať veľké ramená. A Sergej, ten mal naozaj veľmi veľké ramená.

Keď hovoríme o biznise, existujú dva druhy. Biznis a veľký biznis. Tento kôň očividne ide v tom druhom.

Ľudia z odvetvia biznisu sa zvyčajne stretávajú len na niektorých vychytených miestach. Toto je jedno z nich.

Takéto jazero s elektrickým vedením ponad hladinu predsa máme aj v Bratislave. Ale aspoň vieme, že aj inde sa to tak robí, takže asi je to v poriadku.

"Otče, neviete mi pomôcť s pokazeným autom?" "No, môžem mu dať posledné pomazanie."

Po páde komunizmu boli mnohí ľudia doslova hladní po cestovaní.

Nový asfalt, celkom upravené záhony pri chodníkoch a prasa v kaluži špinavej vody. Hádajte, kde sa nachádzame?

Keď si chcete s kamošmi sadnúť na terasu, ale nikde nie je voľné.

Rusi už nás síce neokupujú a aj oni sa s komunizmom rozlúčili, ale niektoré veci zostali po starom. "Poznáš Sibír?" pýta sa Putin. "Nie," odpovedá chlapík. "Spoznáš, ak mi ešte raz kopneš do sedadla," povie Putin.