Zábava 14.01.2022 19:10

Opernej hviezde chýbal na koncerte tenor. Vo virálnom videu ho zaspieval divák z publika

Lisette Oropesa je hviezdnou opernou sopranistkou, ktorá nedávno na svojom koncerte spievala známy duet od Guiseppeho Verdiho. Keďže išlo o sólo predstavenie, chýbal jej tenor, no vo virálnom videu ju doplnil mladý študent opery.

Zdieľať
instagram Facebook twitter

Hviezdna operná speváčka Lisette Oropesa zažila úchvatný moment, keď počas svojho koncertu spievala skladbu Sempre Libera, ktorú napísal Guiseppe Verdi. Skladba je duetom pre soprán a tenor, no keďže išlo o sólo recitál, mužský hlas v predstavení chýbal. Na prekvapenie sopranistky však tento part zaznel z publika, píše portál Classic FM.

Chýbajúci part tenoristu doplnil divák

Skladba Sempre Libera je súčasťou opery La Traviata, pričom za normálnych okolností postava Violetty spieva soprán na pódiu a tenor Alfreda sa ozýva niekde spoza kulís. V tomto prípade však išlo o sólo koncert, v ktorom Oropesa zaradila obľúbenú skladbu do svojho programu. Keď prišiel čas na Alfredov part, speváčka stíchla a nechala hrať klavír.

Odrazu sa však z publika ozval Liu Jianwei, mladý študent konzervatória Guiseppeho Nicoliniho v Piacenze. Oropesa zostala prekvapená a zatiaľ čo jej spievané "Och!" je súčasťou textu, poďakovanie "Grazie!" už bolo improvizované. Mladý fanúšik zvládol Alfredov part na výbornú a sopranistka mohla pokračovať ďalej vo vystúpení.

Po koncerte sa šiel ospravedlniť

Liu sa po koncerte cítil zahanbený a šiel sa speváčke ospravedlniť za to, že prerušil jej koncert. Tá mu srdečne poďakovala, odfotila sa s ním a dala mu aj autogram. Liu však na sociálnych sieťach všetkým odkázal, aby si z neho nebrali príklad:

"Nie je to nič, na čo by som mal byť hrdý, ani to nie je obhájiteľné. Prosím, neprerušujte spevákov, keď sú na pódiu. Je to neslušné. Nenapodobňujte ma, ja to už nikdy v budúcnosti nespravím."

Zdieľať
instagram Facebook twitter
Sme na sociálnych
sieťach
Logo Ringier Axel Springer
© 2010 - 2021
Ringier Axel Springer Communities, s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.