Juana Munoz musí žiť v klietke kvôli tomu, že lekári jej diagnostikovali 4 život ohrozujúce diagnózy. Sú nimi syndróm chronickej únavy, elektrosenzitivita, fibromyalgia a mnohonásobná chemická citlivosť, uvádza portál Scooper.
PREČÍTAJTE SI TIEŽ: >>>Vankúšová bitka v klietke chce konkurovať bojovým športom. Prvý šampionát bude v januári<<<
Žena nemala na výber a musela sa izolovať v sklenenej klietke, ktorá má 25 metrov štvorcových. Za žiadnych okolností ju nesmie opustiť a každý, kto do nej vstúpi, sa musí umyť chemickými prostriedkami a mať na sebe oblečenie z organickej bavlny.
Dotknúť sa jej, ba dokonca ani objať ju nemôžu ani len príbuzní. Inak by mohla zomrieť. Juana má 2 deti a tie sa jej môžu dotknúť dva razy v roku. Samotnému fyzickému kontaktu predchádza príprava trvajúca niekoľko dní.
Všetko to začalo zemiakmi
Všetko sa začalo pred 30 rokmi, keď Juanin manžel zasadil na dvore zemiaky. Po tom, ako sa ich dotkla, jej opuchli oči a pery a ihneď zašla k lekárovi. V nemocnici už mala opuchnuté celé telo.
Lekári ju liečili kortikosteroidmi a po čase ju prepustili. Odvtedy, keď prišla do styku s chemikáliami, bola unavená, zvracala, dusila sa a mala podráždenú pokožku.
Zemiaky boli postriekané pesticídom, a ten bol zakázaný pár rokov po tom, ako sa zistilo, že je chemický. Juana tvrdí, že práve kvôli nemu má takéto zdravotné problémy.
Jej zdravotný stav sa zhoršoval
Chemická citlivosť sa u ženy časom zhoršila a bola jej diagnostikovaná fibromyalgia a chronický únavový syndróm. Kvôli tomu musela ísť do izolácie do sklenenej klietky, kde má výhľad na záhradu. Stále dúfa, že sa vylieči a bude môcť žiť normálny život.
Diagnostikovali jej aj rakovinu
Práve kvôli mnohonásobnej chemickej citlivosti môže Juana klietku opustiť iba raz v roku. Dôvod je ten, že pred pár rokmi jej diagnostikovali rakovinu prsníka.
Musí absolvovať každoročnú prehliadku a cesta do nemocnice by sa dala prirovnať k nočnej more. Auto musí byť bez chemikálií, pretože raz sa pred tým, ako sa dopravila do nemocnice, takmer udusila.
Po tom, ako dorazí do nemocnice, ju lekári umiestnia do sterilizovanej miestnosti, v ktorej nie je nikto len ona. Následne môže prebiehať kontrola podľa špeciálneho protokolu. Ak je všetko v poriadku, môže sa vrátiť späť do klietky.
PREČÍTAJTE SI TIEŽ: >>>Tetovanie, ktoré zachráni život: Vedci prišli s unikátnou novinkou<<<